Valdo Jahilo spordiblogi

Valdo Jahilo: anname vänta! (3)

Valdo Jahilo, 3. juuni 2015 09:46
Kui varem on räägitud mõnel puhul töövarjudest, annab suvi hea võimaluse rattavarjudeks. Auto jätate hoovi peale ning saate kesklinna ummikutest ja teetöödest uhkelt mööda vändata! Foto: Internet
Eesootav nädala jagu päevi on täis erinevaid ühissõite, ratta-ettevõtmisi ja vahvaid võistlusi, mis peaksid rahuldama nii muretu velohipi, linnaratturi kui sportlikuma taustaga sadulsõbra soovid. Kui vähegi ilm lubab – siis väntama!

Paraku alustagem algusest, mille indikaatoriks on Facebooki avarus. Sama tihedalt kui sealt leiab suve algusele kohaseid pakkumisi, kus inimesed oma kaherattalisi sõiduvahendeid müüa pakuvad (et nende asemele muretseda mõni ägedam ja värskem mudel), jagatakse seal paraku ka infot pihtapandud velopeetrite kohta.

Samal teemal

Küll on need kadunud kuurialustest ja trepikodadest, vahel ka autode katuseraamidele lukustatud käppadest. Mõistagi ei lähe seesugused riistapuud ise rändama, vaid ikka kurimõtteliste- ja teguliste abiga. Ilmajäämisest piisab tõesti vaid hetkest ning alati ei saa selle omanikku hooletuses süüdistada.

Mõned aastad tagasi elas seesuguse kogemuse üle mu kolleeg, kes oli kallimat sorti laenuratta oma auto katuseraamile lukustatuna veerand tunniks õuele seisma jätnud (et siis kohe edasi põrutada).

Õue astudes oli osa ratastest alles – need auto omad. Kuid jalgratas koos täiega selle katuselt kadunud. Ju sattus ta siis valel ajal valesse kohta, sest selle pisukese peatuse ajal oli justtäpselt sealkandis liikumas keegi seesuguste abivahenditega, mis turvalisena tundunud raamiluku lahti suutis hammustada. Õnnetu juhus. Ja see juhtus suure büroomaja esisel parkimisplatsil päise päeva ajal!

Kõvasti on räägitud lemmikloomade kiibistamisest, mis annavad koera või kassi kadumisel vähemalt lootuse ta kunagi kellegi abiga taas üles leida. Jalgrataste identimine on visamalt juurdunud. Kuid samas – see on tõesti vähim, millega end varguse vastu kindlustada.

Mõistagi töötab seesugune turvamärgistuse-süsteem vaid siis, kui selle kasutajaid on üle kriitilise massi. Aga algus ja asi seegi. Oma kalli ratta saab "kiibistada" üsna lihtsal kombel – täpsemad juhised ja õpetussõnad selle kohta leiab kodulehelt SIIT!

Aga nüüd siis nendest lähipäevadel ees ootavatest ettevõtmistest, mis iga aktiivsema velosõbra vähemalt seesmiselt rahulolust naeratama võiksid panna.

Täna, kolmapäeva õhtupoolikul on Pirital temposõiduvõistlus. Distantsiks kümme kilomeetrit, start ja finiš asuvad Pirita linnaosavalituse maja juures. Saab korralikult vere keema ja jalad soojaks. Eelregistreerimine on juba lõppenud, kuid kel suurem huvi, saab end ka kohapeal registreerides veel startijate nimekirja lisada.

Homme, neljapäeval toimub Telliskivis asuvas kohas nimega "Kivi Paber Käärid" oma viiendat juubelit tähistava Tallinn Bicysle Week 2015 raames jalgrattaseminar. Üritus algab kell 18.00.

Reedel saab Tallinnas vabaduse Väljakul vaadata, mismoodi käib jalgrattapolo mäng ning võtta õhtul osa Tour d'ÖÖ Tallinna XXV ühisväntamisest.

Laupäeval toimub vanalinnas Red Bull Hill Chasers ehk rahvakeeli jalgratastel toimuv mäkkesõiduvõistlus mööda Pika Jala munakivisillutisega kaetud tõusu. Starti pääseb vaid 300 huvilist, registreerimine ja eelsõidud algavad kl 17.00 kohapeal.

Saabuval teisipäeval, 9. juunil oodatakse huvilisi kelll 18.30 Tähetrorni kergliiklustee parklasse Veloveduri Täpsussõidule. Valida saab 3, 5 ja 10-kilomeetrise distantsi vahel. Iga osaleja ennustab oma distantsi läbimise aja ning peab seejärel GPS- i ja muid abi vahendeid kasutamata lubatud aja ka kergliiklusteel oma sisetunnet hinnates järgi sõitma. Ratta- ja vanuseklassid on vabad, registreerimine toimub kohapeal. Täpsemalt ennustajaid ja sõitjaid ootavad auhinnad.

Ja nädala pärast, järgmisel kolmapäeval saavad maastikuratturid oma vokid joonele seada Škoda kolmapäevakute raames. Seekordne mõõduvõtt leiab aset Riiamäel. Rohkem infot SIIT!

Ning kes mõneks kindlaks võistluseks oma sportlikku vormi soovib timmida, saab seda teha koos mõnusa seltskonnaga Hawaii Expressi tiimist. Ühistreeningud maanteel on avatud kõigile sportlikele huvilistele. Grupijuhtide ja radadega saab eelnevalt end kurssi viia SIIN!

Anname üheskoos vänta!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee