Maailm

Germanwingsi surmapiloot Lubitz otsis enne õnnetust abi tosinalt arstilt? (8)

Õhtuleht.ee, 6. juuni 2015 10:45
Andreas Lubitz.Foto: Reuters / Scanpix
Märtsikuus Germanwingsi reisilennuki Alpidesse kukutanud ja 150 inimest tapnud kaaspiloot Andreas Lubitz oli enne õnnetust võtnud ühendust vähemalt tosina arstiga, rääkis Prantsusmaa prokurör.

Varasemalt teati, et Lubitz kasutas meeleoluhäireid kontrollivaid ravimeid juba enne õnnetust. Ka Germanwingsi omav Lufthansa oli mehe probleemist teadlik ning talle määrati ravi, kuigi ettevõttest sõltumatu arst andis 2009. aastal voli Lubitzil reisilennukit juhtida. Nii Germanwings kui Lufthansa on kinnitanud, et Lubitz läbis kõik testid, mistõttu ei olnud põhjust kahelda, kas mees suudab lennukit juhtida või mitte.

Prokurör Brice Robin, kes juhib lennuõnnetuse menetlust, rääkis AP-le nüüd, et depressiivse minevikuga Lubitz üritas pöörduda arstide poole ammu enne õnnetust. Robin ei täpsustanud aga, millise mure osas Lubitz abi vajas.

Uurijate sõnul oli lennuki kukutamine Lubitzi tahtlik soov. Vähemalt nädal enne õnnetust veetis mees internetis otsides erinevaid enesetapuvõimalusi ja kokpiti ukse turvameetmeid − kõik see viitab ettekavatsetud teole.

Samal teemal

23.03.2017
SURMAPILOOT LUBITZI ISA NÕUAB UUT UURIMIST: minu pojal polnud enesetapumõtteid
24.03.2016
Germanwingsi surmapiloot Andreas Lubitz püüdis abi saada 41 arstilt
07.05.2015
SEGADUS UURIMISRAPORTIGA: kas Germanwingsi piloot üritas viimasel hetkel lennukit päästa?
06.05.2015
LENNUKATASTROOFI VAHERAPORT: Lubitz harjutas järsku laskumist eelmise lennu ajal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee