Kommentaar

Einar Ellermaa | Eurovisionil Venemaale antud punktide väljavilistamisest

Einar Ellermaa, Elutark.ee toimetaja, 29. mai 2015 18:13

77 KOMMENTAARI

l
Lauri Vahtre/ 2. juuni 2015 22:11
Selge, arukas ja aus jutt. Aitäh!
a
av/ 31. mai 2015 22:37
e
Enamus eestlasi tahtnuks et/ 31. mai 2015 15:07
e
31. mai 2015 08:57
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
i
Ivan lollikke/ 2. juuni 2015 19:30
Venelased lasevad putlerist möjutada ja fashistidest!
l
lugeja/ 31. mai 2015 08:17
Kurb on meie inimestest, kes on poliitiliselt kirjaoskamatud ja ei saa aru Venemaa poliitikast ja püüavad naiivselt tegelikkust mitte märgata.
t
toru/ 31. mai 2015 08:02

t
Taivo/ 31. mai 2015 07:48
Kas mul tundub vöi me tunneme röömu kui kedagi välja vilistati,mis sest et ise jäime kövasti taha poole .Mina seda ei möista laul oli hea.
Ajakirjanik kes selle kirjutas on lihtsalt lolll.
m
muig/ 31. mai 2015 07:53
Nohjah suur osa meist eestlastest lihtsalt on sellised... väiklased. Kurb muidugi.
"
31. mai 2015 08:05
"...me tunneme röömu kui kedagi välja vilistati..."
Kedagi?
Ei, me tunneme rõõmu, et justnimelt me agressiivne naaber ja vennasrahva veristaja välja vilistati.
j
Juhan/ 31. mai 2015 21:27
Õige jutt.Eestlane arvab alati,et tema on kõige parem ja targem maailmas.Tegelikult tuleb aga välja vastupidi.
f
fru/ 31. mai 2015 06:44
Need, kes poliitikat ja kultuuri ühte patta panevad, on pealtvaatajad.
Mitte ükski esineja ei esinda seal oma riigi valitsust.
BÖÖÖ, pealtvaatajad!
j
Jaan/ 31. mai 2015 02:33
Venemaa Venemaaks, aga mida teeb Eurovisioonil Israel? Lähisida riik osaleb juba aastaid ja mitte keegi ei liiguta kulmugi.
h
häh/ 31. mai 2015 07:04
venemaa on veel kaugem mõttetu hunnik
h
Hääletasid lihtsad inimesed ja nad väljendasid oma suhtumist mitte ainult lauljannasse, vaid ka riiki, mida ta esindas." Tehtud!/ 30. mai 2015 22:50
Kas ei ole kuidagi kummastavalt sarnane ühe meie ''palavalt'' armastatud notsupartei manifestoga?
n
Nipitiri!/ 30. mai 2015 22:16
Siiski, siiski olid need karjujad vaid osa saalist ja nende karjumine mattus aplausitormi sisse ää.ä, ärgu siin mõeldagu omale meelepäraseid asju välja. Fakt on ju see, et Euroopa rahvas andis Venemaale hääled mis lõpuks tagasid väärt koha, teise, isegi mitte kolmandat või neljandat või seitsmendat nagu Eestiga juhtus. Meil siin ollakse "unustanud" et Läti tegi Eestle ära. Või arvatakse siin, et Venemaa kõrgelt hindajad olid kõik venelased ise? See ei kehti täiel määral isegi Eesti poolt Venemaale antud häälte suhtes, paljud eestlased siiski fännasid Venemaad. Mida mingi ajakirjanike punt seal teha üritas, see ei läinud korda, untsu läks. Kes tegi? Ise tegi ja nüüd pole enam mõtet kaagutada ega rusikatega vehkida. Ja pealegi, kui mõelda vaid mida kõigist neist lauljatest arvas Rootsi "esilaulja" - "kõik teised olla tulnud sinna köhima, ainult temal oli lauluhäält" - mille üle siin siis enam vaielda, üks pask puha, ainult Rootsi säras. -?
h
häh/ 31. mai 2015 07:06
Ei fännanud neid ükski eestlane.
V
?/ 31. mai 2015 08:37
Venemaa poolt hääletavad siiski Eestis elavad venelased ja neid on palju. Ükski eestlane ei fänna venemaad ega ka vene laulu. Miks leedu siis ei "fänna" venemaad Eurovisioonil? Põhjus lihtne, neil ei ole eriti palju venelasi, kes hääletaks. Lätil vaesekesel pole aga lootustki, et rahvahääletusel Venemaa punkte ei saaks.
i
iritipin/ 31. mai 2015 12:55
Eesti elanikest on 26 % venelased + veel mõni protsent teisi venekeelsed. Kui oleks 26 % itaallasi, siis oleks maksimumpunktid saanud Itaalia. Suhtes 26/74 piisanuks poolte venelaste häältest, et "omad" saaksid 12 punkti.
t
Tegelikkus/ 30. mai 2015 21:51
Tõesti, milleks eurovisiooni korraldajae poolt oli vaja seda kunstlikku kiiduavaldust tekitada. Loomulik keskkond oleks tõestanud tegelikkust, tema ilus ja valus.
h
Hokkey/ 30. mai 2015 20:39
Tahate seda, või mitte, aga selles kirjus maailmas on sport poliitika, ja ka Eurovisioon on poliitika niikaua, kuni on olemas maamuna peal Venemaa. Tõestus on Venemaa kaotus Kanadale Hokis.
Täiesti matslik meeskond, täiesti metslaste riik, millel puudub väärikus. Selle maa koha peal peaks olema ookean!
s
Sa oled idioot./ 31. mai 2015 09:08
i
Igatahes/ 30. mai 2015 20:03
Mina olen rahul, eurovisioon on alati olnud poliitika ja nii see jààb kaaaa

m
meie, mehed/ 30. mai 2015 19:53
oleme tõega tänulikud autorile. Piinlik pettumus taandus pisut, sest asjad said väga õigesti ära kirjutatud. See suur kaabakate riik on oma naabritele teinud loendamatul hulgal kurja ja selle peo ajal ära unustamine on ikka uskumatult hale.
j
jupats/ 30. mai 2015 19:45
Täitsa idioodid ,miks ei näidatud seda venemaa mahavilistamist -see oleks näitanud euroopa rahvaste tegelikku arvamust venemaast.Nüüd üks tõbras seletab ,et kõik austavad venelasi.
m
Mr Bull Shit/ 30. mai 2015 21:38
Kurvem on ehk fakt ,et "jeestlased" andsid Venele 12 punkti.
Need on need samad Lasnamäe "jeestlased" on sama varmad meile kriisi korral nuga selga lööma,
Ikka ühe silmaga pidevalt Vene poole.
Ebalojaalne bande.
d
daily/ 30. mai 2015 22:50
eesti mobiilioperaatoritelt võiks uurida kui palju tõusis eurovisiooni nädala jooksul kõnekaartide müük. Piisas kui osteti kolm_nelisada kõnekaarti ja tehti nendelt lubatud arv kõnesid, need olid venemaalt tulnud turistid. Ja see ei olnud ainult eestis nii...
l
leo/ 31. mai 2015 00:33
need paarsada vilistavat austria homot küll nüüd euroopa rahvast ei esindanud.julge ikka tõele näkku vaadata.
E
.../ 30. mai 2015 19:42
Euroopa aga käitus nii kuradi vastikult euroopalikult: kui me seda ei näita ja telepildis pahameelehääled ära summutame, siis seda pole olnud. Venemaa saavutas oma eesmärgi ja sai oma rahvale näidata, et kuigi valitsused on nende maa vastu vaenulikud, siis Euroopa rahvad armastavad ja austavad neid.
Minumeelest käitub kirjutaja kuradi vastikult! Mis puutub yks venelannast lauljatar räpasesse maailmapoliitikasse? See on tyypiline närukaela möttemall,mis siin artiklis yllitatud!
a
ain/ 30. mai 2015 19:13
huvitav, miks venemaa eurovisioonile ennast pressis??? nad ju pidevalt rõhutanud, et euroopa on perverssne koht ja nemad, kui eetilised ja nüüdsest süvausklikud inimesed, nende perverssustega hakkavad võitlema. peapaatushka tegi ju mingi avaldusegi, kus vibutas sõrme euroopa pedede ja fashistide poole. kunagi, kui dima bilan võitis ja isegi pugatshova laulis eurovisioonil, siis need lood mulle isegi meeldisid. selleaastase laulja esinemine ja interviuud olid niivõrd hüsteerilised, et mul tekkis mõte, et kas sellisel maniakil on ikka kupli all kõik korras. ja siis veel see rahusõnumist leelotamine;-)))))) venelased võiks tänast situatsiooni arvestades ju omade liitlastega sarnaseid lauluvõistlusi pidada. osaleksid kõik suured derzaavad nagu põhja-korea, tsetseenia, kuuba ;-)))) valgevene vist enam eriti ei taha selles seltskonnas lõõritada. ühesõnaga, võitis ikkagi selle aasta parim laul ja inimene, kes esindab tsiviliseeritud, vaba maailma.
k
Keegi/ 30. mai 2015 20:14
ei keela ka Venemaal omasooihar olla, keelatud on propaganda.
a
ain/ 30. mai 2015 20:44
paraku see teeb ju praktiliselt sama välja. huvitav, milline on homoseksuaalide elu üldse tänapäeva venemaal? vaatan vahest vene kanaleid. see on lihtsalt uskumatu, kuidas kõik programmid algavad ja lõpevad räige sõimamise, röökimise, kätega vehkimise ja kellegi ärvardamisega. positiivses vallguses on vaid need lõigud, kus partei ja valitsus midagi ette võtavad-aarete leidmine, lend toonekurgedega vms. kõik muu-argielust, rahva elatustasemest, olgu kas või vähemuste elust-kõik on vürtsitatud räige sõimuga ja rusika vibutamisega lääne aadressil. imelik, veel 5 aastat tagasi käisin ise venemaal ja olin suht üllatunud, et riik justkui liikus normaalse elu poole, aga siis järsku, nagu noaga lõigatult- kõik on fashistid, pandeeralased, peded, nuhid jne. kõige jahmatavam, et vihkamise, räuskamise eesliinil on õigeusu kirik!!!!! veel arusaamatum, et kuidas on juhtunud, et rahva elatustase on aafrika tasemele langenud, aga kõik röögivad ikka putjaga kaasa!? veel naljakam, et lihtrahvale keelati baltikumi sporotikonservid ära, aga näiteks lääne luksusautode import nomenklatuuri jaoks on jätkuvalt lubatud. krt, ma ei mõista, kuidas vene inimene ei näe, et pildil on miskit väga valesti. täitsa kahju kohe
k
Kaka hais käib üle pea. See meil on valitsus hea./ 31. mai 2015 09:10
e
Eks/ 31. mai 2015 09:43
teie vaatate neid tv kanaleid, mis on mõeldud baltikumi ja euroopa jaoks, kuid ka seal puudub räige sõim- vähemalt puudub seal selline ropendamine, mida eestikeelsetest kanalitest pidevalt näidatakse. Kui peate silmas poliitilisi saateid, siis on see normaalne, kui emotsioonid löövad lakke, kui see on seotud nt. Ukrainaga, kuna väga paljudel venelastel on seal nii sugulased kui tuttavad.
Rahva elatustasemest rääkides, eksite te samuti. Kindlasti on hetkel paljudel venelastel keerulisemad ajad, kuid see pole sugugi nii hull, kui teile tundub ja nad saavad kindlasti hakkama, seega pole vaja muretseda.
a
ain/ 31. mai 2015 22:37
kulla vankakene, ei sa veena paraku mind kuidagi oma jutuga. selles osas on sul õigus, et pidevalt korrutatakse, et me saame hakkama, kannatame koos, saame tugevamaks, sunnime neid venemaad austama jne. aga mul üks küsimus-milleks, või mille nimel kõik need eranditult vaid vene lihtinimest puudutavad kannatused vajalikud on?????? kordan veelkord-kilukonservid on keelatud, aga luksusmaastureid neetud fashistlikust läänest veetakse jätkuvalt sisse!!!! ok, lähtume sellest, et mina ja veel mõned inimesed lihtsalt ei mõista venemaal toimuvat jaburust, aga kuidas sa seletad, et venemaale on ainult 3 sõpra jäänud: kuuba, põhja-korea ja tšetšeenia?????? kas ka see on ameeriklaste vandenõu? krt, nii võimekad need ameeriklased kah ei ole siiski;-))) mulle tõepoolest meeldis venemaal veel hiljuti, ehk siis u 5 aastat tagasi, kui seal käisin ja meeldisid ka turistid kes siin käisid. sissetulekute vähenemisest niipalju, et mul tuttavaid venemaal. tavainimese sissetulek on täpselt poole ostujõuga, kui võrrelda aastataguse ajaga. ehk siis, kui minu tuttav teenis velskrina enne 350 eur kuus, siis ta on ise öelnud, et see summa on nüüd kahanenud 170 eur peale. see ei ole pisuke hõlma kokkutõmbamine vaid täielik krahh ju. aga ka tema muide korrutab kogu aeg, et kannatame ära, saame kuidagi hakkama jne. ma vahel ikka küsin, et põhjenda miks te kannatate. ausaltöeldes, ega sellele selget vastust ei tule. ikka seda sama teksti, mis hommikust õhtuni vene kanalitest- võitelme korruptsiooniga, paneme lääne meid austama, me peame olema tugevad, peame võitlema fashismiga jne. anna andeks sõber, aga sa ju saad ise kah aru, et need põhjendused on ju sama arukad kui hobuse unenägu ;-)))
v
Vahur Jerve/ 30. mai 2015 15:54
Haige Euroopa Liit ja tema inimesed. Ju idiootide liiga suure hulga pärast ongi vaja nõgisid riiki tuua ja verd segada. Kahju et Eesti on selle lollusega kaasa läinud.
t
Tead/ 30. mai 2015 16:09
Venemaal palju tûhja maad võid sinna minna
Ennegi on eestist sinna mindud
j
jobu/ 30. mai 2015 15:46
Kes peale prantslaste julges veel oma emakeeles laulda?
m
Muud teemat pole..../ 30. mai 2015 15:18
Kaua võib jahuda sellest vene laulikust. Aitab. Keda kotib.
k
Kas/ 30. mai 2015 14:32
Eesti keeles mitte eurovisioon ei oleks õige? Mitte eurovision!

T
Àkki/ 30. mai 2015 14:02
Tòesti on euroopa àrganud, teleri ees mõtlesin et kes ometi need on kes seal plaksutavad, kàsualuseid sõdureid ei paistnud ka
Jumal tànatud
j
jolkapalka/ 30. mai 2015 13:14
euroopa lihtinimene on ärganud ja aru saanud mida kujutab endast venemaa
e
Euroopa/ 30. mai 2015 20:17
lihtinimene on nüüd siis enamjaolt omasooihar? Nemad just olidki need, kes seal kõigerohkem tõmblesid.
x
x/ 30. mai 2015 13:00
Laulnud siis mingil muul, neutraalsel teemal. Erilised rahutuvikesed küll need venelased, et sellise sõnumiga lauluga välja tulla.
t
to x/ 30. mai 2015 13:21
Võistluslaul oli kindlasti käinud läbi tsensuurist või glavlitist ja sõnad valitsuse tasandil kinnitatud. Katsu sa seal midagi muud laulda!
m
30. mai 2015 12:58
Mind huvitab hoopis põhjus, milleks sellest vene lauljast iga jumala päev peab kirjutama, võitja oli justkui Rootsi.
r
Rootsi laulja oli/ 30. mai 2015 17:02
l
Luts/ 30. mai 2015 12:18
No kuulge, lõpetage see jutustamine, et Polinat solvati ja puha. Kui esindad uhkusega nii jälki riiki, nagu Venemaa praegu on, siis tuleb vilekoor loomulikult ära kannatada.
e
Eurovisiooni fänn/ 30. mai 2015 16:38
Kas Polina sai enne sündi ise valida, millisesse riiki ta sünnib? Sinu tekstist saab aru nii, et Venemaa kodanikud, kellel vähegi mõistus peas, ei esinda oma riiki uhkusega praegusel ajal. Või siis ei esinda üldse. Ma ei usu, et see vilekoori tekitamine midagi aitas. Putin paneb aga sama agarusega edasi. Mina olen vägagi selle poolt, et poliitikat ja lauluvõistlust ei tohiks omavahel segada. Kurb on, aga nii see on algusest peale olnud, et naaberriigid hääletavad lihtsalt selle pärast, et nad on "head naabrid" või mida iganes. Mina isiklikult hääletasin Venemaa poolt, olen selle üle uhke ja julgen seda kõva häälega välja öelda. See on eelkõige lauluvõistlus ja hääletan selle poolt, kellel on kõige parem laul. Imelik on see, et inimesed väga paljudest riikidest hääletasid just Venemaa poolt ning hiljem vilistatakse välja...
l
Luts/ 30. mai 2015 18:21
Tead, ära aja pada. Olgu, sa ei saa valida, kuhu riiki sünnid, seda küll. Aga sul on võimalik seisukoht võtta, mida sa sellest jamast arvad, millega su kodumaa tegeleb.. Kui ta ütleb, et esindab uhkusega...no aga siis polegi miskit nagu rääkida rohkem, onju?
Ja kui sa ütled, et poliitikat ja lauluvõistlust ei maksaks segi ajada, siis just Venemaa seda teeb. Need ütlesid kohe, et vaadake, tegelikult eurooplased armastavad meid.
k
Kes/ 30. mai 2015 20:22
need ütlesid? Ja kohe otse sulle või on see ÕL artikli alusel ettekujutus?
l
luts to kes/ 30. mai 2015 23:04
Teinekord, enne kommenteerimist, võiks artikli ka läbi lugeda. Jääksid sellised rumalad ja asjatundmatud väited olemata. Aga panen sulle kopipaste sellest lõigust:
Venemaa föderatsiooninõukogu väliskomitee esimees Konstantin Kossatšov kirjutas ju Facebookis: "Polina Gagarina edu on kõige veenvam vastus kõigile küsimustele Venemaa "isolatsiooni" kohta, Euroopa suhtumise kohta meisse tervikuna ja erinevate riikide oma kohta eraldi. Hääletasid lihtsad inimesed ja nad väljendasid oma suhtumist mitte ainult lauljannasse, vaid ka riiki, mida ta esindas." Tehtud!
Niiet ikka pole poliitiline ve?
s
selge pilt/ 30. mai 2015 12:03
Hea, et selline asja selgitav artikkel siin. Muidu jäigi üle ainult imestada, et miks nii jõulislet ja enesekindlalt laval esinenud venelannal nõnda nõrgad närvid on, et edu ja populaarsus, teda nõnda endast välja ajab ja nutma paneb.
Neile, kes habemega lauljannas näevad ainult "habemega lauljannat": 75% inimkonnast olevatki suht lihtsa mõtlemisega, kaaluge, kas te ei kuulu mitte sinna 75% hulka ;)
k
30. mai 2015 12:02
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
K
???/ 30. mai 2015 13:32
Kuskohas Ukrainas need USA väed siis sees on? Kuid rakel kujul putinoidsus on kahjuks ravimatu. Muuseas, veendusin ise Kremli propaganda valelikkuses, kui olin hiljuti haiglas teleriga palatis, kus palatinaabrid olid umbvenelased ja ainult Venemaa vahtisid. Seal näitas tõesti mingeid ülbe lõustaga poisse, kes vene uudistereportei järgi pidavat olema just nagu Ukrainas baseeruv USA merejalaväepataljon. Ja ka kaadreid väljamaitest sõjamasinatest mis just nagu Ukrainas baseeruvat. Ja kui ikka laupäevaal Putin ja Lavrov telerist vaheldumisi 6 tundi järjest venelaste ajusid komposteeriva, siis võib ikka inimene ära pöörata küll. Õnneks kirjutati mind juba nädala päras haiglast välju, enne kui ma Putini plärast peaajupõletiku oleksin saanud.
k
kuku/ 30. mai 2015 15:30
JA,UKRAINAS USA VÄED EI OLE, AGA ega nad lollid ei ole,selle eest on kõvasti raha, nad rahastavad ukrainat, see on ammu selge
m
Muidugi on ameeriklased seal/ 30. mai 2015 17:04
Vägistavad ukrainlasi nii vaimselt kui füüsiliselt
a
AB/ 30. mai 2015 11:50
MIs vahet sel on kas USA või Venemaa propakanda? USA sõdib igal pool ja tema sõjad on siis paremad?
l
luts/ 30. mai 2015 12:12
Pisut paremad on tõesti. Selliseid jubedaid metsikusi teeb ainult ikka Venemaa, ei keegi teine ja USA pole ühtegi maad anastanud.
o
ON ON KÖIGE ESIMENE OLI INDIAANLASTE MAA/ 30. mai 2015 17:07
Jne jne, ENNE LÄHEB JUMALAPÄIKE LOOJA KUI NEED KÖIK KOKKU LOETUD SAAB
t
Tiit/ 30. mai 2015 17:30
Milline riik on ainsana maailmas kasutanud tuumarelva teadlikult tsiviilelanikonna hävitamiseks?? Väike vihje, venemaa see ei olnud.
x
XXX/ 30. mai 2015 21:27
Ära jama Tiit -Venema (NSVL) on teadlikult kasutanud/katsetanud tuumarelva oma kodanike, kaasaarvatud tsiviilelanikonna peal korduvalt.
t
tea/ 31. mai 2015 00:37
Hiroshima ja nagasaki on sulle vist tundmatud jaapani linnad.....võta guugelda veits,enne kui suu lahti teed-paistad targem välja .
j
Juhan / 31. mai 2015 21:36
Kui ameeriklaste sõjad on paremad
siis oled sina idioot.
usa

p
pane tähele/ 30. mai 2015 11:19
...milline ehmunult valvas ja pabistav pilk on sellel klounilfriigil kui ta palus teha venemaale aplausi....irw
i
idikad/ 30. mai 2015 10:57
a
anton/ 30. mai 2015 11:00
oled ikka õige nime omale andnud-kanna seda julgesti ja hüüa aegajalt kõva häälega
i
30. mai 2015 11:05
ilus nimi sul,oled kindlasti uhke selle üle.
h
30. mai 2015 12:15
n
Neeme/ 30. mai 2015 10:43
Kas vilistati välja Ukraina pärast või hoopis seetõttu, et Venemaa ei propageeri homoseksualismi?
k
Kaltsu taavi/ 30. mai 2015 12:27
õige tähelepanek! kui Elina oleks habeme ette kleepinud ja Stig võrksukad ja miniseeliku selga ajanud-oleks jewrovisiooni võit saabunud!!!
i
imestab/ 30. mai 2015 10:35
Ikka täeline TEEMA millega täita nädalavahetuse Õhtulehe arvamus???
Kummaline valik!?
t
30. mai 2015 09:56
TEID JU KAH EESTLASI VILISTATI VÄLJA. AINULT EI TAHA KEEGI JU TUNNISTADA.
m
Mis mõttes.../ 30. mai 2015 13:04
l
les/ 30. mai 2015 08:30
See eurovision ja ka sport on venelaste jaoks relv . Relvad tuleb neutraliseerida . Minupärast oleks võinud jäähoki MM-i võita kasvõi Kongo , peaasi et mitte venelased .
e
Erla/ 30. mai 2015 10:34
Mina olen siiski märganud midagi muud. Kui ka keegi väljaspool Venemaad räägib, et sport ja poliitika tuleb lahus hoida, siis see kehtib teiste maade suhtes. Venemaa ei käi selle alla ja Venemaa puhul tuleb sport ja poliitika kokku panna ja see on ainult õiglane. Ka paljud eestlased on sama mõtteviisiga ja siit tuleb see kohe välja. See tuleb alati välja ja siis tuleb ka õigustus.
8
29. mai 2015 21:56
87 aasta võrkpallimängu kommenteeris Vremjas Nina Jerjomina järgmiste sõnadega:" See ei ole USA, see on Tallinn ja meie kaotasime!"
g
29. mai 2015 19:11
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
s
30. mai 2015 13:56
siis ära esinda seda riiki. nii lihtne see ongi.