Eesti uudised

Saaremaa Laevakompanii rendiparvlaev Ionas saabus Virtsu sadamasse (9)

Toimetas Kristin Aasma, 29. mai 2015 18:23
Parvlaev IonasFoto: Kuvatõmmis / YouTube
Saaremaa Laevakompanii poolt rendile võetud parvlaev Ionas saabus täna õhtul kella viie paiku Virtsu sadamasse. Kuivastu-Virtsu liini teenindama asub ta koos parvlaev Muhumaaga uue nädala jooksul, teatas Saaremaa laevakompanii.

Ionast saate uudistada SIIT.

Samal teemal

Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimees Tõnis Rihvk kinnitas, et laeva mitmenädalane teekond Gibraltari väina äärest, Aafrika rannikul Hispaaniale kuuluvast Ceuta sadamast kulges sujuvalt. "Meie kaua otsitud ja kaua oodatud laev on lõpuks iga hetk kohale jõudmas. Kapten kiidab, et väga hea ja töökas laev on. Meenub samamoodi tubli ja töökas Viire, kes omal ajal Väinamerele tulles suutis kaotada ootejärjekorrad," rääkis Rihvk. "Meie ootused Ionasele on samuti kõrged, kuid eeltöö on põhjalik ning teame, et ta saab hakkama. Väinamerele ju iga laev ei sobi, Ionas sobib hästi ning suudab toime tulla samade võimsustega nagu meie teised suured laevadki," lisas Rihvk.

Ionas kinnitas otsad Virtsu sadamakail täna kella 17 paiku. Järgnevad Väinamere Liinide jaoks kiired tööpäevad, mil tehakse ettevalmistusi laeva asumiseks liinile ja reisijate teenindamiseks. "Ionas saab endale meeskonna ning meeskond uue laeva. See on üksteist tundma õppimise protsess, mis võtab aega," lausus Rihvk.

Ionast ootab ees ka lipuvahetus – enne liinile tulekut saab ta ametlikult Eesti lipu alla.

Parvlaev Ionasel, mis on ehitatud Suurbritannias 1989. aastal, on 400 reisijakohta ja ta mahutab ca 140 sõiduautot.

Ionas on eri nimede all seilanud Suurbritannias, Taanis, Hispaania ja Aafrika vahel, Itaalias ning Kreekas. Väinamerele jääb ta pooleteiseks aastaks kuni Väinamere Liinide lepingu lõpuni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee