Foto: PantherMedia / Scanpix
Õhtuleht.ee 13. juuni 2015 19:30
Inimesed, eriti ettevõtjad on üldjuhul üsna ratsionaalsed ning ülemääraseid riske ei kipu võtma, kuid aeg-ajalt tasuks seda siiski teha Business Insider tõi välja mõned riskid, mida peaks vähemalt kord elus võtma.

Palka kedagi, keda sa tavaliselt ei võtaks tööle

Tööandjana tasuks mõnikord võtta risk ja palgata tööle inimene, kellel pole "õige" kvalifikatsioon või taustsüsteem. Pahatihti võivad just sellistest inimestest saada väga tublid töötajad.

Vabanda, kui oled eksinud

Meil kõigil läheb aeg-ajalt midagi viltu. See on loomulik, kuid endas tuleb leida julgust seda tunnistada ja vabandust paluda. Kas sõna või teoga.

Seisa kordki silmitsi oma suurima hirmuga

Kõik me kardame midagi. Kuid vähemalt korra tasuks võtta end kokku ja seista silmitsi oma suurima hirmuga. Näiteks kui kardate paaniliselt avalikult esineda, siis tehke seda! Võib juhtuda, et te polegi nii halb kui endale ette kujutate, kuid te ei saa seda kunagi teada, kui pole võtnud riski.

Toetage võhivõõrast inimest sooja sõnaga

Ükskõik, mida te endast ei arvaks – maailmas on miljoneid inimesi, kellel läheb teist kehvemini. Kuid äkki mõni neist vajaks lahket sõna, või nõuannet või hoopis väikest tuge? Kui järgmine kord küsib keegi teil mingit väikest abi, siis võtke aeg süvenemiseks ja küsige, kuidas saaksite tõeliselt teda aidata.