Kodu

Lemmikloom ja puhas kodu – on see üldse võimalik?

Ia Mihkels, 29. mai 2015, 07:00

15 KOMMENTAARI

m
masinad on loodud selleks, et inimese elu kergemaks teha!/ 9. juuni 2015, 10:59
Ka minul on retriiver! kodu hoiab korras koristusrobot ja põrandapesurobot. Üldse ei nurise ega virise, et kodu oleks koristamata. Robotite olemasolu sunnib ka ennast pingutama ja asju mitte lohakile jätma ning asju arukamalt paigutama.
Tuleb natukene lahtiste silmadega ringi vaadata ja teiste pealt õppida!
p
PlussPluss/ 7. juuni 2015, 11:22
Matsid jäävad matsideks och selle tulekahju pärast ei hävi veel Meie Püha Üritus. Lihtsalt rohkem piitsa, tööd ja ahelaid! Tuim "rahvas" nood maaorjad. Paks tallanahk ülekere noile kasvand nahk!
p
Pluss/ 7. juuni 2015, 11:21
Mönele ka mära "pruut" om - kolhoosi emis see eest ehtne loom ja pumpab kõik rahad välja, õelutseb veel, viib enesetapu äärele ning siis läheb neegri lonti imema ning annab oma mehe raha murile!
m
Mr Cool/ 7. juuni 2015, 11:19
Vaid tainapead peavad korteris looma. Võtke parem kohe tiiger koju>! Mops on panemiseks neile kel põle naist. Kolhoosi emised ep koe. Mops kindlaste parem. Nii arvab ka reformvoodi iräkond! Ning itlerputlertsavisaar.
h
HelladWennad/ 7. juuni 2015, 11:17
Koli maale, osta mõis! Kuldrannake ju, ülikülluslik och hää!
n
nimi/ 30. mai 2015, 22:50
aknapesija kummist poolega saab pehme mööbli ja vaibad ilusti puhtaks
u
uumm/ 29. mai 2015, 23:48
lisaks kleeprulliga kangaid pihastades, võib kleeprullida looma ka "silitada"- karv, mis ole veel põrandale jõudnud, on rulli küljes:) Kammimisega alati ei pruugi lahtised karvad kammi külge jääda. Minu kassi karvad on nii õhulised, et kasuta millist kammi/harja tahes, ikka osa karva ei hakka sinna kinni, vaid heljub omasoodu minema. Seega kleeprull kassi kasukasse.
*
*umm/ 29. mai 2015, 23:49
*puhastades, jm tüpod.. sorri
k
Koeraomanik/ 29. mai 2015, 15:58
Korterielanikuna pesen koera käppasid peale IGAT jalutuskäiku, mitte ainult porise ilma puhul. Ka suvel on ju asfalt ja tänavad mustad, mis sellest, et kuiv...Kuna võtame koera sülle ja hüppab diivanitele, on loogiline, et käpad ja koer ise alati puhas. Pole 6 aasta jooksul mingit mustust, ega liivaterasid olnud põrandal. Tõesti, ainult karvad, aga see juba paratamatus:)

t
toakoera on üldse mõttetu pidada, loomal piin ja endal asjatult palju tööd/ 29. mai 2015, 14:11
Koeri ei tohi pesta, siis on igaveseks ajaks naha kaitsekiht läinud ja õue minnes tuleb koer soojalt sisse mässida. Mul on suur õuekoer, keda kunagi pesta pole tarvis. Magab läbi talve lumehange otsas, toas ei käi- soojas on ebamugav.
ä
Ära plära!/ 29. mai 2015, 14:24
Mitmendast sajandist enne meie ajaarvamist su teadmised pärinevad? Loomi pestakse just nii tihti kui vaja. Inimesele mõeldud seebid-šampoonid küll ei sobi. Õue- ja toakoera teema on kah suhteline mula! Koer on sotsiaalne loom ning üksinda (õues) molutamine pole mingi rõõm, kuigi arusaamine sellest on pagana keeruline osade inimeste ajukribalasse jõudma.
p
Pole kohanud veel ühtegi penihullu/ 7. juuni 2015, 22:12
kelle riietest kirbet penihaisu ei õhkuks, mida siis veel plärada "puhtast " loomast?
s
see / 10. juuni 2015, 12:42
kirbe penihais on bakteriaalne põletik, eriti isaste koerte suguorganite põletik haiseb rõvedalt. Probleemi lahendab koera korralik pesemine veterinaarsete põletikuvastaste shampoonidega pesuvahendil lasta ka toimida otse nahal umbes 10 min ja siis maha loputada, kui vaja siis kõhualuse pesu või beebisalvrättidega puhastamine peale igat väljas käimist. Kui väljas hoida eemale vahel tekkivatest iseloomulikult haisvatest kohtadest on ka koer tervem. Kõige hullem on madalakasvuliste koertega, kellel kõhualune väga kergesti mustaks saab.
Igasugusel pehmel mööblil soovitaks kasutada kergesti pestavaid katteid ja kui mööbli muretsete. Allergikule on igasugu tolmu koguvate tekstiilide kuhjamine probleem.
Suurepärane abivahend lemmikloomadega majas on aurupuhasti, tavalise vee kõrgsurveaur keedab igasugu jubedat mustust välja täiesti mõeldamatutest materjalidest nagu näiteks porolon, tekstiilid, puit jne. Muidugi loom pange sellega töötamise ajaks kusagile kindlasse kohta, et ta kuuma auru ette ei roniks, see on väga ohtlik.
a
aga/ 29. mai 2015, 13:56
miks siin liivast ei räägita ? Mul suur karvane koer ja vihmaste ilmadega,tuled tuppa,loputad käpad,kõhualuse ja ikkagi kuskilt tekib see liiv, pidevalt.Pead ikka paar korda päevas niiske lapiga põrandaid puhastama,kui tahad puhtust.
n
no/ 10. juuni 2015, 12:48
liiv pudeneb karva küljest maha kui koer kuivab, mitte ei teki kusagilt iseendast. Pesemine aitab, käppade ümbert ja varvaste vahelt karvade lühikeseks lõikamine, vähemalt kannab vähem liiva tuppa. Harjamine muidugi ka aitab ja tolmuimejaga karvade puhastmine, kui koer laseb. Liiv muidugi on parketiga suur probleem, lakikiht kulub kordi kiiremini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee