Kommentaar

Helle-Moonika Helme | Mitu pagulast mahub Suure-Lähtru mõisa?

Helle-Moonika Helme, EKRE, Suure-Lähtru mõisaproua, 5. juuni 2015 17:59

63 KOMMENTAARI

n
Netileid/ 8. juuni 2015 15:12
Siia kiire kopi+paste neis leviva infoga:
http://imgur.com/a/9KQEd
90% mehed mustast aafrikast keda peibutab rootsi sotsiaalraha ja keda smuugeldab Itaalia maffia ning mille ninamehed istuvad brysselis.
Soomes elavad moslemid süüdistavad põliselanike: "Võtsite meid vastu, kuid te ei suuda rahuldada meie vajadusi"
http://mashable.com/2015/01/21/legida-protest/ https://themuslimissue.wordpress.com/2013/10/13/muslims-raped-over-300-swedish-children-and-700-wome...
g
Gunnar Stahl/ 8. juuni 2015 14:55
Inimesed, kes peavad endid eestlasteks, tulge ometigi kolmapäeval Toompeale meeleavaldusele, isegi siis,kui olete seda laadi kesütleb ,et mis minust ühest inimesest sõltub, siis teatke, et just teie oletegi see kõige vajalikum inimene ja teist sõltubki eesti tulevik.
J nii lihtne või keeruline, see asi siin Maarjmaal ongi.
Teid ette tänades.
t
Toompea lossi ees, 10.06.15, k 18.00. Kogu tekst:/ 8. juuni 2015 15:06
Konservatiivne Rahvaerakond korraldab protestimeeleavalduse massimmigratsiooni vastu
Pressiteated 5.06.2015
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond korraldab kolmapäeval 10.juunil algusega kell 18.00 Toompea lossi ees protsestimeeleavalduse tuhandete immigrantide Eestisse toomise vastu.
„Ootame meeleavaldusele kõiki, kes ei hääletanud parlamendivalimistel tuhandete immigrantide Eestisse toomise ja maksutõusude poolt. Meeleavaldus on võimalus teha oma hääl kuuldavaks,“ kutsub erakonna esimees Mart Helme inimesi oma meelsust näitama. “Ütleme üheskoos kindla ei massilisele sisserändele Eestisse.“
Meeleavaldus toimub Riigikogu ees ajal, mil parlament menetleb maksutõusude paketti ning kõik koalitsioonisaadikud on kohal. Immigratsiooniteemale keskendutakse selle pärast, et päev hiljem, 11. juunil arutab valitsus Eesti seisukohta Euroopa Komisjoni poolt liikmesriikidele peale surutava kvoodisüsteemi suhtes. „Loodame, et võimalikult selge ja tugev rahva seisukoht massimmigratsiooni vastu aitab valitsusel säilitada selgroogu ning seista eesti rahva huvide eest,“ ütleb erakonna esimees Mart Helme.
n
Naine/ 8. juuni 2015 11:44
Huvitav miks härrad Helmed ise sel teemal avalikult sõna ei võta, vaid panevad proua "tanki" kas kardavad oma soojast kohast ilma jääda..jutt muidugi proual õige.
Ü
"Härrade Helmede" sõnavõtte otsid valest kohast!/ 8. juuni 2015 15:01
Üleeile toimus ju meeleavaldus paadipõgenike ja islamiseerumise vastu.
Kas sa nägid kusagil kajastusi? Peavoolu meedias ainult ERR uudistes oli mainitud.
*
Konservatiivne Rahvaerakond korraldab protestimeeleavalduse massimmigratsiooni vastu
Pressiteated 5.06.2015
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond korraldab kolmapäeval 10.juunil algusega kell 18.00 Toompea lossi ees protsestimeeleavalduse tuhandete immigrantide Eestisse toomise vastu.
„Ootame meeleavaldusele kõiki, kes ei hääletanud parlamendivalimistel tuhandete immigrantide Eestisse toomise ja maksutõusude poolt. Meeleavaldus on võimalus teha oma hääl kuuldavaks,“ kutsub erakonna esimees Mart Helme inimesi oma meelsust näitama. “Ütleme üheskoos kindla ei massilisele sisserändele Eestisse.“
Allikas: ekre.ee
.
m
mõttetu mula / 7. juuni 2015 20:24
ISAD EUROOPAS OTSUSTASID ET AAFRIKA ON LIIGA KAUGEL TOOME OMALE LÄHEMALE .
NII ET TERE TULEMAST PILUKAD JA NEEGRID (SEST EESTLASED EI KASUTA SLÄNGIS MUST)
EESTI POLE JUBA AMMU MITTEKELLEGILE KES OSKAB MÕTELDA KAINELT .
SOOVITUS KÕIGILE TÕMMAKE RUTTU UTTU EESTIST MUIDU HAKKATE EHITAMA MOSEESID IGASSE LINNA JA KORTEREID TULNUKATELE SANDI KOPIKATE EEST (HEA KUI ÜLDSE PALKA SAATE)
a
aga / 7. juuni 2015 23:40
siis oleme samasugused nagu need sõjapõgenikud.Kui inimkonna sünnikohaks oli afrika,siis kõik onsee juba olnud,kui agresiivsemad suguarud nõrgemad välja sõid.Ja nüüd nad tulevad oma endistele orjadele järele.Põgenemine oleks rumalus.Tuleb kaitsta oma kodumaad ja omad reeturid üles puua.Süda ajab pahaks see võimupartei poliitikute mõistusevastane lapselalin!
z
zzz/ 8. juuni 2015 10:04
Aasia on see inikonna häll , kõige uuemate leidude järgi :)
m
mari/ 7. juuni 2015 08:58
Jah, inimesed maailmas peaksid suuremas osas ikka oma kodumaal hakkama saama. Sellest oleks nendele maadele tohutult kasu. Et poleks võimalust pidevalt jalga lasta paremasse kohta. Huvitav, kas nendel inimestel seal ei ole juuri, kodutunnet. Ja ei ole kuulda olnud, et näiteks edukad neegrid ameerikast oleksid oma emamaad aidanud üles ehitada. Kultuursemaks muuta jne. Ikka valged oma nina toppimas igale poole. Las saavad ise hakkama.
h
Horros/ 7. juuni 2015 02:55
Olgu aga kuhu jäi agressor USA baaside ehituse jutt? Neegrid ja võõrvägi, nii müüakse Eestit maha.
m
Mes/ 8. juuni 2015 04:09
nende baasidega oli siis?
e
eh/ 9. juuni 2016 08:46
wankade käpa all polnud ka mõnus olla

k
Küla/ 7. juuni 2015 00:00
Kas kõik kommentaatorid lugesid aritkli läbi või kommenteerivad kommentaari?
l
7. juuni 2015 14:47
e
ei mustale laviinile/ 6. juuni 2015 23:35
Päts otsustas, et peame Nõukogude Liidule solidaarselt käe ulatama ja Vene baasid Eestisse lubama.
Tookord olid piiri taga valmis määratu hulk tanke, lennukeid ja raskekahureid, meie aga muust maailmast täiesti ära lõigatud. Praegu on meil võimalus juurteta mustale massile vastu seista kui vaid omad sültselgroogsed maha ei müü.
e
EKRE liige/ 6. juuni 2015 17:44
KUS ON TEAVITUS ja ÜLESKUTSED protestimiitinguga ühinemiseks?!? See, kui te seal omaette pobisete, ei kostu pobiseja ninaotsast kaugemale - ei liikmete, ei poolehoidjate ei osaleda sooviateni!
v
Vello/ 6. juuni 2015 17:23
Proual on täiesti sümpaatne sõnavõtt. Samas ei soovita ma tal ajaloo poole pöörduda, sest selliste teadmistega.."...kui Konstantin Päts otsustas, et peame Nõukogude Liidule solidaarselt käe ulatama ja Vene baasid Eestisse lubama.." võib iga järgnev positiivne sõnum naeruvääristust leida. Ei otsustanud tookord ei Päts, ega otsusta praegu ka Eesti Riik- kui EU võtab vastu otsuse, siis on pagulased Tallinnas. Just Tallinnas, mitte Jõhvis, Väike Maarjas vm. Ainult Tallinn suudab pakkuda selliseid tingimusi pagulastele, mida oma maarahvalgi ei ole. Mõisa pärast ei tasu muretseda. Pagulane maale ei tule! Siin tuleks ju tööd teha ja ei ole siin ka tasuta supikoda.
s
Sa, Vello,/ 8. juuni 2015 04:03
too ilmarahvale siis fakte, kuis Päts mitte midagi Eesti riigis ei otsustanud.
Niikauaks rumal jutt suhu tagasi! vene baasid tulid sõjaga Eestisse või?!
j
jajah/ 10. juuni 2015 00:21
EESTI WABARIIK oli pätsi pensionikindlustus!!!!!Kui ta seda maha poleks parseldand poleks joss teda spaades poputanud,vaid seina äärde pannud!!!!!
o
On/ 6. juuni 2015 14:45
raske tõdeda,et SALAVALITSUS ,kes korigeerib ,ka Obama tegevust on kaugeleulatuva salajase migratsioonilepinguga ettenägelikult koostanud,et kukutada maailma stabiilsust.Tapetud on aastaid teadlasi,kes on leiutanud vaba energia ja loonud loodus sõbralike kütuseid.Infoga ,läbi teleka ja ajakirjanduse pannakse rahvas paikka!
t
Tõesti - näha teda pole,/ 8. juuni 2015 03:58
aga destabiliseerivad teod ju toimuvad! Miks me ei räägi põgenike tekkimise ja ületoomise põhjuste uurimisest ja sellega tegelemisest? Ja miks meie lugupeetud uurivad ajakirjanikud ei uuri ja avalda selle kohta artikleid? Võimekused inimsmugeldamisega tegelemiseks on ju suurematel riikidel olemas! JÕUDKEM PÕHJUSTENI JA SIIS NÄEME KA, KES OMA SUPI PEAB ÄRA SÖÖMA, mitte seda teistele kaela määrima.
s
sina/ 8. juuni 2015 22:33
...."vaba energia" pöördu arsti poole!
p
Palju mahub?/ 6. juuni 2015 13:54
Niipalju, et lausa venelased Ida-Virumaalt põgeneksid. Ja tuleks veel edasi.
ü
üleskutse/ 6. juuni 2015 12:38
Tuleb lõpetada igasugune arutelu migrantide vastvõtu võimekuse kohta,sest selle jutu peale pakutakse meile pangalaenu.Selline arglik arutelu tuleb avaliklult naeruvääristada.See on sama tobe,kui surmamõistetu vabandaks tapalavale mitteminekut sobiva nööri puudumise pärast.Tuleb euroopale selgitadaseda,et põhimõtteliselt ei võta immigrante teisest rassist vastu.Väljaarvatud isenerid jaapanist näiteks.Ja eesti peab saama ise ehitada tuumapommi selleks,et meiega hakataks rahvusvaheliselt viisakalt rääkima.Kui nii väiksel rahval,kui juudid said pommi ehitatud,siis miks mitte meie?Me peaks üldse juutidest eeskuju võtma,sest kuidas saab nii väike rahvas maailma käsutada.Esiteks võiks "Siioni tarkade protokollid" lülitada kohustuslikku kooliprogrammi osaks nii nagu egiptuse koolides.Samuti trükkida ja omaks võtta nende elutarkusi ja filosoofiat.
p
Pr.Helmel/ 6. juuni 2015 11:47
....on 101% õigus! Ja miiting tuleb 10 juunil kell 18.00 Toompeal. Aga oma allkirja illegaalide vastu saate anda lehel Petitsioon.ee...
v
Vaatleja/ 8. juuni 2015 10:57
Petitsiooni "Ei immigratsioonile" sõnastus on nii segane, et ei saa aru, millist meelsust oma ei-ga või ja-ga väljendad. Seetõttu on suht keeruline seda petitsiooni allkirjastada.

o
Onu Ruudi/ 6. juuni 2015 11:15
EKRE, kurat, ise korraldate 10. juunil, kell 18.00, Toopeal meeleavalduse, aga kus on reklaam??? Isegi Tallinnas ei teadnud veel täna hommikul palju tuttavad sellest mitte kui midagi. Rahvast kindlasti tuleks, kui nad teaksid. Paar päeva on veel jäänud, nii, et pange oma meeskond ometigi tööle ja kleepige kasvõi aiapostid teateid täis, kui muu ei aita. Ka poleks eriti raske ja kulukas sõita läbi kõik peamised maanteedki ja kleepida igasse bussipeatuse seinale või postile sedelike. Inimesteni info lihtsalt ei jõua muidu!!! Saage ometi, kurat, aru!!!
k
Kesikute värk/ 6. juuni 2015 11:41
Ehk on öisel vahtkonnal oma koduleht või stolitsal? Sealt vast näeb. Aga asi hull jah, eestlasi niigi palju ilusas Tallina linnas, nüüd veel euroneegrid kah tulemas. Varsti hakka või jeesti keelt õppima?
t
Tüüpiline eestlane/ 6. juuni 2015 13:56
sisiseb vaikselt seni, kuni näeb, et naaber juba läheb hanguga...
a
6. juuni 2015 07:29
ajalugu kordub, juunikommunisti järglane lauristin toimetab agaralt immigrantide sissetoomise nimel.
v
8. juuni 2015 03:45
vaata parem mis K. Kallas ütles.
k
Kui/ 6. juuni 2015 07:23
jutt juba juudaseeklitele läks, siis meenutan, et ka araablased on semiidid!
t
tee peaks seal istuma ja neid surnuks rääkima, mitte siin p... ajama vahet pidamata, kui see mõjub./ 6. juuni 2015 07:09
Need humanistid seletavad meie asi peaks olema neile tagada siin rahu ja võimalused ja kogu lugu, ma kui tolerast jälle küsin miks te seal nende riigi eest ei sõdi kus nad saavad rahu ja kindluse.
t
tavaline eesti mees/ 6. juuni 2015 00:27
Lugesin artiklit ajalehest Harju Elu järgmist: Eesti kõige võimekamad kohalikud omavalitsused Harju Maakonnas ei saa pagulasi vastu võtta ( tegelikult vist ei taha ja õigesti teevad), sest pagulasi ei ole kuhugi panna: vabu kortereid, lasteaiakohti, jm ei ole. Huvitav mida siis teha? Saadame pagulased tühjadesse remontimtta korteritesse Narvas ja Valgas nagu soovitas Euroopa Parlamendi saadik ja tulevane Eesti Presidendi kandidaat Indrek Tarand? Enamus nende kinnisvarade väärtus on null, sest tundes kohalike olusid on sealt tühjadest korteritest kõik väärtuslik, uksed, aknad, radiaatorid, vannid ( eriti metall vannid ) pännud ja seal ei elaks eestlanegi talve üle. Või saadame pagulased Viivikonda Ida-Virumaal, seal on terve alev inimtühi, v a mõni üksik vanaätt ja joodik? Ma arvan, et siis paneks need pagulased Eestis ise minema, ükskõik kuhu, kasvõi Venemaale.
s
seal nad just leiavad sellele õige lugeja./ 6. juuni 2015 07:16
Mis sa arvad , et vene hakkas ilma asjata nende ajalete toimetama.
r
Rootsi jätkab kõikide vastuvõttu, kuid / 6. juuni 2015 21:06
neilgi pole enam kohta kuhu uustulnukaid panna. Oli kuulda, et omavalitsustele pannakse kohustus pagulasi vastu võtta - ehitagu maju ja toitku-katku neid.
h
5. juuni 2015 23:38
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
i
Indrek2/ 6. juuni 2015 07:01
Mitu pagulast mahub Peipsi järve?? Ilmselt niipalju kui vaja ilma et veetase oluliselt tõuseks...
p
põrgukoer/ 6. juuni 2015 14:14
kõik na mahuksid sinna, jääb ruumi üle ka veel ;)
p
Poloogna prohhvessor/ 5. juuni 2015 23:24
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/valismaa/salaplaan-tooks-euroopasse-50-mln-aafriklast?id=20285... 2008 7.nov. delfi
***Briti ajalehe Daily Express andmetel kutsutakse kaugeleulatuva salajase migratsioonilepinguga Euroopasse 50 miljonit aafriklasest töölist.
Hiljuti Malis Euroopa Liidu maksumaksjate raha eest avatud „tööbüroo” on alles esimene samm edendamaks „inimeste vaba liikumist Aafrika ja Euroopa Liidu vahel”, kirjutab Daily Express.
Brüsseli majandustegelased väidavad, et Euroopa Liidu riigid vajavad 2050. aastaks 56 miljonit võõrtöölist, et tasa teha Euroopa rahvastiku kahanemist.
Eurostati raport hoiatab, et tööjõupuuduse leevendamiseks vajatakse juba kahe aasta jooksul suurt hulka sisserändajaid, kui Euroopa tahab säilitada lootust oma kasvava eaka elanikkonna pensioni-ja tervishoiuvajaduste rahastamiseks.
**Sellistele inimestele, nagu selle salaplaani autoritele, peaksid juhtuma ´autoõnnetused´. Niinimetatud autoõnnetused juhtuvad aga hoopis inimestele, kes on eurooplaste kaitsel, nagu oli Jörg Haider. Kuidas oleks sellisele salaplaanile reageerinud Jörg Haider? Kas ta oleks liitnud enda taha kõik euroopa patrioodid? - Ilmselt. Selle pärast ta tapetigi.
Lisaks kukkus kokku suur osa finantspettusmaailmast. Oli järjekordne must oktoobrinädal börsidel - 22% keskmine kukkumine nädala jooksul. Laupäeval suri Jörg Haider. Hirmul on suured silmad ja nii ettenägelikult Jörg Haider sattuski ´õnnetusse´ja suri ära.
p
Poloogna prohhvessor/ 5. juuni 2015 23:22
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond korraldab kolmapäeval 10.juunil algusega kell 18.00 Toompea lossi ees protsestimeeleavalduse tuhandete immigrantide Eestisse toomise vastu.
„Ootame meeleavaldusele kõiki, kes ei hääletanud parlamendivalimistel tuhandete immigrantide Eestisse toomise ja maksutõusude poolt. Meeleavaldus on võimalus teha oma hääl kuuldavaks,“ kutsub erakonna esimees Mart Helme inimesi oma meelsust näitama. “Ütleme üheskoos kindla ei massilisele sisserändele Eestisse.“
Ka valitsusel lihtsam öelda, et mis nüüd meie, aga rahvas on tänavatel.

i
Ildekaart/ 5. juuni 2015 22:27
Olen mõelnud, mis saab siis, kui ISIS peaks ühel päeval Eestisse sisse marssima ja teatama, et nemad on siin nüüd kõrgeim võim ning poliitikud ja ajakirjanikud, kes nende poolele asuvad, saavad üle kullatud. Ilmselt avastavad siis paljud multikultiarmastajad, et nad on alati salamisi eestlust õõnestanud ning juba lapsest saati tõmbab neid islami poole.
o
Onu Ruudi/ 5. juuni 2015 20:34
Siiani kehtib hr. Einselni käskkiri nr.1. Kõiki kes seda käskkirja ei täida ja teevad võõrvallutajatega koostööd, tuleb käsitleda, kui riigireetureid ja neid ka vastavalt karistada.
l
Lauri/ 5. juuni 2015 20:31
Selliselt mõtlevad ilmselt kõik TERVE MÕISTUSEGA EESTIMAALASED.
Kahjuks on meil juunikommunistid ja muidumehed poisikesed valitsuses. Puudub neil elukogemus ja elutarkus. Põhiline on on olla meeltmööda neile kes selliselt ärilt kasumit teenivad.
Vaadake kes on eestkõnelejad! Just nee, kes sellest tulu peaks teenima hakkama. See ei ole oluline, et sellega oma rahvast teerullina üle sõidetakse. Rõhutakse solidaarsusele aga kuhu jääb solidaarsus oma maa vaeste ja vähekindlustatute vastu.
s
solidaarsus?/ 6. juuni 2015 21:12
kas peame olema solidaarsed EL-iga valetamises? Meile räägitakse sentimentaalset udujuttu vaestest sõjapõgenikest, kuid paatides istuvad noored mehed? Kas peame olema solidaarsed räpaste inimsmugeldajate mahitajatega? Toetama neid solidaarselt?
o
oeh/ 5. juuni 2015 19:51
lallalaa, papa punnitab, poeg punnitab, nüüd ka proua nr. 2 punnitab. Ikka teadagi mille nimel. Ei maksa olla sinisilmsed. - hundil on need hullud jutud, karu kõned kavalad
o
Onu Ruudi/ 5. juuni 2015 20:42
Räägid VEB-i Siimust või?
o
oeh-ile/ 5. juuni 2015 21:26
teadagi, mille nimel siin ilmselt üks järejkordne MTÜ-lane või vasakliberaal suurt saaki haistes ja oma rahvast reetes punnitab - lallalllaaaaaaa
j
ja Oheile/ 6. juuni 2015 00:35
Teiesugune etnomasohhist ja poliitilinepopulist võiksite oma arvamust avaldada Reformi või sotside kodulehel,parem veel kui kultuurimarxistide kodulehel.
l
läänlane/ 5. juuni 2015 19:05
Suure-Lähtru mõis oli väga nutuses seisus ja oleks selliseks jäänudki, kui poleks ära ostetud!olen ise sealtkandist pärit, tean seda kohta küll.mis rahade eest osteti, see mind ei huvita, aga et korda tehti ja kasutatakse, on tore küll.minu praeguses elukohas(elan siin juba 40 aastat) osteti või päriti või mis iganes ka mõis.omanik püüdis maha müüa, kuid praegu seisab nagu tondiloss, vaat see on kurb.aga pagulasi ei sooviks siiagi tühja mõisa!
e
5. juuni 2015 18:51
Eestlased pannkse fakti ette, ey toimub genotsiid-etnotsiid eestl rahva vastu, kõik rahad selleks on juba paigutatud vastavatele eelarveridadele. Balti Uuringute Instituudi juhatuse liige Kristina Kallas ütles AK-s, et puuduseka on eesti keele liigne kasutamine avalik- õiguslikus sfääris, pagulane peab tõlgiga käima arsti juures.
j
Juunikonservatiiv/ 5. juuni 2015 18:29
Helme ei kuku Helmest kaugele. Väga mõistlik jutt!
n
no kui igal eestlasel oleks mõis/ 5. juuni 2015 18:24
Alates 1996. aastast kuulub Suure-Lähtru mõisa peahoone suursaadik Mart Helmele, kes kasutab häärberit elupaigana. Omanik on hoones läbi viinud ulatusliku renoveerimise ja avanud uksed ka külastajatele.[1]
----------
kui igale eestlasele mõni mõis jaguks, poleks nagu ju muretki.
palga eest ostes.

j
Jass/ 5. juuni 2015 18:20
Ei maksa õelutseda. Mõis (tavaliselt laokil) ostetakse säästudest, ikka säästudest. Minul mõisa pole, vist pole säästegi. Päikest!
r
Rahvuslane/ 5. juuni 2015 19:22
Aga sa kogu! Pane iga kuu veidi kõrvale ja tee omale jõuludeks kingitus. Jumala abiga!
h
hakkaja/ 5. juuni 2015 19:47
kes tahab vingub koguaeg, et raha liiga vähe ja kui oleks rohkem ,küll siis teeks alles tegusid...on inimesi , kes suudavad ka vähesega palju ära teha. on kadedaid, kes ainult kritiseerivad ja kiibitsevad. Mida sa ise , Rahvuslane oled ära teinud sellist, et oleks hea vaadata või kaunis kuulata???
r
Rahvuslane/ 5. juuni 2015 19:52
Mul pole Siimu miljoneid ja Ärma pärandust. Nii, et ma luuser.
h
hakkaja/ 5. juuni 2015 22:05
:) mugav on olla nö luuser ja loll on see kes põhjust ei leia, miks ei saa või miks ei jõua...aga kus alles näitaks näpuga ja osutaks sõrmega. Alustaks ehk hoopis Idee kujundamisega ja KUI asjal on õiget jumet - küll siis investoreid ka leitakse. Aga mugavam on tugitoolis lösutades vinguda, et näe kus rikkad kõik raha su eest ära võtnud
u
uudishimu/ 5. juuni 2015 18:16
aga kuidas proua ise nagu terve mõisa endale sai?
siis mingite saksalaste järeltulija?
eesti rahval teadupärast enesetel mõisu ju polnud.
r
Rahvuslane/ 5. juuni 2015 19:21
l
lasnakas/ 5. juuni 2015 21:37
mida ja kuda??
minu heas kohas 4-toaline pluss garaaž maksavad kokku 95000, hetkel müüb keegi soomlane üsna korras mõisa 98000, täiesti võimalik, juurde laenata vaid 3000

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee