Eesti uudised

Kodust prügi tuleb hakata sorteerima kaheksasse eri värvi konteinerisse (39)

Õhtuleht.ee, 4. juuni 2015, 07:51
Foto: Arno Saar
Järgmisest aastast peavad koduomanikud oma prügist eraldi välja sorteerima biolagunevad köögijäätmed, klaasi, plasti ja metalli. Igale jäätmeliigile tulevaderi värvi prügikastid.

Keskkonnaminister Marko Pomerants allkirjastas vastava määruse aprilli lõpus, selle täitmist peavad järgmisest aastast hakkama korraldama kohalikud omavalitsused. 

Näiteks kui mõni omavalitsus teeb otsuse, et koduomanik peab hankima prügikonteinerid klaasi-, plasti- ja metallijäätmete jaoks, siis tuleb seal elavatel inimestel seda ka teha.

Kas nii või teisiti, aga omavalitsuse ülesanne on leida moodus, et inimesed hakkaksid järgmisest aastast jäätmeid sorteerima ja koguma kaheksasse prügikonteinerisse.

Kui seni tuli liigiti koguda paberi- ja kartongijäätmed, pakendid, ohtlikud jäätmed ning biolagunevad aia- ja haljastusjäätmed, siis uue korra järgi lisanduvad klaasi-, plasti- ja metallijäätmed ning biolagunevad köögi- ja sööklajäätmed.

Täispikka artiklit loe Maalehest!

39 KOMMENTAARI

m
Maal elav inimene. 4. juuni 2015, 20:05
1. Toidujäätmed ja muu sobiv läheb kompostikasti. prügifirma võib kukele minna. 2. Paberit ja kartongi tuleb väga vähe, see läheb katlasse tulehakatus...
(loe edasi)
k
Käige jala 4. juuni 2015, 18:47
1.Ma ei oska peast 8 eri sorti prügi nimetadagi .
ja
2.Miks ma pean teiste töö ära tegema ja veel peale ka maksma?!
Jälle viidi kilekotiga (prügikotiga) raha sinna kuhu vaja?!
Loe kõiki (39)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee