Maailm

Paet: Venemaal ei saa olla tagasiteed G7 riikide hulka enne agressiooni lõpetamist Ukrainas (38)

Toimetas Geidi Raud, 31. mai 2015 12:20
Urmas PaetFoto: AFP / Scanpix
Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet ütles lõppeval nädalal oma sõnavõtus parlamendi täiskogul Brüsselis, et suurriikide G7 tippkohtumine peab andma selged seisukohad ka Venemaa jätkuvale agressioonile Ukrainas ja sellega seotud laiematele julgeolekuprobleemidele.

"G7 tippkohtumise tulemusena tuleb Venemaale saata selge sõnum, et jätkuv agressioon Ukrainas toob kaasa sanktsioonide jätkumise. Mingit põhjust pole sanktsioonide leevendamiseks enne kui nende põhjused pole ära langenud, " ütles Paet.

Samal teemal

Ta lisas, et G7 moodustavad ühiseid väärtuseid jagavad riigid. "Kuni Venemaa ei lõpeta oma agressiivset käitumist, ei saa tal olla ka tagasiteed G7 või 8 liikmeskonda," sõnas Paet.

Paet rõhutas ka vabakaubanduslepingute olulisust ELi ja kõikide ELi mittekuuluvate G7 riikide vahel. "Eriti oluline on edasi liikuda ELi ja USA vabakaubanduslepinguga. Sellel on lisaks majanduslikule ka poliitiline ja julgeolekualane tähtsus," ütles ta ning lisas, et G7 tippkohtumine peab käsitlema ka energiajulgeoleku suurendamist.

G7 kohtumise teisele päevale on kutsutud ka Aafrika riikide juhid. "Ainuke võimalus praegusele põgenikelainele piiri panemiseks on leida lahendus kodusõdadele ja muule vägivallale, mis sunnib inimesi sellest piirkonnast lahkuma," lisas Paet.

7. ja 8. juunil toimuval G7 tippkohtumisel Saksamaal osalevad Kanada, Saksamaa, Prantsusmaa, Itaalia, Jaapan, Ühendkuningriik ning Ameerika Ühendriigid. Ka Euroopa Liit on kõikidel kohtumisel esindatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee