Eesti uudised

Ratas: Rõivase umbusaldamine sõltub ennekõike temast endast (31)

Toimetas Kaspar Käänik, 30. mai 2015 12:31
Jüri RatasFoto: Erakogu
Riigikogu aseesimees Jüri Ratas esines laupäeval poliitilise ettekandega Keskerakonna Harjumaa piirkonna aastakoosolekul. Ratas rõhutas oma sõnavõtus, et peaminister Taavi Rõivase võimalik umbusaldamine sõltub ta enda senisest ja tulevasest tegevusest.

"Tegime teisipäeval peaminister Taavi Rõivasele ettepaneku kohtuda nädala jooksul Riigikogu Keskerakonna fraktsiooniga, et arutada valitsuse maksutõusu plaane. Kütuseaktsiisi ja majutusteenuse käibemaksu tõstmise vastu on nii Keskerakond, ettevõtjad ja majanduseksperdid kui ka mitmed koalitsioonierakondade liikmed. Seetõttu soovisime otse peaministrilt küsida, kas ja millistele arvutustele ning analüüsidele kolmikliidu maksupakett tugineb," lausus Ratas.

Samal teemal

"Paraku keeldus Rõivas meie fraktsiooniga kohtumisest ning loobus seeläbi võimalusest selgitada valitsuskoalitsiooni plaane. Suurima opositsioonierakonna saadikute ignoreerimine näitab madalat poliitilist kultuuri, sest riigikogu on valitsuse tööandja, mitte vastupidi. Viimased arvamusuuringud näitavad selgelt, et just laadne teerullipoliitika on viinud Reformierakonna reitingu vabalangusesse," selgitas Ratas. "Vaid paar kuud pärast valimisi toetab enamik Eesti kodanikke tänaste opositsioonierakondade seisukohti ning pole valitsuse tööga rahul."

"Reformierakonna juhtkonnal tuleb loobuda pimedast usust, et nende tagatuba on eksimatu. Demokraatlikus riigis arvestatakse kõigi osapooltega, mitte ei suruta jõuga läbi maksutõuse, milleks pole rahvalt mandaati saadud. Eriti olukorras, kus need maksumuudatused kahjustavad tugevalt Eesti majandus- ja ettevõtluskeskkonda. Kui Taavi Rõivas ja Reformierakond ei suuda oma vigu tunnistada ning kurssi muuta, siis on valitsuse umbusaldamine ainult ajaküsimus," rõhutas Ratas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee