Eesti uudised

Yana Toom: Europarlamendi otsus toob kaasa pingete kasvu Venemaaga (62)

Õhtuleht.ee, 3. juuni 2015 17:33
Yana ToomFoto: Alar Truu
Euroopa Parlamendi liige Yana Toom saatis Euroopa Parlamendi presidendile Martin Schulzile kirja, milles väljendab murelikkust tema otsuse pärast keelustada Venemaa alalisele esindajale Euroopa Liidu juures Vladimir Chizhovile ning veel ühele Vene diplomaadile sissepääs Euroopa Parlamendi territooriumile ning peatada Euroopa Parlamendis Venemaa-EL töögrupi tegevus. Toomi arvates tähendab selline otsus de facto suhete katkestamist Venemaa valitsusega ning pingete jätkuvat kasvu.

Toomi sõnul on Euroopa Parlamendi presidendi järsk ainuisikuline otsus peatada Venemaa-EL töögrupi tegevus ning sulgeda seega viimane areen kahe riigi poliitilise dialoogi pidamiseks on ebakonstruktiivne ja enneaegne, sest enne eilset sõnavõttu säilis kasvõi teoreetiline võimalus jõuda vastastikuste sobivate lahendusteni.

Samal teemal

Oma avalikus pöördumises Martin Schulzi poole Yana Toom rõhutab, et mõistab Venemaa "musta nimekirja" kantud kolleegide tundeid, kuid peab tähtsaks jätta alles võimalus edaspidiste läbirääkimiste pidamiseks Venemaa diplomaatidega.

Ta toetab Rootsi Euroopa Parlamendi saadikut Anna Maria Corazza Bildt´i, kes samuti on saanud Venemaalt sissesõidukeelu, kuid peab Schulzi ainuisikulist otsust ebademokraatlikuks. Samal arvamusel on ka Yana Toomi kolleeg Euroopa Parlamendi ALDE fraktsioonis Ivo Vajgl.

Toom väljendab muret ja pöörab Euroopa Parlamendi presidendi tähelepanu sellele, et välispoliitiline olukord Euroopas halveneb iga päevaga ning seda ka suhetes Venemaaga, samal ajal kahaneb nende eurooplaste arv, kes suudavad ja – mis veelgi tähtsam – on valmis pidama läbirääkimisi idanaabriga.

Toom väljendab lootust, et Martin Schulzil õnnestub olukorda lahendada konstruktiivselt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee