Sport TV

ÕHTULEHE VIDEO | Tänavakorvpalli Euroopa meister kiitis Tartu Rocki meeskonda 

Merili Luuk | video: Aldo Luud, Tartu, 3. juuni 2015 07:00
Rumeenia korvpallur Catalin Vlaicu (esiplaanil) tunneb end kalana vees nii korvpallisaalis kui ka tänavaplatsil. Foto: Aldo Luud
Milleks rassida saalis, kui korvpalli saab mängida ka õues? Täpselt sellise suhtumisega võistles nädalavahetusel Tartus 3 x 3 korvpalli Euroopa meister Catalin Vlaicu, kes muu hulgas tulnud ka eurosarjas pronksmedalile.

Rumeenlane Vlaicu viskas eelmisel aastal Rahvusvahelise korvpalliliidu 3 x 3 maailmatuuril kõige enam punkte – finaaletapil Sendais kogus ta 9 mänguga ehk 9 x 10 minutiga suisa 70 punkti!

Samal teemal

Kuidas Rumeenia liiga klubi Targu Jiu Energia ääremängija tänavakorvpalliväljakule sattus? "Lihtne vastus – sõbrad kutsusid! Tänavakorvpall ja saalikorvpall on täiesti erinevad, kuid lõpuks on eesmärk üks: pall korvi saada. Üritan kõike veidi kokku segada, vahel mul ei tule välja, kuid tähtis on lõbutsemine – tulin ju sõpradega Euroopa meistriks! Poleks seda kunagi uskunud," tõdeb ta.

Sõpradega mängida on lust

Eestis on ta käinud nüüdseks mitu korda – eelmisel aastal kohtus ta Timo Eichfuss, kellega Vlaicu lootis ka tänavakorvpalliplatsil kokku saada. Seda aga ei juhtunud, sest Estiko meeskonnas mänginud Eichfuss mängis Tartus teises alagrupis ning pidi leppima 9. kohaga.

"Ehk kohtume järgmisel aastal uuesti, kui Eurochallenge’is samas alagrupis oleme. Mõtlesin juba toona, et tegelikult võinuks Rock samuti finaali jõuda. Me viskasime tolles mängus paremini ning võitsime, kuid me olime võrdsed," räägib Vlaicu, et Rocki konkurentsist pudenemisest oli isegi kahju.

Ka on ta hästi kursis Eesti korvpalliliiga käekäiguga – 3 x 3 võistkonnakaaslane Bogdan Popescu on Sten Soku ja TÜ/Rocki vahelisi mõõduvõtte poolfinaalis. "Nagu finaali oleks vaadanud," räägib ta.

Kumb autasu Vlaicule aga südamelähedasem on – eurosarja pronks või tänavakorvpalli Euroopa meistritiitel? "Iga kuldmedal on tähtis, sa oled ikkagi meister kogu eluks. Samas oli pronks väga raskesti teenitud, aasta oli väga raske ning iga meeskonna vastu oli keeruline. Ei oskagi öelda, kumb väärtuslikum on," sõnabta.

Kuigi Eestis toimunud tänavakorvpalli etapil jäid rumeenlased üldse poodiumilt välja – Eesti võistkond Olybet hävitas Euroopa meistrid Mario Poluski tabavast kaugviskest poolfinaalis ning kohamängus kaotati Oliver Metsalu, Risto Puuri ja Joonas Vaino võistkonnale Teamsport.ee – on balkanlaste siht siiski oma tiitlit kaitsta. Järgmine šanss selleks on Euroopa mängud, mis toimuvad 10.-28. juunini Aserbaidžaanis.