Repliik

Repliik | Iga laps väärib toetust

Rannar Vassiljev, tervise- ja tööminister, SDE, 31. mai 2015 18:57

13 KOMMENTAARI

ä
Ärge/ 2. juuni 2015 17:35
jamage astmelist tulumaksu ega astmelist lastetoetust ei tule see oleks vesi keskerakonna veski. Kersna hoitku suumulk kinni.
T
Kõik ei ole vaid MUST ja VALGE./ 2. juuni 2015 06:47
Töötav, 4 lapse ema näeb paljulapselistena vaid häguste silmadega sigimismasinaid. Mina sain pr. Kersna jutust nii aru, et näiteks tema ise, kes saab TÖÖinimesega võrreldes 10 kordset sissetulekut, ei vaja enam laste jaoks eraldi TOETUST. Probleem on ju selles, et meie palgad on LIIGA VÄIKESED, millest ei jätku pere majandamiseks. Kõrgepalgalised on ennegi teatanud, et lasteraha antakse lihtsalt lastele lisa-taskurahaks.
t
töötav 4 lapse ema/ 1. juuni 2015 15:28
Kahjuks on nüüd juba nii, et on hea hulk pisut lihtsaid kes muud ei oska ja ega ei viitsi kah kui lapsi teha, sest meie riik on sellele äriideele oma heakskiidu andnud. Sotsid nõuavad aga raha juurde.
Kas te olete kunagi mõelnud et raha tuleb riigile töötajatelt, lapsevanemad peavad tööl käima, kui arvate et kulud on suuremad siis võiks kehtestada väikesemat tulumaksumäära, see ei nõua mingit lisaametkonda, kõik lapsed on meil ilusti elanike registris kirjas. Aga ma ei või taluda neid häguste silmadega sugutajaid kes on jõudnud arusaamisele et miks tööle minna kui vanajumal andis rahamasina kaasa. Juhilubade saamine käib koolist, 1 kuu teooriat ja 2 kuud praktikat, kas laste kasvatamine on ikka nii lihtne et see on iga lolli õigus, tegemisega pole neil muidugi probleemi aga miks kurat pärast riik kasvatagu, kodutunne koristagu ja kõik teised on veel justkui võlgu. Lastetoetused on juba praegu liiga suured, Kontingent kes saab lapsi toetuse pärast on liiga suur, st et alusmaterjal riigi ja rahva järjepidevuse tagamiseks on vilets. Sellise pagasiga kahjuks kaua ei sõida.
n
naine/ 1. juuni 2015 15:17
toetust tuleks maksta vajaduspõhiselt, mitte rikastele raisata
e
et siis/ 1. juuni 2015 10:23
Liina Kersna on oma arusaamistega kahe jalaga maapeal. See Rannar aga kardab kaotada poliitilist mingit sula-mula toetust. Kõik inimesed saavad aru, et ei ole vaja raha jagada kõigile ühepalju. Meil ei juhtuks peres mitte midagi kui laste raha üldse ei saaks. Suuremal osal tuttavatest ka ei juhtuks midagi. On ka selliseid kes ootavad, millal raha üle kantakse. Kohe kindlasti ei vaja kõik pered laste rahasid.
e
eit/ 1. juuni 2015 09:34
eesti rahvas on muutunud kerjusrahvaks ja meil on prügikastiinimesed . hulgused jm. olen sõjaaegne laps eestlane oli siis tõesti uhke eestluse üle , sest olime ausamad ja paremad tihti neist igasugustes sisserändajatest . meile pagesid tööle ju need , kes elasid maal , kus vargus polnud häbiasi , häbi oli vahele jääda . kõik need pahed , mida venemaal kuulutati eesti esimese vabariigi aegseteks pahedeks , on nüüd meil olemas . kõik need hulgused und tolgused , millest kirjutatakse pikki artikleid , kuidas mõni koos majaga küpseb ja mõni niisama oma valikute sureb . kerjake aga oma laste ja vaeste nimel , kellelt nad varsti kerjavad ??????? kasvatate logardeid . kui riik on vaene , tuleb talitada otstarbekalt .
T
..../ 1. juuni 2015 03:31
Tundub, et aeg on jalad seina visata ja töötamine lõpetada, siis jääb vähemalt tervis alles, on kordades rohkem aega lastega aega veeta ja jääb aega seebikategi jaoks. Lõpptulemus on vaata, et veel parem kui tööd rügaval! Millal lõpetatakse ometi edukate inimeste mõnitamine!?
.
Edukas..../ 2. juuni 2015 07:09
....inimene on inimene, kes on mingi ameti perfektselt ära õppinud ja teeb oma TÖÖD KORRALIKULT, saamata KAHJUKS ( siin riigis ) oma pingutuste eest väärilist tasu. Meil on EDUKUSE mõiste muutunud äraspidiseks, kandudes üle nahhaalsetele ärastajatele-, rollotajatele-, viioldajatele-, fondi-meeltesegastele ja lihtsalt varastele. Mul läheb alati süda pahaks, kui meedias võtavad sõna " EDUKAD " .
m
Made/ 1. juuni 2015 01:59
Imeline riik.Ja veel unikaalsemad uitmõtted polikaatonidelt.Igat lasty toetavad tema vanemad.Aga osa vanemaid ei teeni sellist raha,et oma eluga hakkama saada ja lapsed kannatavad materiaalselt.Vot sellise pere lapsed peavad saama toetust.Üks reff lõugas silmad risti peas,et toetused pole lennuki pealt puistata,a näe teine narr külvaks üle koge maa jälle.Võta sa kinni refi arusaamisi elust ja olust
e
eit/ 1. juuni 2015 09:51
vaidlen . minu lastel on 3 last . kolkas elades on töölkäimisega nagu on . juurikad kasvatatakse ise , kõik pannakse talveks purki , mis niisama ei seisa . kui millestki on puudus , siis söök see pole . kuulen aina , et töötutel lapsed näljas . vastutustundetud vanemad , aeg vaba 24 tundi ööpäevas ja midagi teha ei viitsi sellega . ja see on teema . tahate , et lapsi sünnib . kes see loll sellises riigis lapsi tahab ??? olen ise neli üles kasvatanud , alustasin 50 aastat tagasi . pole mõtet süüdistada , et ma ei saa millestki aru . lapselapsed kolkakülast lõpetavad järjest pealinna koole , üks pidi vist kuldmedali saama . mulle pole öeldud veel . viimane sai sirgelt päälinna parimasse kooli peale 7. klassi , nüüd jätkab gümnaasiumis . kõik , kes loodavad teistele , muutuvad abituks . inimene on ise enda jumal ja uskudes iseendasse on ta kõige tugevam .hei !

j
jah/ 31. mai 2015 22:18
Iga laps väärib toetust, kuid iga pere ei vaja toetust.
m
mitte keegi/ 1. juuni 2015 17:33
selleks ongi papa ja mamma kes oma lapsi toetavad,igasugune toetus põhineb ikka pere vajadusel aga mitte et anname kas seda ka keegi vajab,tegelt raha võtaksid pea kõik vastu ,ahnus käsib
m
Mõtlemisainet./ 31. mai 2015 22:16
Kui meie Riigikogus istuvad sellised tegelased, nagu Rannar Vassiljev, kes oma sõnavõtus selgelt hirmu tunneb, et Temalt see õnnetu supiraha saamata jääb, siis valige neid aga uuesti ja uuesti.
Ma ei ole küll Reformierakonna kummardaja, aga mina isiklikult jagan Sotsiaalkomisjoni reformierakondlasest liige Liina Kersna seisukohta, et lastetoetused on raiskamine ning hästisöönud ja näljased lapsed ei tohiks riigilt ühesuurust toetust saada.
Samas kui Liinal oleks asjaga tõsi taga, siis oleks võinud teha avaliku ettepaneku pöördumisega Riigikogu poole, et alustades nende töötajatest, kes võiks loobuda lastetoetusest, kui ülisuure palga ja niigi põhjendamatute hüvitiste saajad. Kas ülejäänud rikkurid järgiksid on juba ise küsimus, sest Rannar Vassiljev jääks kindlasti nälga.