Eesti uudised

ALLKIRJAD PABERIHUNTI: lasteaed hävitas õiglase palga nõudmisele antud allkirjad?

Katrin Helend-Aaviku, 6. juuni 2015, 08:00

38 KOMMENTAARI

t
to 10.40/ 7. juuni 2015, 18:58
no aga kes peaks siis nende päästjate,politseinike ja teiste madalapalgaliste heaolu eest seisma ? Õpetajad või ? Püha müristus,tüüpiline eestlase kadedus-ise ei taha võidelda ja teised ka ei saa ! Olete näinud tööandjat,kes teile palgalisa kandikul ette toob??? Võidelda tuleb ja kui ise ei viitsi,siis teisi mitte takistada ja hukka mõista !
k
7. juuni 2015, 19:12
Kus oli juttu kadedusest või sellest et ei peaks enese eest võitlema?Loe enne text ikka hoolega läbi, pole vaja niisama vahutada!
s
7. juuni 2015, 10:40
Siin kommentaariumis palju juttu teemal "kui raske kasvataja ja õpetaja töö on".Ongi, ei vaidle absoluutselt vastu.Kui üks noor inimene läheb õppima õpetaja ametit siis ta peaks endale ometi aru andma, millega ta end vb aastateks seob: ta tegeleb igapäevaselt inimeste õpetamisega.See ongi tema töö.Aga päästjad, politseinikud, bussijuhid jne?Kas nende töö on kerge?Ehk peaks õpetajana töötama inimene, kes seda tööd tõeliselt teha tahab ja mitte iga päev hädaldama töö raskuse üle.Tean paljusid, kes teevad toimetulemiseks tööd mitmel ametikohal ja tööpäevad venivad 12-14h pikaks.Võidelda?Jah nad võitlevadki aga ei pasunda ka pidevalt meedias, et just nende töö on see kõige raskem maailmas.
m
mari/ 7. juuni 2015, 08:50
Eks ta ikka piinlik on, et räägitakse tasemel 500 palk ja natuke rohkem või vähem. Riik on ikka vilets küll. Aga meenutagem, et Eesti Energia tampis vaba raha tublisti oma küsitavatesse projektidesse välismaal. Käib Rail Balticu ettevalmistus. Tegelikult on raha küll, nagu näha.
ä
ääretu ebavõrdsus/ 7. juuni 2015, 08:35
"Lasteaiaõpetaja teenib Kallaste linnas 427 eurot kuus, aga Eestimaa teises servas asuval Vormsi saarel üle kahe korra rohkem ehk 1132 eurot kuus."
Ühe ja sama töö eest enam kui kahekordne palgavahe!
http://uudised.err.ee/v/eesti/6dce3b3c-a41b-43eb-a519-939d9f16cde9
ä
ääretu ebavõrdsus/ 7. juuni 2015, 08:35
"Lasteaiaõpetaja teenib Kallaste linnas 427 eurot kuus, aga Eestimaa teises servas asuval Vormsi saarel üle kahe korra rohkem ehk 1132 eurot kuus."
Ühe ja sama töö eest enam kui kahekordne palgavahe!
http://uudised.err.ee/v/eesti/6dce3b3c-a41b-43eb-a519-939d9f16cde9
m
Maie/ 6. juuni 2015, 20:56
Lasteaias on õpetajal küll pikk tööpäev, aga järgmine päev on ju vaba. Erinevalt kooliõpetajast ei ole neil kodus vaja tööd ( õpilaste tööde parandamine, tundide ettevalmistamine) teha.Seega arvan, et kooliõpetaja väärib suuremat tasu.
s
Saite valesti aru/ 7. juuni 2015, 00:02
Jutt ei käi sellest, et keegi peaks lasteaiakasvatajatele kooliõpetajaga võrdset või suuremat palka maksma. Probleem on selles, et erinevalt kooliastme töötajatest ei ole lasteajatöötajatele kehtestatud töötasu ALAMMÄÄRA, mis tähendab. et väiksemad ja vaesemad omavalitsused võivad sisuliselt maksta ükskõik kui väikese summa, mis aga pähe tuleb.
e
Enduser/ 7. juuni 2015, 01:45
Mis päev siin siis nüüd vaba on??
j
juula/ 7. juuni 2015, 08:53
Kui lasteaiaõpetaja töötab täiskohaga, siis ei ole tal mingi "järgmist vaba päeva" :) Lasteaiaõpetaja saab oma palga ainult kotakttundide eest. Kooliõpetaja tööaeg on jagatud kotakttundideks ja tundide ettevalmistusajaks - see on õpetaja vaba valik, kas ta teeb seda tööd kodus või kooli juures. Lasteaiaõpetaja töötab samamoodi õhtul kodus, aga erinevalt kooliõpetajast teeb ta seda tõesti enda isiklikust ajast: temale ei ole tundide ettevalmistamiseks mingit eraldi aega ette nähtud ning palka ta selle eest ei saa. Aga ka lasteaialaste tegevused vajad eelnevat ettevalmistust. Sageli õmbleb lasteaiaõpetaja etenduste kostüüme (sest alati on keegi, kellele lapsevanem ei suuda isegi lihtsat maski valmis meisterdada), lõikab, kleebib, voldib, meisterdab... Ja tal ei ole võimalik igal aastal lasta lastel meisterdada ühesuguseid asju, et lihtsam oleks - missugune ema tahaks saada neli aastat järjest ühesugust emadepäevakaarti? :) Ühesõnaga on mõlemad tööd rasked ja hoopis olulisem on see, et seda teeksid inimesed, kes tahavad. Mitte need, kes tulevad väikese palga pärast sinna lihtsalt tiksuma sest haritud inimesed selle palga eest seda tööd teha ei taha
e
emake maa/ 7. juuni 2015, 09:59
Lisaks on kurb see, et lasteaiaõpetaajad lasevad üle Eesti endale tööandjatel jätkuvalt pähe istuda. Kehtestati küll tööaeg 35 tundi, aga sinna sisse peavad mahtuma kõik tööülesanded. Netis on olemas ka haridusministri vastus, et õpetaja ei pea tegema 35 tundi rühmas ja kui ta seda teeb, siis ei saa teda kohustada veel tunde ette valmistama. N'udke omale välja töölepingud nagu enne olid, et 30 tundi rühmas ja 5 tundi nädalas ettevalmistuseks. See on teie seaduslik õigus. Tihti jääb tunnist päevas ka ettevalmistuseks väheseks suure rühma puhul, aga asi seegi.
Edu. Tundke oma õigusi!!!!!!
t
Tean ja näen kõrvalt kuidas lasteaias töö käib./ 7. juuni 2015, 21:46
On ikka väga vale arusaam, et lasteaia õpetajal ei ole vaja kodus tööd teha. Tegelikkuses on nii et õpetajad otsivad uusi ideid ja mõtlevad kuidas lastega tegevusi läbi viia, teevad kodus need läbi, tavaliselt veel enda materjalidega kodus jne. Nagu ka allpool Juula kommentaar, ei ole see nende tööaega arvestatud...
n
nipitiri/ 6. juuni 2015, 19:21
siin nüüd ongi seee ehe näide, et eestlased on nagu täielik orja rahvas,kardame ja kardame ja anname kohe alla ,ärme vöitle ja ärme üritagi vöidelda,teeme nii nagu kuskil kellegile meeldib,see ei ole ju normaalne ,issand küll hakkake ometi vöitlema, iga asi mis teile ei meeldi, mässama ,tänavatele,streik,meil siin saksamaal just oli lasteaedade streik,köik lasteaia töötajad olid tänavatel ja nöudsid suurmaid palkasid,neil ongi tgelt juba head palgad aga ju siis ikkagi pole piisav ja see on öige kah,kui pole rahul tuleb vastu hakkata,mitte nagu lambad pead maas enda ees mäluda ja alla neelata!!!!!!!!
k
Kas näide sellest,/ 6. juuni 2015, 16:11
kui kergesti pealiskaudse mõtlemisega inimesi on võimalik suvalise kõlaka toel manipuleerida?! Ega's lehed allkirjadega kohe imeväel soovitud muutusi too - see on ju lihtsalt põhimõtteline osutus, toetuse ja solidaarsuse avaldus! Ja hoopis jabur on juba ette muretseda, et "kust see raha täpselt tuleb?"
Kuulge rahvas, hallo - kes meil Eesti riigi OMANIK on? Selleks me ju omale megapalkadega TEENREID valinud oleme, et nad selliste asjadega tegeleksid!! Kuidas KARDATE ALLKIRJU ANDA PÖÖRDUMISELE? See pole ju veel hukkamiskäsk??

n
Nii/ 6. juuni 2015, 14:12
Mis mõttes kartsid ,et palka alandatakse? Keegi oleks ju võinud selgitada,et seal kohal astuks seadused juba vahele. Appii...no tõesti millest sellised hirmud.
t
to ahoi/ 6. juuni 2015, 11:40
ole õnnelik ,et neljasaja euri eest keegi üldse viitsib sinu lapsi hoida,kasvatada ,õpetada jne.Ja ära seda palgaks nimeta,see on inimese mõnitamine.Tahad paremat kasvatajat,pöördu hariduminiseeriumi poole, või võta eraõpetaja.
a
arvutisepp/ 6. juuni 2015, 10:52
Nii kooli kui ka lasteaia õpetaja palk peaks olema min 1000€ kuus puhtalt kätte...
m
M./ 6. juuni 2015, 10:30
Võiks ju kirjutada ka MILLISE lasteaiaga oli tegu, kus direktor nii käitub?
j
juula/ 6. juuni 2015, 10:16
Ma olen töötanud õpetajana nii koolis, kui ka lasteaias - seega julgen väita, et oskan päris hästi võrrelda nende koormust, vastutust jne. Päris kindlalt olen selle poolt, et lasteaiaõpetaja ja kooliõpetaja peaksid saama samaväärset palka. Lasteaiaõpetaja õpetab teie lapsed sööma, potil käima, rääkima, mängima, pesema jne. Kooliõpetajal on muidugi muud kohustused. Aga väita, et lasteaiaõpetaja töö on palju lihtsam kui kooliõpetaja oma... Seda võib öelda ainult võhik. Rõhutan veelkord, et olen töötanud mõlemas haridusasutuses ja pigem julgen väita, et kooliõpetaja töö on lihtsam. Vähemalt on tal iga 45 min tagant 10 min "pausi" :) Kes soovib vastu vaielda ja väidelda: palun väga! Tehke mulle siis selgeks, miks on kooliõpetaja elu nii raske ja lasteaiaõpetaja elu nii lihtne? :D
k
Kati/ 6. juuni 2015, 09:56
Ei saa aru, mis palk see õpetajatel koolis on, et nendega kogu aeg võrrelda. Võrrelge riigikogu palkade või mõne muu säärasega.Aga alati on võimalik kooliõpetajaks ümber õppida, ülikoolid ootavad.
a
6. juuni 2015, 09:55
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
j
jälle Juula/ 6. juuni 2015, 10:21
Miks te siis ei seisa oma laste eest? Viid iga päev oma lapse sinna lasteaeda ja ei tee midagi, et ta ennast seal hästi tunneks? Kaevake siis ometi meediasse või Haridusametisse vms. Allkirju ongi vaja selleks, et haritud ja intelligentsed inimesed oleksid motiveeritud lasteaias õpetajana töötama ning omavalitsused ei peaks sinna palkama suvalisi tädisid, kes lapsi väärkohtlevad.
m
Maali/ 6. juuni 2015, 10:35
Minu teada peaks Pärnus olema lasteaedu rohkem kui üks. Sa last mujale ei taha viia? Ei pea ju käima seal, kus ei meeldi. Parem nii Sulle kui ka lasteaiale.
d
dla/ 6. juuni 2015, 21:27
Aga see ei muuda ju olukorda, et seal on sitt kasvataja, kes tuleks töölt kõrvaldada või peaks tegema enda juures palju muudatusi, et oleks oma ametisse sobiv. Sinu soovitus on üsna mõtetu. Nii ei saa elus öelda, et ah, keera pea teisele poole, kui ei taha näha, kuidas keegi kellelegi julmalt nuga annab vms. Kui näed, siis pead ju sekkuma, olgugi, et enda perset see otseselt ei puuduta.
k
kukuuke/ 6. juuni 2015, 09:42
Miks pildil olevatel lastel kiivreid peas ei ole?
o
ohhoolane/ 6. juuni 2015, 15:58
... ja raudturviseid seljas ning mõõku käes.

l
lugeja/ 6. juuni 2015, 09:33
Ärge siis lasteaiaõpetajate kõrval õpetajaabisid unustage....milles nende töö seisneb,millist palka nemad saavad,milline on nende puhkus,milline on nende tööaeg,ka nemad osalevad õppeprotsessis,aga miilegipärast,kui on palgatõusus küsimus,siis on nad abitöölised....ei arva,et õp.abi peaks võrdselt õpetajaga palka saama,aga ei arva ka ,et nii suur palgavahe on,kui praegu seda on.Järjest rohkem pannakse kohustusi juurde,aga palganumbris see ei kajastu,seda enam,et avalikult ei õelda kusagil,et õpetajatel on ju üle reede päris vaba päev,millest me siis räägime,ikka pole hea....
t
tyuiopü/ 6. juuni 2015, 11:06
õpetajaabid ei ole selle pöördumise teema, edasi mõtle ise.
l
lugeja/ 6. juuni 2015, 09:33
Ärge siis lasteaiaõpetajate kõrval õpetajaabisid unustage....milles nende töö seisneb,millist palka nemad saavad,milline on nende puhkus,milline on nende tööaeg,ka nemad osalevad õppeprotsessis,aga miilegipärast,kui on palgatõusus küsimus,siis on nad abitöölised....ei arva,et õp.abi peaks võrdselt õpetajaga palka saama,aga ei arva ka ,et nii suur palgavahe on,kui praegu seda on.Järjest rohkem pannakse kohustusi juurde,aga palganumbris see ei kajastu,seda enam,et avalikult ei õelda kusagil,et õpetajatel on ju üle reede päris vaba päev,millest me siis räägime,ikka pole hea....
h
Hmm/ 6. juuni 2015, 09:30
Kui lasteaiaõpeteja töö on kergem, siis miks koolis õpetajad arvavad just vastupidi?
Lasteaias on vaja samamoodi teha nädalaplaane õppimiseks ja on päevakava!
Õpetatakse sotsiaalseid oskuseid, eesti keelt, matemaatikat, kunsti, keskkonda, muusikat jne.
Töö ei ole ainult paberi peal vaid vaja on ka loomingulist lähenemist kuna lasteaialapsed ei suuda omandada ainult paberilehel olevat infot.
Päevikuid vaja täita, üritusi korraldada, arengutabeleid täita jne.
Kust otsast on lasteaiaõpetaja töö lihtsam?
s
sellele, kes miinuse pani/ 6. juuni 2015, 09:51
vaada, lasteaiaõpetajad saavad koolis õpetamisega väga hästi hakkama, sama ei saa öelda kooliõpetajate kohta, sest lapsed ei istu omas pingis ja ei ole ennem välja õpetatud korda pidama. see on nagu browni liikumine seal lasteaias. niisiis, sa oled lihtsalt rumal.
l
lasteaed/ 6. juuni 2015, 08:57
lasteaiaõpeteja palk on väga suur võrrelda õpetaja tööd ja lasteaiaõpetaja tööd siis ikka väga ernev õpetajal on tõesti palju tööd aga ei saa aru miks pannakse ühe pulga peale lasteaiaõpetaja töö on reaalselt palju,palju kergem
o
oh/ 6. juuni 2015, 09:01
mine ikka proovi enne kui seletama tuled!
r
6. juuni 2015, 09:06
Räägi kus kohas õpetaja saab 427 euro kuus?
l
lapsevanem/ 6. juuni 2015, 09:14
21 last rühmas 7-19 päev ja on kergem :O Pidevalt veidi tatised lapsed, allergikud rõõmsamad ja kurvemad lapsed kes ei oska oma tunnetega veel toime tulla ja lasteaia õpetajate töö on kergem ? Koolis ei pea õpetajad suid pesema ja tagumiku pühkima, riietumisel aitama, magama panema ja tegevusi organiseerima. Kindlasti on ka õpetaja töö raske aga kindlasti mitte raskem kui kasvataja töö.
p
pisipedakas/ 6. juuni 2015, 16:18
Kellel on vahetunnid ning õpikud, mille taga lapsed istuvad?
j
juta/ 6. juuni 2015, 08:53
Tahaks väga teada kus see palk üle tuhande on? Ehk on siin direktorite palganumber vihastamiseks ära toodud. Arvan, et niikaua kui nii väikese raha eest ikka veel inimesi tööle võtta on ei saa väikest omavalitsust suuremat palka maksma sundida.
m
Maie/ 6. juuni 2015, 21:02
Lasteaias on õpetajal küll pikk tööpäev, aga järgmine päev on ju vaba. Erinevalt kooliõpetajast ei ole tal kodus vaja enam tööd teha ( õpilaste tööde parandamine, tundide ettevalmistamine ).
a
aga kooliõpetaja / 6. juuni 2015, 23:03
pole ka kogu aeg laste hulgas,tal on vahetundki vähemalt vaba ja koolis ei ole ta ka kindlasti kella 18-19.00- ni nagu lasteaia õpetaja .Ja koolis vaevalt nii palju üritusi lastega tehakse kui lasteaias.Ning kuidas te seda tõestate,et lasteaiaõpetaja kodus järgmiseks päevaks ettevalmistusi ei tee,et lastele tegelusi huvitavamaks muuta?Ja lõuna ajal,kui lapsed magavad ,teevad õpetajad arvutis igasugu plaane ja kokkuvõtteid .Nii et jutt vabast lõunaajast on ainult tühi jutt.
Ja kui keegi õpetajatest on haige--tihti mitu õpetajat isegi--siis on õpetaja tööl ka IGA PÄEV ja isegi mitu nädalat vahel.Või on siis keegi koolis neist end täiendamas ,targaks saamas.Ja nii 7.30 -st kuni 18.00-ni .Mõned vanemad ei taha oma last isegi kella 18-ks veel koju viia--järsku peab hakkama veel temaga tegelema .........aga õpetaja peab suutma iga päev terve hulga lastega pika päeva hakkama saama.
Kas te sellele ei mõtle,et ka laps on pikast päevast väsinud ja tahab koju oma pere juurde puhkama.?Lapse päev on tihti pikemgi veel kui vanematel ja kui nad kodus oma tuppa surutakse,eest ära ,siis ongi lapsel kohutav tähelepanu puudus ning ta hakkab lasteaias end teiste peal välja elama.---kiusab,teeb haiget,ütleb halvasti ,hakkab õpetajale vastu ,teeb teisi lollusi Hommikul vara lasteaeda ja õhtul viimasena koju-----lapses tekib trots ja ta tunneb end ülearusena ,justkui ei taheta teda koju.
V õi teine näide--tuuakse hiljem lasteaeda,ei teatata ette ,kas tuleb või mitte ja siis häiritakse hilisema tulekuga jälle õppetööd ning laste tähelepanu on läinud .Lasteaias on igal rühmal oma päevakava ,kus kirjas tegevused kellaajaliselt ,kuid vanemaid justkui üldse see ei huvita,sest hilinevad kogu aeg ühed ja samad lapsed vanematega .Kas kooli saadate ka lapse suvalisel ajal--nii kui ärkate,siis saadate,olgu kell 9,või 10 ,või rohkem .?
Loomulik oleks,et laps tahab ikka päeva lõpus koju ,aga millegipärast viivitatakse kojuminekuga viimase võimaluseni ,joostakse vanematel eest ära,jonnitakse ,ei taheta riidesse panna ja leitakse mitu muud põhjust ning unustatakse seejuures ka head aega öelda .Kui vanemad nii lihtsalt endaga manipuleerida lasevad juba väikse lapsega,mis siis edasi saab,kui juba suurem laps sõna ei kuula?Vanemad võiks ikka lapselt korda nõuda ja mitte nii kergelt alla anda igale soovile.Muidu olete ise hiljem hädas,ei saa jagu ,kui laps suurem on.KES KEDA KASVATAB?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee