Abdul TurayFoto: Tairo Lutter
Õhtuleht.ee 3. juuni 2015 10:04
"Kristiina Ojuland, plaatinablondiks värvitud juustega endine välisminister ja endine Euroopa Parlamendi liige, tegi möödunud nädalal oma Facebooki kontol huvitava avalduse. Ma ei suvatse ta sõnu korrata, kuid selle sisu oli üldpildis järgmine: "Bla-bla-bla neegrid bla-bla on ohuks valgele rassile bla-bla-bla," kirjutab Abdul Turay ERR-i uudisteportaalile lähetatud arvamusloos.

"Olles üks vähestest käepärastest avaliku elu "neegritest" Eestis, mõtlesin esmalt teemat mitte kommenteerida, kuid siis suudeti mind ikkagi veenda seda tegema. Ojuland, kellele ma edaspidi viitan kui Blondiinile, kuna rass kui niisugune on tema jaoks ilmselgelt oluline, on avalikkuse tähelepanuga harjunud," märgib Turay ja lisab, et Ojuland on hea näide sellest, miks Eesti tegelikult ei vaja karjääripoliitikut. 

Pagulastekvoodile viitades kirjutab Turay, et Eestil ei ole ressursse sellise hulga igasuguste oskusteta inimeste vastuvõtmiseks ja kui vähemasti oskavad asüülitaotlejad – juhul, kui nad tulevad – teha põllumajanduslikku tööd, siis inimene, kellel on tõelisi raskusi Eesti ühiskonnas koha ja tööjõuturul töö leidmisega, on hoopiski "Blondiin".