Laadin videot...
23
fotot
Intervjuu Kalev Vapperiga ()

Eestlastest maailmameistrid Team Fortest stardivad oktoobri teisel pühapäeval* maailma suurimal regatil Barcolanal. See on esmakordne, et eestlastele kuulsalt regatilt kutse tuli.

47. korda toimuv Barcolana on pika traditsiooniga rahvusvaheline purjeregatt, mis toimub igal aastal oktoobrikuu teisel pühapäeval, pannes sellega purjetamise hooajale ilusa punkti. Kui aastal 1969 alustati 51 jahiga, siis tänaseks küündib nende arv juba 2000ni. Stardijoonel on kõrvuti nii professionaalid kui asjaarmastajad, kes läbivad 13 meremiili väga erinevate aegadega.

Barcolana ei ole vaid 35000 purjetaja pidu. Kultuuri- ja spordisündmused maal ning merel kestavad kokku kümme päeva. Itaalias, Sloveenia piiri lähedal asuv regati kodulinn Trieste hingab sel perioodil hoopis teises rütmis, sest vaid paarisaja tuhande elanikuga väikelinna külastab pidustuste ajal ligi 300 000 turisti.

Regatti võiks võrrelda mõne Eesti suurüritusega. Regati president, Mitja Giulaz võrdles tänasel pressikonverentsil üritust laulupeoga, Eestist Itaaliasse sõitev Kalev Vapper Tartu Maratoniga. Näiteks stardijoon on regatil 1,8 meremiili (3,3 kilomeetrit).

Eesti parim purjemeeskond Team Forte on juba otsustanud sügisel Barcolanal osaleda. Vaata videost, mida teab meeskonna liige Kalev Vapper maailma suurimast regatist ning mis eesmärkidega Itaaliasse minnakse!

*Regatt toimub sel aastal 11. oktoobril, kuid alati langeb päev kuu teisele pühapäevale

Jaga artiklit

0 kommentaari

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis