Eesti uudised

Kui ärev on täna USA saatkonna ümbrus?  (50)

Mattias Tammet, 29. mai 2015 13:31
Kas need mehed loevad juhuslikult USA saatkonna kõrval Facebooki või hoiavad ümbrusel teraselt silma peal? Foto: Mattias Tammet
Täna, mõni tund pärast paljastusi USA saatkonna salajase jälgimisprogrammi kohta, on USA saatkonna ümber tunda pinget. 

Paarisaja meetri kaugusel USA saatkonnast jalutab kaks meest - ühel kilekott, teisel helkurvest. Mõlemal on kaasas - ühel käes, teisel rinnataskus - pirakas raadiosaatja. Helkurvestil seisab, et tegu on "liikluskorraldusega." 

Samal teemal

Kui Postimehe paljastused tõele vastavad, on saatkonna eriturvateenistus SDU ("Surveillance Detection Unit") neid juba ilmselt ammu märganud. Teenistus ise hoiab oluliselt madalamat profiili: istuvad tumedate klaasidega autodes või jalutavad erariietes saatkonnast paarisaja meetri raadiuses ringi, varuks legend sõbra ootamisest või raamatupoodi jalutamisest, kirjutab Postimees

Kuna lugu alles paari tunni eest avalikkuse ette tuli, oli täna keskpäeva paiku saatkonna juures tunda ja näha ebatavalist sagimist ja sellest tulenevalt ka kerget närvilisust.

Mõned ajakirjanikud filmivad saatkonda lausa piirete vahelt, kus asuvad sildid pildistamist-filmimist ei luba, ent keegi neid minema ei tundu ajavat.

Küll aga jälgitakse pildistajaid nii saatkonna seest kui mööda sõitva diplomaatiliste märkidega suure musta Dodge'i roolist. Veidi eemal, täpselt saatkonna tänavapiirete kõrval, seisavad kaks meest, kes on pealtnäha põhjalikult ametis oma telefonide uurimisega. 

Samal teemal

19.05.2015
Siseministeerium: USA suursaatkond pole reegleid rikkunud
30.04.2015
Ühendriikide saatkond hoiab silma kõigel, mis toimub tema hoone ümbruses
29.04.2015
Juhtkiri | Suur sõber
29.04.2015
JÄLGIMISSKANDAALI JÄRELKAJA | Asekantsleri väitel polnud USA saatkonna juures tegemist ebaseadusliku jälitustegevusega