Eesti uudised

Ämari lennubaasi asub õppuse ajaks kaheksa ründelennukit (3)

Toimetas Kaspar Käänik, 5. juuni 2015 13:15
Foto: Gen Vagula
Täna saabuvad Eestisse Ameerika Ühendriikide neli ründelennukit A-10 lisaks eile saabunud neljale A-10, et osaleda õppusel Sabre Strike.

Õppusega seotud lennutegevus toimub ajavahemikul 8. juunist kuni 18. juunini, nädalavehtuseks praegu lennutegevust planeeritud ei ole, teatab kaitseväe peastaap.

Samal teemal

Igapäevased harjutuslennud toimuvad hommikuti, orienteeruvalt ajavahemikul kell 9 kuni 12.30 ning pärast lõunat orienteeruvalt kell 13 kuni 16. Enamus lende toimub Ämarist Läti ja Leedu polügoonidele, aga samuti Eesti kaitseväe keskpolügoonile, kus kasutatakse ka õppemoona.

Lennud polügoonidele võivad toimuda madallendudena.

Õppuse ajal lendavad Eesti õhuruumis lisaks ründelennukitele ka transpordilennukid C-30J, mis harjutavad Nurmsi lennuvälja kohal lasti heitmist ning samuti maanduvad seal. Läänemere piirkonnas lendavad ka strateegilised pommitajad B-52. Eesti õhuruumis võib neid märgata keskmistel ja suurematel kõrgustel.

Eesti õhuväe ülesanne õppusel on osutada siin baseeruvatele lennuüksustele vastuvõtva riigi toetust ning tagada kogu militaarlennutegevuse juhtimine ja kontroll ning selleks vajalik õhuseire Eesti õhuruumis.

Juunis toimub Läänemere piirkonnas kaks õppust - mereväe õppus BALTOPS (5.-20. juuni) ning maaväe õppus Saber Strike (1.-19. juuni), mille maapealne tegevus toimub peamiselt Adaži harjutusalal Lätis.

Seoses õppustega baseerub Ämari lennubaasis kaheksa ründelennukit A-10 koos ligi 150 õhuväelasega. Ämari lennubaasis paiknevad ründelennukid kuuluvad Ameerika Ühendriikide Marylandi rahvuskaardi lennuüksusesse, keda seob Eesti õhuväega pikaajaline koostöö.

Maapealsete märkide ründamiseks ning maaväe lähitoetuseks mõeldud ühemeheline ründelennuk A-10 Thunderbolt II on tuntud oma manööverdusvõime ning madalalt ja aeglaselt lendamise võimete poolest. Samuti on ta kuulus oma pardarelvade täpsuse poolest. Lennuki loomise lähtekohaks võeti 30mm kaliibriline seitsmetoruline pardakahur ning lennuk konstrueeriti niiöelda selle ümber. Tolle soomustläbistavat laskemoona kasutava pardakahuri nominaalne laskekirus on 4200 lasku minutis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee