Eesti uudised

Märt Agu: meie neljajalgsed sõbrad vajavad hoolt ja armastust (4)

Toimetas Kaspar Käänik, 30. mai 2015 10:39
Märt AguFoto: Teet Malsroos
Täna kell 12 toimub Eesti Loomakaitse Seltsi eestvedamisel Tallinnas teist aastat lemmikloomade rongkäik Käpakäik 2015, mis algab Politseipargist ja mille eesmärk on näidata, et oma loomaga tuleb tegeleda ka linnaruumis.

"Tahame ka sel aastal näidata, et me ei ole siin linnaruumis üksi. Meie ümber on iga päevaga järjest rohkem neljajalgseid sõpru, kes vajavad hoolt ja armastust," selgitab rongkäigu vajadust ürituse patroon Märt Agu ning lisab: "Kindlasti ei tohiks oma loomaga tegelemine väljenduda vaid toidukausi täitmise ja kiirete pissipeatustega. Neljajalgsete sõpradega tuleks samamoodi käituda, nagu soovime, et meiega käitutakse."

Samal teemal

"Kahjuks saame oma infotelefonile ja postkasti kogu aeg teateid korteris omanikke taga igatsevatest või õue keti otsa unustatud koertest, kes pidevalt hauguvad ja uluvad, et nendega tegeletaks. Lood elust enesest näitavad meile, et hooletusse jäetud koeri, kasse, küülikuid, linde ja teisi loomi on palju ning see on Eestis täna veel suur probleem," ütleb Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll.

Rongkäik toimub vanalinna päevade raames, saab alguse kell 12 Politseipargist ja kulmineerub kella 13-14 vahel raekoja platsis koerte etteastete, sealhulgas Agility demonstratsiooni ehk tõketega raja veatu ja kiire läbimisega. Trikke saavad proovida ka koerad publiku seast, avatud on ka Eesti Loomakaitse Seltsi infolaud, kust saab küsida loomapidamise alast nõu, kohal on fotograaf, kes jäädvustab igast lemmikust ja loomaomanikust profifotod jm.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee