Eesti uudised

Keskerakond alustab maksude tõttu ööistungitega (43)

Õhtuleht.ee, 3. juuni 2015 19:34
Foto: Tairo Lutter
Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimehe Kadri Simsoni sõnul ei saa Keskerakond toetada täna Riigikogus esimesele lugemisele tulevat maksumuudatuste kobareelnõud, sest maksupaketis olevad mitmed muudatused halvendavad Eesti inimeste heaolu. Saadiku sõnul asub Keskfraktsioon seaduse vastuvõtmist opositsioonile olemasolevate vahenditega takistama.

"Täna esimesele lugemisele tuleva maksupaketi menetlemine on opositsioonile sisuliselt võimatuks tehtud. Paketis on häid asju nagu tulumaksuvaba miinimumi kasvatamine, mida kindlasti eraldi eelnõuna sooviksime toetada, kuid kui kobarana on seal juures ka kütuseaktsiisi kasvatamine ja majutusasutuste käibemaksumäära tõus, ei saa me seda toetada. Me oleme püüdnud koalitsioonile sõnadega selgeks teha, et nende algatatud seaduspakett tuleb katkestada ja jagada kolmeks, nagu ta valitsuses kooskõlastusel oli, kahjuks seni tulutult. Seega ei jää meil muud üle, kui alustada venitustaktikaga juba eelnõu esimesel lugemisel. Loodan, et see toob valitsuskoalitsioonile mõistuse pähe," sõnas Kadri Simson.

Samal teemal

Simsoni sõnul on täna öösse veniv istung aga alles justkui proloog järgmise nädala istungitele. "Siis jõuab kiirkorras menetletav maksupakett teisele lugemisele ning võib ennustada, et öine istumine tuleb märksa pikem. Eks ole näha, kui paljud koalitsioonisaadikud öise mõtlemise käigus mõistusele tulevad ning arutule kiirustamisele vastu astuvad," ütles ta.

Riigikogu rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmeri seab Riigikogu istungit venitama hakanud Keskerakond seab oma käitumisega ohtu lastetoetuste tõusu ja tulumaksuvaba miinimumi tõstmise 154 eurolt 205 euroni.

"Lisaks on täna arutlusel Eesti rahva püsimise jaoks oluline peretoetuste tõstmise eelnõu. Sellega tõuseb esimese ja teise lapse toetus 60 euroni ning luuakse uus lasterikka pere toetus – kolme kuni kuut last kasvatavale perele 200 eurot ning alates seitsmendast lapsest 370 eurot. Opositsiooni venitamistaktika ei ole konstruktiivne ja seab ohtu nende eelnõude vastuvõtmise," ütles Holsmer.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee