Eesti uudised

Näljastreikija: pensionist peab jätkuma ravimile kui ka söögile!

Arvo Uustalu, 6. juuni 2015 08:00

58 KOMMENTAARI

l
lolle meil jätkub/ 8. juuni 2015 01:13
peaaegu kõikidel pensionäridel rahapuudus,korterja ravimid võtavad üle poole, mis see näljastreik aitab-----pöördu Putini poole--ära tee teatrit.
p
pees riik/ 7. juuni 2015 07:57
Mul elab invaliidist sõber ka 260-ga, ühtegi lähedast ei ole... ja on elus...
Muuseas, küttepuud antakse küsijale 1 x aastas tasuta sotsist. Pangu pursuika sisse ja elab ilusti soojas toas!
t
teadja/ 7. juuni 2015 12:06
kus antakse kus ei anta, kõik ei suuda ka seal kerjamas käia!
j
7. juuni 2015 06:03
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
n
näljastreikijale/ 8. juuni 2015 11:37
Tõsi, et pensionist peaks jätkuma söögiks, ravimiteks ja kommunaalmakseteks ka muidugi. Aga kindlasti mitte sinu enda poolt tekitatud võlgade katteks! Osad kommenteerijad võiksid ikka asja mõistusega võtta, mitte lihtsalt kaasa karjuda!
m
Mats./ 6. juuni 2015 22:00
Nõudke riigikogulaste palkade sidumist miinimumpalgaga, erakondadele annetused võrdsustada altkäemaksuga ja riigikogulaste kuluhüvitiste kaotamist ning riigikogulaste arvu vähendamist.
t
tom/ 6. juuni 2015 19:50
köik algas laari peaministriks olemise ajal.kui kommunistid tegid sellise pensioniseaduse!kuradi kommunist lauristin....et ta köngeks,ja köik teised kommud kaa!!!!!!!
h
Heinar/ 6. juuni 2015 16:19
Teid pensionääre on Eestis tohutu armee aga seda vene prouat peksite nüüd küll toetama. Kobige telkide ja plakatidega Toompeale ja nõutke inimväärset pensioni. Raha on Eestis nagu muda aga selle jagavad 6 erakonda ja nende ustavad abilised.

s
Shaakal/ 6. juuni 2015 15:14
Eestis elab tuhandeid töövõimetuspensionäre, kes kõik saavad alla 300 EUR.
PROBLEEM EI OLE SELLES NAISES, PROBLEEM ON TERVES SÜSTEEMIS!
ü
Ühte.../ 6. juuni 2015 14:28
tikku on kuradima kerge katki murda aga kui oleks terve toositäis, jääks isegi rammumees hätta. See pensjoni värk ei parane arvuti taga istumisega, vaid tuleb vallutada kõigi linnade pargipingid. Vaevalt, et see muidugi üüri-või elektri raha säästaks aga mõni hea inimene sai viilu ikka annaks. Väike kokkuhoid seegi. Nii,et kui ei proovi ei saa kunagi teada.
h
Hetk/ 6. juuni 2015 13:55
Tubli naine, et probleemi avalikustas. Pensionid on meil allpool igasugust arvestust, mis peab viima normaalsele tasemele. Ebanormaalne, et iga tööaasta ei arvestatav pensioniõiguslikus staazis. See probleem tuleb koheselt korrastada. Eestis pole valitsusel raha puudust, mida tõendavad nende priskavad tegevused.
u
uskumatu/ 6. juuni 2015 13:33
Aru ma ei saa ,miks ei ole riigikogulastele see pensioniaasta (3 või 4 tööaastat) korda läinud ??
Miks riigikogulased vaikivad sellest ? Teie ju seal olete rahva poolt sinna valitud õigust ja seadusi tegema üle vaatama uusi seadusi algatama !!
Kas nii, kui olen töötanud 30 aastat saan 10 pensioniaastat ! küsin ,
mis inimesed need riigikogulased on kes enda rahakotist kaugemale ei näe????????
m
miks, miks / 7. juuni 2015 12:09
neile jääb rohkem raha laristada, kui sinusugused hakkavad saama 150 eurot peensioni!
O
!!!/ 6. juuni 2015 13:00
Oh-jah,ikka pukki,reied rõuku,küüned oma poole,kellel enam siis vaestest asja on-jäävad mingiks ajaks meelde vaid lubadused!!! Häbi,häbi,häbi!!!
k
ka pensionär/ 6. juuni 2015 12:07
kurb ongi see,et meie pensioniseadus on tehtud ainult neile kes saavad suurt palka.Praegused pensionörid saavad veel midagi ,sest neil on neid aastais kus ikka tööaasta võrdus ühe pensioniaastaga ,aga edaspidi on asi veel hullem.Pensinäride elu läheb ikka väga hulluks ,sest suuremal osal töötajatest on siiani miinimumpalk ja töötad veli aastat kui saad ühe pensioniaasta,kas hullemat sigadust saab olla.Need on tavaliselt just kõik rasketööga teenitud aastad.Sest kõrged riigiametnikud ja firmade juhid ei kujutagi ette milline on tegelik elu.Kuid keegi seda ei proovigi muuta.Aitame pagulasi kellele makstakse 1000 euri kuus ,neid tuleb juurde varsti tuhandeid,neile jätkub raha.Väga kurb on mõelda ,et oma rahvas ei ole midagi väärt.
ü
üle 60/ 6. juuni 2015 15:50
pisar tuleb silma kui kavalalt kõik seadused on tehtud selle nestori osavõtul kes muud ei oska kui riigikogus kükitada.
e
7. juuni 2015 18:05
eesti rahvas peaks ka brüsseli, ürosse vms olulisse kohta saatma nõude nenid vastu võtta, anda korterid, arstiabii, keeleõpet ja tuhh euri kuus per kärss !
las siis peavad neid pagulasi valitsuse jopskid ise üleval.
t
to siiski/ 6. juuni 2015 11:51
sul küll viimane aeg hakata rohtusid võtma.....
k
ka pensionär/ 6. juuni 2015 11:50
või tuled oma kolmesajaga kenasti toime ? Äkki siis aitad abivajajat kui sul nii hästi läheb ? Või loeksid alustuseks artikli lõpuni läbi ?

k
Kõva Ketas/ 6. juuni 2015 11:50
noorpoliitikud alender, talve, aunaste, raud, ladõnskaja, talviste, purga, lutsepp ja teised toompealased, teil on aeg tegudega tõestada eesti asja ajamise oskust ja tahet. Teisipäeval, veel parem esmaspäeval moodustage toetusrühm toidupanga tegevuse aitamiseks vaesuse lõpetamiseks meie maal.
Kes võiks algataja sellel üllal üritusel olla, keegi riigiparteist REF näiteks yoko või vagusi seni olnud ain.
n
noo/ 7. juuni 2015 12:13
sealt tidupangast ei jõua midagi toimetulekutoetuse saajateni, isegi riigi toidupakid varastati ära, mitte ai antud sihtgrupile! Varganäod juba hoolitsevad, et vaesteni miski ei jõuaks!
j
jälgija/ 6. juuni 2015 11:40
Kui Eesti riigi valitsus oma Eesti rahva vastu meelt ei muuda, garanteerin tuleb suur pööre kus Euro Liit astub meie Eesti kannataja rahva kaitseks välja. Ärgu rääkigu, et Euro Liidul pole asja sekkuda meie riigi asjadesse, on küll, selle eest tulevad Eestile veel suuremad sanktsioonid ja trahvid kui veel olnud. Ettenähtud EL abirahad voolavad meie riiki pidevalt, kerjavad ahnuses juurdegi, SEE RAHA KANDITAKSE SKEEMITADES EESTI VÕIMULOLIJATE TASKUSSE. Meil on teada kuidas enamus Eesti rahvast kannatab ametnike ülekohtu all. Samuti on teada kuidas sarnase surve all kannatab üks pere Avinurmes, kellel on elekter majapidamisest alusetult äravõetud 15 aastat tagasi, ISEGI LÄBITUD KOHTUPROTSESSID SELLE PERE KASUKS, selle pere vastu käib täisulatuses mõnitamine vallavalitsuse ametnike eestvõttel, juhendamisel. Näha on Avinurme vallavalitsus ega vallavanemad ja sotsiaalnõunik Tiina Tuuri kes kõigega kursis ei täida üldsegi oma ametikohustusi ja rikkuvad räigelt inimõigusi selle perekonna suhtes. See natslik käitumine riigiametnike poolt on seal kandis omane kuid Euro Liidus sellised käitumised ei ole teretulnud. Kuuldavasti tahab selline jälk veel saada rahvakohtunikuks. Me jälgime juba ammu ja on teada kõik kuidas harimatud parasiteerivad riigiametis ja petavad Eesti rahvast. Eks varsti näete tulemust mis hakkab toimuma!
E
..../ 7. juuni 2015 12:15
EL sind küll ei aita, selles võid päris kindel olla.
s
7. juuni 2015 18:11
seal euroliidus on ju reffi jobukakud puha, nende diktaadi all, ei sealt saa keegi miskit abi, kui just mõne teise riigi ajakirjanike poole ei pöördu, sealset avalikkust eesti mädamülkast ei teavitata, kuna valetavad ju tropid nii, et silm ei pilgu igal pool, kui edukad ja rikkad me siin oleme !
s
ss/ 6. juuni 2015 11:36
kui mina teeniks nii palju kui riigikogulane iga kuu
SIIS KOHE EI TEAGI MIDA OSTAKS
siinpool ka pensionär,aga see elu on igaljuhul VÄGA raske
m
mina/ 6. juuni 2015 11:19
Mis linnavalitsus see on, mis ei oska sellisele haigele naisele ja tema tütrele sotsiaalkorterit pakkuda? Ja sotsiaaltöötajad? Ammu oleks vaja olnud aidata. Ja peaministrile võiks soovitada lugeda siin toodud pensionäride lugusid. Ka lastega perede elu on meil samasugune. Miks Euroopa Liitu ja pagulastele seda teada ei anta, et meie rahvas nii elama peab?
M
.../ 6. juuni 2015 10:47
Mu pension on 356 €. Mais lõppes raha peale kohustuslike maksete tegemist 9 päevaga, kusjuures ostsin ainult hädapärast toitu ja 8 € kulutasi Rahumäel haua hooldusele. Sel kuul oli muid kohustuslikke väljaminekuid ja saanud 5. juunil pensioni, oli mul õhtuks arvel 26 eurot. Käisin peale seda korra poes toitu ostmas, läks 8 eurot. Ma ei tea, mis saab. Pean vist Soomes töötavalt sugulaselt abi paluma.
j
JUSSI MAALI/ 6. juuni 2015 10:40
aga kas sa siis valimiste süsteemi ei tea - ET Juhanile antud hääled KANTAKSE ÜLE
näiteks TAAVILE; MARDILE ANDTUSELE KAJALE jne sellepärast nad kõik esinumbrid soovivadki olla - see on kindel sissepääs valitsusse
l
Londonist/ 6. juuni 2015 10:39
Halloooo €327 ja ei tasu ule jõu elada?Millest siin veel ule jõu elada jääb?Lahedast elust siin kull rääkida ei saa!Kui 0 oleks lõpus, siis oleks ehk elamisväärne aga mitte palju!
Tänan!
k
ka pensionär/ 6. juuni 2015 10:20
minu pension on 327 kuus. Tulen üsna lahedalt välja. Kui midagi erakorralist on vaja kulutada otsin tööd ja teenin lisa.
Pole vaja ülejõu elada. Ka on "väga ja kohe raha vaja" ajal lapsed aidanud, aga olen neile alati tagasi maksnud.
õ
Õnn tuli eestlase õuele./ 6. juuni 2015 10:50
Mul on aga kommunaaklulud 240€ ja ravimid lähevad ca 45 eurot. Kui pesemisvahendeid mitte kasutada ja sõõa inulu keedetud kartult, siis tuleb välja küll 65 euroga kuus, iga päev saad süüa 2 euro eest,
m
mis lapsed/ 8. juuni 2015 01:16
need on, kes laenu tagasi võtavad.

k
kui suur/ 6. juuni 2015 10:13
siis on selle inimese elatisraha e napp pension? Mis tähendab "kätte jääb 260" ? to: mulk - ei tule need teie "pigid" siia nõudma, et keegi siin nende võlad kinni maksaks. Jätke nad rahule ja rääkige Jelenast, kelle kaitseks siin sõna võtate! Makske siis tema eest ta võlad kinni! Varsti hakkate ka tema lapse last ülal pidama, sest see 18aastane neidis elab juba oma poisi juures. Ja ilmselt siis ka kulul.
to: nipitiri - inimene peab ise sotsosakonna poole pöörduma! Halli padssi omanikud võivad ju vabalt üle piiri imedemaale jalutada, kus riik kõikide eest hoolitseb ja hädalisi pole! Või tahate väita, et Jelena on Eesti kodanik ja ei pühitsenud oma piskust pensionist (mis on ilmselt vähemalt 300 euri nagu kümnetel tuhandetel Eesti pensionäridel) suurt võidupüha näiteks? Sõimake aga jah oma riiki!
n
no/ 6. juuni 2015 14:09
temal võib ju hall pass olla,aga juhib tähelepanu sellele,milline on pensionäri elu,pole vaja teda sõimata.
a
agnes/ 6. juuni 2015 10:00
Tubli naine♥aga kajuks ei muutu midagi.Mul endal pension 237+29...annab ikka ära elada..hihii..
s
Soovitus/ 6. juuni 2015 09:59
n
no/ 6. juuni 2015 17:28
ja kuhu eestlasest penionär peab minema?
a
nipitiri/ 6. juuni 2015 09:37
alati on vöimalik inimese heaks midagi ära teha, elekter ja soe vesi ja toit, on seda siis palju palutud, kus on meie riigi inmväärne suhtumine inimestesse, mis tähendab , et pingid oleksid abipalijaid siis täis,kui yhte aitame...loll jutt suhu tagasi, igale probleemile tuleb leida lahendus, ja iga olukord on erinev, aga teades,kui raske on sotsiaalist yldse midagi kätte saada,kas voi toiduabigi... ma mötlen , et kuidas seal inimesi mönitatakse, siis... ausalt, ma ei imesta ammu enam millegi yle...aga aitame pagulasi, miks mitte...
m
mulk/ 6. juuni 2015 09:36
Tulevad pigid ja oi imet, leitakse kõikidele tasuta korter, elekter, soojus ja makstakse tuhat euri taskuraha, personaalne nõustaja ning keeleõpetaja. Pärast seda kutsub pigi oma seitse sõpra koos peredega ja jälle leitakse igale ninale sama suurusjärk raha! IME ON SÜNDINUD ja rahad ei lõppe...
v
vanaema/ 6. juuni 2015 09:36
pens 315.- elan üksinda ,kui on kõik arved ja tabletid ostetud, vaatan kurvalt aknast välja ja ootan surma,sest poodi ju asja pole.Tänan seda taavikest,kes nende üksikult elavate pensionäride eest valimisdebatil lubas võidelda.Kuidas võin üks poiss nii vanematele valetada?
k
kui poodi asja/ 8. juuni 2015 01:19
poleks,siis kommentaari kirjutajat ju poleks.
i
Invaliidist vanur/ 6. juuni 2015 09:30
Ei tea, kas see on tänapäeval mõtekas ettevõtmine. Parem oleks ära õppida kunst vähesega toime tulla. Olen selle ammu omandanud ja pean mainima, et saan täiesti hakkama toimetulekuseaduses ette nähtud 90 euroga kuus.
J
.../ 6. juuni 2015 10:53
Ja kes maksab su kommunaalkulud? Kas sa käid supiköögis söömas? Jaga oma kunsti rahvale ka.
E
// 7. juuni 2015 13:02
Eks kommunaalkulud tasub sotsiaal. Aga 90.-euroga välja tulla, no ei! Kas elektri eest ei pea tasuma ja arvuti ka nagu olemas!? See võtab oma. Mina EI TULE VÄLJA, mul maksab poeg TV, Internett ja telefon, samuti annab igakuiselt raha ,et ravimid, millele kulub olenevat olukorrast c 70.-euri. Niiet , kulla invaliidist vanur, jäta rumal jutt. Ma ka invaliid ja tean, kui raske on.
k
7. juuni 2015 18:28
kui ma reh plaani tehes mingi blondu psüühhika tegelasega oma täielikust invaelust rääkides ütlesin, et pean oma töötut meest ja poega ülal ning aitan ka teisi lapsi, tahtis mind hullari panna. oleks ma veel kelkinud, et taon ka kõik euroliidu ja maailma pankade kahjud kinni ning soojade kuurortmaade miljonite rikkamate head elud ka, oleks vist harakiri omale teinud, nii kuu pealt kukkunut pole võimalik .... aga, eesti elu ! ja see valitsus tahab mind, suremas santi veel tööle panna ! - maailma miljardeid pagulasi nende taga mafiatega ülal pidama jne. lapselaps ütles mulle nii ilusti, kui sa ära sured, tulevad sulle tiivad, ja sa saad lennata.
õ
õige 13.o2/ 8. juuni 2015 01:25
mul ka poeg tasub kommunaaliTV,interneti , 90 eur. välja tulla, sellest rohud,toit---täitsa jama jutt.
p
pätivabariik/ 6. juuni 2015 09:29
ainult riigivarastel on siin hea, siimud autorollerid, febifondad jne.
t
Totu/ 6. juuni 2015 09:40
Aga miks te siis valite Riigikokku riigivargad või muidu hädapätakad? Kes selles süüdi on?
k
6. juuni 2015 10:49
kelmustega ja võltsvalimistega said nad riigikokku,mina pole neid värdjaid valinud.

s
6. juuni 2015 09:25
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
J
.../ 6. juuni 2015 10:56
Jah, ära võta ravimeid, sured rutem ära, Eesti riigile on pensionärid koormaks, sest jaekäivet nad ei kasvata, raha neil pole, nende pealt ei teeni enne, kui matusekuludega, sealt tuleb riigile käibemaksu rohkem kui terve aasta pensionäri kulutustelt.
i
Imelik/ 6. juuni 2015 15:12
Ära, palun, soga ja mine kiiresti arsti juurde, et ka Sulle ravimid kirjutataks!
k
Kahju/ 6. juuni 2015 09:22
Väga kahju inimesest. Kuidagi peaks ju saama abi, et elektrit saada tagasi... Maksegraafik eesti energiale, küttele ja sots.abi toidule ja ravimitele.
k
Kahju muidugi/ 6. juuni 2015 12:18
kui inimene oma ebaõigete valikutega endale suure võla kaela on saanud. Kes siin süüdi ja kes peab maksma võla? Mina küll õigeks ei pea, et seda peavad maksma teised. Ka Kodutundes saates antakse tihti abi neile, kel võlad kaelas.
k
kris/ 6. juuni 2015 09:19
Millest mina aru ei saa, on see, et inimlikkus ja osavõtlikkus ei olene parteist, kes parajasti võimul on. Kindlasti on erinevaid võimalusi seda inimest aidata, kasvõi kuidagimoodi järjele. Ainuke seletus - sotsiaalhoolekandekeskuse ametnikel on aeg töökohta vahetada, kui oma tööga hakkama ei saa!
p
Pöördugem ikka õigete põhjuste poole/ 6. juuni 2015 10:45
Sotsiaaltöötajad on kindlasti empaatilised aga nad ei saa midagi teha, kui valitsus ei pea neid olulisteks ja valiseb pidev rahapuudus.
Ei maksa sotsiaaltöötajate suhtes olla ebaõiglane!
Samas viisid võõrpangad I kvartalis riigist välja 170 miljonit! Seejuures praktliselt maksuvabalt, mis lõhnab korruptsiooni järele?
k
kris/ 6. juuni 2015 13:36
...valitsus ei pea neid oluliseks ja valitseb pidev rahapuudus...
Et kuna valitsus kotib neid, siis kotivad nemad oamkorda abivajajaid - kas nii või?
Siis pole nad ju empaatilised ja on aeg uusi väljakutseid otsida - näiteks eraettevõtluses, kus palgad ju "palju suuremad" kui riigipalgalistel.
Kurat, ei maksa iga kord rahapuuduse taha ronida, empaatiavõime kas on või ei ole, see nüüd palganumbrist küll ei tohiks oleneda :( :(
Ma pole küll sotsiaaltöötajatega abivajamiseesmärgil kokku puutunud, küll aga muudel teemadel ja ainult kiidusõnad nende poole - soovitatakse, teavitatakse võimalustest jne. Ja nii peabki olema ju, see ongi nende tööülesanne.
h
hp/ 6. juuni 2015 09:15
Kahju inimesest , Pension, nii vanaduse kui ka invaliidil peaks ikka olema selline , et ei pea homse päeva pärast muretsema, kui õhtul magama heidad.
Lihtinimesel on pension nii 300 ringis (eluaja töötanud ) , aga invaliididel on küll raske toime tulla . Üldiselt on see suur suur probleem meie kõigi ees,kes terve ja hakkaja on siit inimväärset elu otsima läinud ja neid pole vähe !!!!
j
JUSSI naine MAALI/ 6. juuni 2015 10:46
Siin ongi see vahe: hooldaja kes käib täiskohaga tööl saab 3 töötatud aasta eest 1 pensioni aasta, riigikogulane, kelle palk on 4 ooo.- + igasuguste nõukogude ja ariühingute juhatuse liikmete tasud ca 2 ooo.-€ kokku 6 000.-€
saab ühe "töölkäidud aasta eest 6 - 7 pensioniaastat ja nii 4 aastat riigikogus
olles võid saada 28 pensioniaastat.
Riigikogu ei "unustanud " enda head pensionipõlve seadust tehes !!!!!!!!!!
d
ds/ 6. juuni 2015 08:37
Ega enne midagi paremaks ka ei lähe, kuni reformarid Eesti kallal märatsemisest eemale on tõrjutud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee