Elu

GALERII | Elina ja Stigi kontsert tõi lapsed lava ette mängima ja laulma 

Kais Allkivi, 2. juuni 2015, 07:00
ESMAKORDNE TRIO: Tänavuse «Eesti laulu» edukaimad ehk võitjad Elina Born ja Stig Rästa ning looga «Burning Lights» teiseks tulnud Daniel Levi Viinalass laulsid lõpetuseks kõik koos Ed Sheerani ballaadi, mille pakkus triole Facebookis välja Gerty-Brita Rand — see idee kogus suhtlusportaalis enim meeldimisi. Mart Vares
Eurovisioni lauluvõistluselt seitsmenda koha toonud Elina Born ja Stig Rästa andsid eile õhtul pärast Viinist naasmist kodumaa pinnal esimese kontserdi, kus astus üles ka "Eesti laulul" teiseks tulnud Daniel Levi.

20 minutit enne üritust Nordea kontserdimajja sisenedes võinuks mõelda, et algamas on mõni lasteetendus. Algklassi- ja põhikoolilapsed kogunesid fuajees elevusega kampadesse. Ka saali astudes paistis, et selle on suuresti vallutanud noorimad muusikafännid.

Esimesed tooliread olid ära viidud, nii et seisukohapiletiga sai kontserdile lava ees kaasa elada. Istekohad täitusid, kuid lavaesisel platsil jäi piisavalt trallimisruumi väiksematele lastele, kes pärast Daniel Levi esinemist edukaid eurolauljaid lavale oodates üksteist taga ajasid ja kahuritest välja puhutud hõbepaberitükke võidu maast üles korjasid. Mänguhoog ei raugenud ka siis, kui oodatud duett juba laulis.

Daniel Levi tegi energilise soojenduse: pani saalisolijad esimesest laulust alates kaasa laulma ja plaksutama ning lükkas koos tantsutüdrukutega rahva sekka suuri täispuhutavaid palle – algul ei osanud publik nendega justkui midagi peale hakata ja lükkas need lavale tagasi, siis aga läks juba pallide puutumise pärast rebimiseks. Kaks aeglasemat lugu esitas Daniel koos klahvpillimängija ja trummariga lavalt maas seisualale paigutatud poodiumil, telefonilambid sähvimas nii tema ees kui ka selja taga.

Elina ja Stig astusid üles kaheksapealise saateansambliga, kuhu peale tavapärase bändikoosseisu kuulus ka keelpillikvartett. Kõlas lugusid Elina vastilmunud albumilt ja Stigi endise bändi Outloudz repertuaarist, teiste seas "I Wanna Meet Bob Dylan", mis 2011. aasta "Eesti laulul" teiseks jäi. Samuti esitas duett kaveri Ummamuudu "Kõnõtraadist" ja Jaak Joala lauldud Valter Ojakääru lustakast loost "Rannakolhoosis".

Kõige marulisemalt elati muidugi kaasa euroloole "Goodbye to Yesterday" – rahvas laulis kaasa ja aplaus oli kaks korda nii vali kui teistel lugudel. Arvates, et see oligi õhtu nael, hakkas osa publikut saalist välja voogama ega oodanud ära lisalugu, mille Elina ja Stig esitasid koos Daniel Leviga. Kolmik kandis ette Ed Sheerani ballaadi "Thinking Out Loud", mille rahvas Facebooki hääletusel neile esitamiseks valis.

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee