Eesti uudised

Pangas pole mõtet raha hoida – aga sularahagi tahetakse keelata

Teet Teder, 3. juuni 2015 07:00

40 KOMMENTAARI

p
Pank/ 4. juuni 2015 08:10
On olemas panku( vagagi aksepteeritavad) EUs kus saab 3 aastase deposiidi eest 5% aastas.Ja ka teenustasud on palju inimsobralikumad kui eestis.Kuid enamik inimesi ei taha/oska seda kasutada.
t
to Miina 2/ 3. juuni 2015 21:20
Mina näiteks saan oma igati legaalse ja maksustatud töötasu sulas. Nõuda tuleb, mitte pankade ees koogutada. Panka laekuvad ainult paar pisemat summat, parasjagu nii palju, et arved makstud.
a
aga/ 3. juuni 2015 20:15
kui sularaha ära kaob,satuvad kõik inimesed ja ettevõtted täielikult pankade omavoli alla ja viiakse täide inimeste orjastamise viimane etapp.Juba 100 aasta vanuses dokumendis on selgelt eesmärgistatud "...maad ja varad pankadele ja võlad rahvastele!"
l
Liina/ 3. juuni 2015 15:19
Artikli autor võiks ennast kurssi viia detailsemalt, mitte edastada nö saunas kuuldud jutte. Ärge kasutage siis pankasid kui ei sobi, keegi ei käse.
m
Miina/ 3. juuni 2015 16:51
... ja millest Liina räägib? Fakte palun, alternatiive pankadele?
m
Miina 2/ 3. juuni 2015 18:38
Sina, Liina, oled pärit vist teiselt planeedilt. Töötasud, pensionid toetused jne kantakse juba ammusest ajast ainult pangaarvele. Kas sinu arvates peaks pangautomaati kohe "lüpsma" tõttama, kui mingi raha sinna laekub? Milleks need pangad üldse on, kui neid ei saa usaldada. Pangu oma "poed" kinni
n
nmnm/ 3. juuni 2015 14:19
Asi pole selles, et kaardimaksed võivad tõrkuda. See lihtsalt ei tohi olla nii, et inimese omand sõltub mingisugusest pangast, Ma ei saa aru kuidas mõned on lihtsalt nõus oma vabaduse järk-järgult käest andma. Kuid tuleb tõdeda, et ilmselt on see juba ära otsustatud ja vaikselt liigumegi selle poole kui keegi vastu ei hakka.
x
xxx/ 3. juuni 2015 13:06
Milleks üldse neid nömedaid pankasid vaja on???Ja oma palga tahaksin ka sulas kätte saada,mitte pangaarvele.
v
väärakad/ 3. juuni 2015 12:21
Kõige sitem pank on swedbank - soovitan soojalt!!!!!!!
k
kiip/ 3. juuni 2015 11:53
varsti tuleb ju kiibistamine ja siis kaob sularaga arveldus ära.Carl Sanders ,kes biokiibi valmistas ju ise räägib sellest. See ongi nii.

e
ei midagi keerulist/ 3. juuni 2015 11:09
100 aastat tagasi kirjutatud stp protogollides on selgelt kirjas :"...maad ja varad pankadele,võlad rahvastele!"
d
dfghj/ 3. juuni 2015 13:05
no ongi peaaegu, rahvas võlaorjuses ja varad ning riigid pankade kaes.
a
ahnusel pole piire/ 3. juuni 2015 11:03
Jah, täna andis LHV pank mulle teada,et alates 1 augustist on teenitav intress 0,01 %. Kas madalamat intressi annab veel üldse välja mõelda?Õnneks teiste pankadega võrreldes pole kaardihooldus tasu ega ülekande tasu.Ei tea kui kauaks sedagi,hetkel vähemalt ei tooda miinust.See raha mida pangad välja laenavad ja mis on ju meie kõigi raha,mis hetkel pangas siis laenuintress on silmi pimestav,aga minu teenitav intress no võiks ju aasta lõpus ka meile kelle rahadega nad õitsevad, midagi arvele lisada.Ahnusel pole piire.
A
./ 3. juuni 2015 10:51
Arrak usub, et siin aitaksid Eesti omad hoiu-laenuühistud. Need ei maksaks võib-olla kõrgemat intressi, aga raha püsiks Eestis ja teeniks kasumit Eestile.
See aga nõuab haritud ja tarku inimesi.
Meil sellised puuduvad.
Isegi Hansapank, mis loodi, käis lõpuks loojatele üle mõistuse, ja müüdi maha targematele .
e
Ei käinud/ 3. juuni 2015 11:48
üle mõistuse, vaid ilmsesti on asjadel süngemad tagamaad. Heldur Meeritsa võitlust väikeaktsionäride osaluse üle mäletate veel? Seda siis, kui ta ise (asutajana) oli väikeaktsionäriks muutunud. Aga ta loobus. Ja mõne teise Eesti panga juhi saatus tuleb meelde? Ühele korraldati koguni näidishukkamine ja suri hiljem kusagil Lääne-Aafrika karup..ses, siinmail pea unustatuna. Aga kui targem tähendab "maffialaadseid mänge harrastav", siis minugipoolest öelge nii.
L
,/ 3. juuni 2015 16:57
Lootust ikka on. Kangelase (moraalse, ideelise, targa ja tegusa) olemasolu õnneks ei sõltu rahvusest, paraku küll isendite arvust.
Aga kellelgi pole hetkel ka ühistust paremat ideed pakkuda.
k
Kuki/ 3. juuni 2015 09:56
Uskumatu- inimesed usuvad kohe igasugust mula, mida avaldatakse...
m
Muki/ 3. juuni 2015 16:58
Lükka siis "mula" ümber, avaldades omad argumendid.
h
Hm/ 3. juuni 2015 09:52
Eesti riik rikub järgelt inimõigusi! Sularaha on kuningas ja sellega peab saama maksta igalpool ja igal ajal. Enamik esindusi ei arvelda sularahas, miks? Veelkord- tegu on inimõiguste rikkumisega!
k
krt/ 3. juuni 2015 09:29
Arrak paneb pada: "Arrak usub, et siin aitaksid Eesti omad hoiu-laenuühistud. Need ei maksaks võib-olla kõrgemat intressi, aga raha püsiks Eestis ja teeniks kasumit Eestile."
Näiteks Tartu Hoiu-laenuühistu maksab intressi 5...5,5%, mõned teised HLÜd võibolla rohkemgi.
f
fanny/ 3. juuni 2015 09:09
Derzi svoi dengi v banke /trehlitrovoi/
m
M./ 3. juuni 2015 08:31
LHV-s on aastasel hoiusel 1%, see ikka parem kui paljudel teistel pankadel Eestis. Ja kohe täitsa Eesti pank.

m
mumm/ 3. juuni 2015 08:20
lihtne ju - ära pangas raha hoia, või ainult vajalik summa nt laenude tagasimaksmiseks. võta sula välja ja hoia kodus purgis...
u
Urrr/ 3. juuni 2015 08:20
Mis sularaha?
Pangad tahavad varsti sularaha väljavõtmise ka eraldi maksustada....
m
mm/ 3. juuni 2015 10:33
sularaha väljavõtmine on juba ammu maksustatud (alates teatavast summast ühes kuus)
s
seis nutune/ 3. juuni 2015 08:15
Rootsi pangad siin on 100% ahnusprojektid, hoiulaenuühistutel puudub riiklik hoiusegarantii, jääb vaid puujalaetsi ühistupank, mis pole veel käima läinudki...
m
mis etsi,/ 3. juuni 2015 17:01
Tartu Hoiu-Laenuühistust oled midagi kuulnud?
Kõik on muidugi teretulnud järgi tegema.
n
no ma ei tea/ 3. juuni 2015 08:01
minu meelest peaksid inimesed mässama hakkama, mida krt keegi ütleb, kuidas maksma pean või ettevõtjana maksu küsima kliendi käest, nonsens. puhas pankade promo ja riigi poolt oma rahva mõnitamine, et aga pangad kasumit teeniks. veelgi rohkem, kui praegu, kuigi praegu on megakasumid.
t
tean!/ 3. juuni 2015 17:04
Selleks on väga lihtne viis - viia oma raha ja arveldused, kui majanduse "veri", mujale näiteks ühistutesse. Kellel pole käiberaha, pole midagi - ka võimu mitte.
e
Et/ 3. juuni 2015 07:55
Et siis eestlane kardab Venemaa agressiooni nagu vanakurat välku. Vähemalt välja näidatakse niimoodi. Aga panganduses paradiisi ju sõja ajal olema ei saa. Siis läheb raha vaja. Teiseks, inimene on loodud ekslikuks. Seega pole ka it-geeniused igavesti eksimatud ja täiskarsklased pole nad kaugeltki mitte... Tohutu varaline ebavõrdsus viib varem või hiljem sõjani. Kolmandaks on looduskatastroofid ja neljandaks - ela ise ja lase teistel ka elada, ehk siis ole inimene!
j
Jaa jaa/ 3. juuni 2015 07:40
Jaa loomulikult keelustage sularaha ära see oleks ikka lolluse tipp. Alles olin see kui Viimsi marketis kaardiga maksin ja parooli panin esimest korda, tuli kiri Pin Ok kui siis samal ajal tuli mingi katkestus, pani teenindaja uuesti summa ja pidin uuesti parooli panna ja siis tuli kiri juba kaart blokeeritud. Helistasin swedi ja sain vastuse, et jah bokeeritud namad vabandavad aga midagi teha ka ei saa. Laps nuttis näljast käeotsas ja polnud mul sentigi sula, kodust kaugel. Siis pidin oma aega ja raha veel kulutama, et minna kaarti avama. Ja no seda, et kaardimkseid teha ei saa poodides tuleb ikkakuus korra vähemalt ette. Ei ole tore just 30minutit toidupoes asju kokku valida kordvi ja kassas selgub, vabandage meil kaardimaksed ei tööta hetkel.
Õppetund igaljuhul, et pangas Võib olla raha arvel aga sularaha Peab olema.
x
xcv/ 3. juuni 2015 07:34
Üks soomes elav tuttav läks panka ja soovis 200 jewrikut sulas arvele panna.Pangast soovitati,et sul on mingi summa pangas ja kas ei sooviks intressi teenida näiteks 5000€ pealt aastas.Pakkumine oli ilus ja ahvatlev ja tuttav oli asjaga nõus.Kui aasta tiksus täis ja tuli tulumaksu teade siis oli see 5000+ intresside pealt.
i
Inimene/ 3. juuni 2015 10:28
Et siis ta oli õnnetu et na nii palju tulu teenis või mis siin point on?
y
ytb/ 3. juuni 2015 17:07
Oot, praegu jäi segaseks...
Kuidas saab 200 E-ga 5000 E intressi??
a
Aadu H/ 3. juuni 2015 07:28
Veidi lugemist järelduste tegemiseks ja edasiste tegevusplaanide koostamiseks.
ADL presidendi Abraham Foxman'i kõne Siioni Vanemate Teisel Kongressil New Yorgis 1998. aastal:
Džentelmenid!
Tervitan teid esimese Siioni Vanemate õpilaste kokkusaamise saja-aastasele juubelile pühendatud kohtumise puhul.
Oleme saavutanud kõik sihid, mille formuleerisime meie esimesel kohtumisel sada aastat tagasi. Meie juhime valitsusi. Meie tekitasime vastuolud meie vaenlaste vahel, sundides neid üksteist hävitama.
Me tõesti sundisime vaikima meie kriitikud ning me olemegi rikkaim rahvas Maal.
Ma räägin valge rassi surmast. Me oleme täielikult hävitanud niinimetatud aaria rassi enesesäilitamise võimalused.
On aeg tunnistada, et valge rass hääbub geenide segunemise ja praktiliselt nullini viidud sündivuse läbi.
Me kõik oleme nautinud paljukordselt üle kogu maailma näidatud kaadrites nägemust viimastest valgetest lastest, kes mängivad koos mustanahalistega; ja me teame, et see on valge rassi hävingu lõpusirge. Me oleme võimelised põrmustama iidse ja puhta aarialaste vereliini säilimise üleskutsetega altruismile ja veresegamisele.
Meil on ka agressiivsemaid plaane, mille eesmärgiks on valgete järgmise põlve hävitamine iga hinnaga. Me tahame, et iga valge isa häbeneks oma valgeid lapsi ja toodaks segaverelisi.
Meil tuleb tarvitada oma mõjujõudu oma rassipuhtust säilitada püüdvate valgete meeste ja naiste segadusseajamiseks. Uues ühiskonnas on nende saatuseks kividega surnuksloopimine.
Goide ühinemise vältimiseks tuleb neid tappa ja vangistada.
Me saame valge rassi täielikus lõpus olla täielikult kindlad alles siis, kui tajumisvõimeliste valgete laste mõistuse purustamine on moondanud nad nende endi hävitajaiks. Sedatüüpi samme on juba krooninud edu. Nende mehed pole enam iseseisvad inimesed.
Lugupeetud äravalitud, teie ja teie esivanemad on küllalt rüganud selleks, et olla veendununud: valge rassi saatus ongi meie kätes.
Kärvaku aarialastest sarviliste lojuste kari!eidi
b
Beedu K/ 3. juuni 2015 17:11
Miks uks kinni lüüa, kui liikmena saaks SEDA MOODUSTIST PALJU HÕLPSAMALT SOOVITUKS KUJUNDADA?
Arvan, et eraldumine pole tänapäeval probleemide lahendus.
See, kas VALIME SITSIVAD VÕI MUUTVAD JUHID, on ikkagi MEIE TEHA, KALLID KAASKODANIKUD!

h
hah/ 3. juuni 2015 07:18
Aga mõlemad faktid sobituvad ju ideaalselt üksteist täiendama kui vaadata asja paljukirutud nn vandenõuteoreetikute poolt. Raha võetakse inimeste käest ära ja seejärel võivad pangad teha sellega mida iganes soovivad. Loomulikult ei soovi nad ära konfiskeeritu eest maksma hakata!
Õnneks peagi algav III maailmasõda teeb siin korrektuure ja seda pangandusmaffia kahjuks...
k
Kust sa tead,/ 3. juuni 2015 17:15
kelle kahjuks sõda kujuneb?
Kas sa arvad, et võimu=raha=(paraku) suurema mõistuse juures olijad on nn mugudest lollimad?
Lõppude-lõpuks on ju küsimus TEGELIKUS ÜHTEHOIDMISES = USALDUSES.
Võidavad need, kus seda omadust rohkem.
m
MIS HOITUD RAHAST ME RÖÖVLITE RIIGIS RÄÄGIME(((HOIUSTEST ??????/ 3. juuni 2015 07:14
MINU TEADA ----ALATES JUBA 2000 aastast !,,,,""POLE LASTE KASVATAMISEGA OLNUD VÕIMALIK RAHA KA KODUS HOIDA --2004 MÜÜSIN VÕLGADE PÄRAST JUBA MAHA
NÄITEKS TRAKTORI, MAALT????
m
MÖH?/ 3. juuni 2015 17:16

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee