Seisukoht

Seisukoht | Ainult üks oht 

Arvo Uustalu, ajakirjanik, 4. juuni 2015 17:30
Arvo Uustalu Foto: Aldo Luud
Venemaa Föderaalne Juurdlusbüroo FSB teatas, et on paljastanud Lätist relvade Venemaale vedamise ja vahistanud Läti kodaniku. Väidetavalt müüs Läti kodanik salakaubana üle piiri veetud relvi Pihkva oblastis. Vahistatud on ka trobikond Venemaa kodanikke, kes olevat relvaäri ajanud.

Ehk siis kõige tuntum relvasalakaubavedaja ja illegaalne piiriületaja Eston Kohver saab Pihkvas endale Läti kambrikaaslase.

Separatistid alustasid väidetavalt Venemaa toetusel pealetungi Donetski eeslinnadele. Surma ja haavata on saanud üle neljakümne Ukraina võitleja. Ründajad võeti kotti ja rünnak ebaõnnestus. Seda, et viimastel päevadel on palju tanke ja muud sõjatehnikat Venemaa poolt Ukraina poole verenud, FSB ei märganud ning Lefortovo vangla jäi tuhandeid relvasmugeldajaid taga nutma.

Küsimus ei ole kahjuks ainult Putinis. Kui idanaaber on seda meelt, et maailmas on vaid kaks rahvust – venelased ja fašistid –, siis pole rindele minekuks vaja isegi sadat grammi võtta.

ISIS pole just kõige atraktiivsem mädapaise, aga selle saab osavam sõjatohter skalpelliga lahti lõigata. Aga Vene ohu kõrval tundub kõik muu tühine: kas keegi käib minu kui maksumaksja raha eest Viinis pillerkaarel või riigikaitsekursustel, ostab purgi majoneesi või prae reisilaeval. Tõsi, parema meelega sööksin ise selle prae ära.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee