Sport TV

ÕHTULEHE VIDEO | Eesti käsipallikoondis kutsuti Kosovosse turniirile 

Merili Luuk | video: Aldo Luud, Põlva, 31. mai 2015, 11:02
Rein SuviFoto: Aldo Luud
Eesti meeste käsipallikoondis käsipallis valmistus eile ning täna Põlvas EM-kvalifikatsioonimängudeks Luksemburgiga. Koondise peatreener Rein Suvi sõnas, et kuigi paljud välismaal mängivad pallurid ei saanud veel treeningutega liituda, saab nende päevade jooksul korralikult pallitrenni teha. 

"Hoiame oma mängijaid pallikäsitluse suhtes vormis ja eesmärk ongi, et nad ei jääks peale Eesti meistrivõistluste finaalseeria mänge jõule ootama, vaid panustaksid hea tulemuse nimel Luksemburgi mängudesse. Kõik mängijad on Eesti liigast, välja arvatud paari erandiga, kes on tulnud Soome liigast. Saksamaal hooaeg veel kestab, samuti pole veel jõudnud siia Rumeenias pallivad poisid," selgitas Suvi valikut.

Samal teemal

Kontrollmäng peetakse 6. juunil Lätis Leedu meeskonnaga, esimene kohtumine Luksemburgiga peetakse 10. juunil võõrsil, kordusmäng 13. juunil kodus. Pärast seda pikka pidu pole - 20. juunil sõidetakse Kosovosse, et osaleda Rahvusvahelise Käsipalliföderatsioon  (IHF) poolt esmakordselt korraldataval võistlusel IHF Emerging Nations Men’s Championship. 

"Sinna tulevad kokku 18 riiki, kes pole nii absoluutses tipus, vaid püüdlevad sinnapoole. Nende riikide vahel saame omavahel mõõtu võtta. See on rahvusvahelise käsipalliföderatsiooni poolt algatatud võistlus ning pidasime vajalikuks osaleda. Kindlasti me ei saa sinna minna parima meeskonnaga - paljud ei suuda tulla töökohustuste tõttu, paljud eelistavad puhkust pärast väsitavat hooaega, aga ise olemegi niimoodi planeerinud, et kui kaasame sinna võimalikult palju nooremaid mängijaid, siis ta täidab oma eesmärgi," selgitas Suvi. 

Milline on aga Eesti EMi vastane Luksemburg ning milliseks hindab Suvi Eesti meeste võimalusi, vaata Õhtulehe videost.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee