Eesti uudised

Tallinnas on laupäeval Käpakäik: lemmikloomaga tuleb tegeleda! (1)

Toimetas Kristin Aasma, 29. mai 2015 22:18
Käpakäigu patroon Märt Agu oma lemmikloomaga.Foto: Teet Malsroos
Laupäeval, 30. mail toimub Eesti Loomakaitse Seltsi eestvedamisel Tallinnas teist aastat lemmikloomade rongkäik Käpakäik, mis algab Politseipargist. Ürituse eesmärk on näidata, et oma loomaga tuleb tegeleda ka linnaruumis.

Tallinna vanalinnapäevade raames peetav lemmikloomade rongkäik saab alguse kell 12 Politseipargist ja kulmineerub kella 13-14 vahel Raekoja platsil koerte etteastete, sh Agility demonstratsiooni ehk tõketega raja veatu ja kiire läbimisega. Trikke saavad proovida ka koerad publiku seast, kogu üritusest oodatakse osa võtma ka kõiki teisi lemmikuid ja loomaomanikke ning muidu loomasõpru.

Samal teemal

"Tahame ka sel aastal näidata, et me ei ole siin linnaruumis üksi. Meie ümber on iga päevaga järjest rohkem neljajalgseid sõpru, kes vajavad hoolt ja armastust," selgitas rongkäigu vajadust Käpakäik 2014 ja 2015 patroon Märt Agu. "Kindlasti ei tohiks oma loomaga tegelemine väljenduda vaid toidukausi täitmise ja kiirete pissipeatustega. Neljajalgsete sõpradega tuleks samamoodi käituda, nagu soovime, et meiega käitutakse."

"Kahjuks saame oma infotelefonile ja postkasti kogu aeg teateid korteris omanikke taga igatsevatest või õue keti otsa unustatud koertest, kes pidevalt hauguvad ja uluvad, et nendega tegeletaks. Lood elust enesest näitavad meile, et hooletusse jäetud koeri, kasse, küülikuid, linde ja teisi loomi on palju ning see on Eestis täna veel suur probleem," ütleb Eesti Loomakaitse Seltsi hädajuhtumite juht Maaja Mäll.

Käpakäigu raames leiab Eesti Loomakaitse Seltsi Facebooki lehel 25. maist 7. juunini aset fotokonkurss, mille raames palub selts loomaomanikel üles laadida fotosid endast oma lemmikuga tegelemas: tänaval jalutamas, pargis tervisejooksul, kohvikus, koertekoolis, lemmikloomasalongis jne.

Konkursi võidavad kõige ilusamad pildid ja lennukamad ideed sellest, kuidas oma loomaga aega veeta. Võitjatele kingitakse kvaliteetset kassi- ja koeratoitu ning teisi üllatusi.

Käpakäik 2015 toimumist toetavad Tallinna Vanalinna Päevad, Nestle Purina, Koeraspordiklubi Koerus ja Märt Agu Tantsuakadeemia.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee