Eesti uudised

ÜLLATAV? Loe, mis on Eesti parim e-teenus 2015! (1)

Õhtuleht.ee, 5. juuni 2015 09:10
Foto: Riigi Infosüsteemi Amet
4. juuni õhtupoolikul valis ekspertidest koosnev žürii Eesti 2015. aasta parimaks e-teenuseks e-residentidele digitaalse ID taotlemise keskkonna, mis juba teenuse käivitamise avanädalal tõstis Eesti e-residentsust taotlevate inimeste hulka mitukümmend korda.

Žürii esinaise Aet Rahe sõnul lähtus žürii otsust tehes eeldusest, et e-residentsuses on peidus suur potentsiaal, mis aitab kasvatada Eesti majandusruumi tervikuna. "Kaalutlemisel püüdsime hinnata mitte puid, vaid metsa puude taga. E-residentsus avab uusi võimalusi, mida on raske veel konkreetsetesse numbritesse arvestada, kuid kui eesti insenerirahvas seljad kokku paneb, siis ei ole kahtlustki, et suudame välja mõelda uusi nutikaid teenuseid," sõnas žürii esinaine Aet Rahe.

Lisaks peavõitjale valis žürii välja ka võitjad erasektori, avaliku sektori ja kodanikuühiskonna e-teenuste kategooriates.

Avaliku sektori e-teenuste kategoorias võitsid Maanteeameti e-teenused, mis võimaldavad sõiduki tausta kontrollida, juhilubasid vahetada ning sõiduki omanikku elektrooniliselt vahetada. 

Erasektori e-teenuste kategoorias võitis Barking, mis aitab parkimiskohtade omanikel tuua vabad parkimiskohad turule.

Samal teemal

Kodanikuühiskonna e-teenustest võitis Eesti filmi andmebaas, mis koondab informatsiooni kõikide Eesti filmide kohta. 

Parima e-teenuse publikupreemia võitis aga Sport ID, mille poolt hääletas Facebookis rohkem kui 600 kasutajat. Sport ID aitab ettevõtetel ja asutustel paremini hallata töötajate sportimiskulusid koondades muuhulgas erinevad spordikulude kompenseerimiseks mõeldud tšekid üheks arveks. 

Eesti ettevõtted, organisatsioonid ja eraisikud esitasid parima e-teenuse konkursile 67 e-teenust, mis aitavad lihtsustada igapäevast elu, tegeleda paremini äriga ning suhelda ametiasutustega. Avaliku sektori teenuseid konkureeris 22, erasektori teenuseid 39 ning kodanikuühiskonna teenuseid 6.

Konkursi žüriisse kuulusid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) riigi infosüsteemide osakonna juhataja Aet Rahe, disainer ja ettevõtja Tõnu Runnel, kodanikuühiskonna ekspert Hille Hinsberg, ettevõtja Rain Rannu, World Summit Awardi esindaja Eestis Katri Ristal, Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) analüütik Anto Veldre ning MKM-i infoühiskonna teenuste osakonna juhataja Janek Rozov.

Samal teemal

09.03.2015
Jaapani peaminister sai Eesti e-residendiks
26.01.2015
Politsei: e-residentsusega võivad kaasneda ulatuslikud piiriülesed kuriteod
08.11.2014
Juhtkiri | Miks e-Eestis ei ole e-juhiluba?
01.11.2014
Eesti esimene e-resident kaalub ka oma ettevõtte siia registreerimist