Eesti uudised

Eestisse kolinutel on head töövõimalused (2)

Mattias Tammet, 6. juuni 2015 08:00
Foto: Aldo Luud
Uue uuringu järgi on Eestisse väljastpoolt Euroopat kolinutel siin töötamiseks ja õppimiseks head võimalused – kui nad Eestisse üldse pääsevad, peale selle tuleb neil töötamisvõimalust väga kaua oodata.

Eile tutvustas Balti uuringute instituut rahvusvahelise sisserände- ja lõimumisuuringu "MIPEX 2015" tulemusi. "MIPEX" hindab ja võrdleb integratsioonipoliitikaid 38 riigis, sealhulgas Euroopa Liidu riikides, Islandil, Norras, Šveitsis, Türgis, Kanadas, USAs, Jaapanis, Lõuna-Koreas, Uus-Meremaal ja Austraalias. Kõigi riikide arvestuses paigutati Eesti kokkuvõttes 22. kohale. Eesti tugevusteks on uuringu põhjal võimaluste vabadus tööturul osaleda, kui siiarännanud saavad elamis- ja tööloa. Lisaks aitavad sisserändajatel kohaliku eluga harjuda tugiteenused. Tugiteenuste kättesaadavuse poolest on Eesti uuritud riikide hulgast koos Norra ja Belgiaga teisel kohal. Küll tuleb Eestis väga kaua oodata võimalust, et üldse esimest korda tööle saada. Uuringu järgi on Eestis probleeme diskrimineerimisega, mille tõttu ei ole välismaalastel võimalik Eestist lihtsalt abi saada.

"Diskrimineerimise ohvrid on sageli olukorras, kus nad peavad oma õigusi kaitsma üksi, sest võrdõiguslikkuse eest seisvate mittetulundusühingute tugi ja tõlketugi on puudlik," leitakse uuringus muu hulgas.

Kõigist uuritud riikidest on vaid Lätis keerulisem saada riigi kodakondsust kui Eestis. Suuresti seetõttu on piiratud ka sisserändajate võimalused osa võtta kohalikust poliitilisest elust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee