Foto: Tairo Lutter/Postimees
Õhtuleht.ee 1. juuni 2015 16:36
Tallinna börsil noteeritud pesutootja Silvano Fashion Group'i aktsia kukkus täna 7,46 protsenti peale seda, kui ettevõtte oli teatanud oma üsna süngetest I kvartali müüginumbritest.

Suures osas Venemaa, Valgevene ja Baltimaade turul naistepesu müüv Silvano käive kahanes tänavu I kvartalis mullu sama ajaga võrreldes 51,8 protsenti võrra ning kasum aktsia kohta kukkus suisa 127,7 protsendi võrra.

"Meie põhiturul, Venemaal, keskmises hinnasegmendis kahanes turumaht I kvartalis 2015 keskmiselt 60 protsendi võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Turg kahanes ka meie teistel põhiturgudel, sealhulgas ka Valgevenes ning Balti riikides, kus kontsern opereerib ka oma kauplustega. Jaekaubandusettevõtted usuvad, et olukord ei muutu niipea, mis tähendab, et need ettevõtted, kelle finantsolukord ei võimalda turul oma turuosa hoida, kaovad pildilt üldse. Vene rubla, mis esimeses kvartalis on võrreldes teiste valuutadega tugevnenud märgatavalt, ei ole mõjutanud kontserni läbimüüke ning kontserni frantsiisipartnerid raporteerivad jätkuvast külastatavuse langusest nii kaubanduskeskustes kui ka tänavakaubanduses," seisis ettevõtte aruandes.

Tallinna börsil noteeritud Silvano aktsia tegi selle uudise peale täna sööstlaskumise, kukkudes kohati enam kui 8 protsenti. Päeva lõppedes vähenes aktsia väärtus 7,46 protsendi võrra, mis on üsna staatilisel Tallinna börsil üsna suur päevane kukkumine.