Eesti uudised

"REPORTERI" VIDEO | Nelja-aastane laps käivitas Paides ema oodates auto ja sõitis otse poeuksest sisse

KASSIIR POERAMMIMISEST: alul nägin ostjate silmis hirmu, siis läbi klaaside tulevat autot! (13)

Arvo Uustalu, 29. mai 2015, 06:19
NAGU SÕJAS: Ühe müüja sõnul nägi poe peaukse ümbrus pärast pauku välja nagu sõjatanner.  Kaspar Pokk(Kanal 2)
"Turvavideost vaatasin, et vahetult enne auto suurtesse klaasustesse sõitmist oli seal mitu inimest, nende hulgas väike laps," räägib kaupluse juhataja juhitamatu Fordi poodipõrutamisest. Mitu kaupluse­külastajat pääses napilt nelja-aastase lapse käivitatud auto ja puruneva klaasseina kildude eest. 

Kolmapäeva õhtul kümmekond minutit pärast kella kuut lippas Paide kandis 37aastane naine toidupoodi. Kolm last jäid ema autosse ootama. Nelja-aastasel poisil õnnestus aga ettejäetud süütevõtit kuidagi keerata ja Ford Mondeo hakkas paari meetri kaugusel oleva kaupluse peaukse suunas liikuma.

Pauk oli päris hirmus

Esialgne info oli, et autos oli kolm last, kes jäeti ema poesoleku ajaks järelevalveta. Hiljem lükati see ümber – sõidukis oli küll kolm venda, kuid neist vanim juba 19aastane.

"Lapsed ei olnud järelevalveta. Vanem vend oli autos ja tema kuuldavasti sõidutas ema ka poodi," ütleb kaupluse müüja Nele.

Eile otse peaukse kõrval olevas alkoholiletis töötanud müüjatari sõnul ei olnud ta kolmapäeval õnneks tööl selles osakonnas.

"Kassapidaja Valeria küll tundis hirmu. Pauk oli ikka päris kõva," tunnistab Nele.

Valeria ütleb, et suuremast ehmatusest päästis teda see, et ta nägi hetke, kui auto klaasustesse sõitis.

"Ukse poole seljaga istudes olnuks ehmatus kindlasti palju suurem olnud. Istusin poolküljega, nägin kassa ees järjekorras seisvate inimeste silmis hirmu ja natukene pead pöörates märkasin, kuidas auto aeglaselt poodi sisse sõitis. Et kiirus oli väike, siis jäi sõiduk kohe ukse juures seisma," meenutab ta.

Kaupluse juhataja Aili ei olnud õnnetuse ajal kaupluses, kuid vahendab oma kolleegide sõnu: käis hirmus pauk.

"Ses mõttes oli õnnelik õnnetus, et auto liikumahakkamise ajal ei olnud ukse juures ühtegi inimest. Muidu on kella kuue ajal kaupluses alati palju rahvast," ütleb juhataja.

Kui pärast pauku rippusid poe klaasuksed ausõna peal, siis juba eile keskpäevaks olid need parandatud. Vineer oli ees veel vaid ühel ukse kõrval oleval klaasseina jupil.

Politseile teadaolevalt jäid autosse kahe- ja nelja-aastane laps, kellel pidi silma peal hoidma 19aastane noormees. Ta oli küll püüdnud käsipidurit tõmmata, aga sellest polnud enam abi.

Vastutab juht

Kaupluse töötajate teada tuli pere vanim poeg hetkeks autost välja ja üritas liikuma hakanud sõidukisse tagasi hüpates käsipidurit tõmmata. Politsei esialgse info põhjal oli noormees aga käsipiduri tõmbamise ajal siiski autos.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Heiko Leesment ütleb, et juht peab veenduma pargitud sõiduki ohutuses.

"Muu hulgas peab ta tagama selle, et seisev auto ei ohustaks teisi ja ei pääseks näiteks liikuma. Töökorras seisupiduri kasutamine ja võtmete eemaldamine süütelukust parkimise ajal on olulised. Eriti kui sõidukisse jäävad lapsed," nendib ta.

Politsei juhtumi kohta menetlust ei alustanud. Õnnetusega tegeleb edasi kindlustus.

Kuue aasta eest otse viinaletti

Paide Grossi kaupluse samasse seina sõitis auto sisse ka kuus aastat tagasi. Tookord peauksest veidi paremale. Siis põrutas poe alkoholiletti oma Saabiga 40aastane naine, kes enda sõnul ajas segi pedaalid.

Kui nelja-aastased sõidavad harva autoga poodi sisse, siis täiskasvanute puhul juhtub seda üsna sageli. 2008. aastal rammiti Võru suuremaid marketeid lausa mitu korda. Juulis põrutas otse Maxima kaupluse klaasseina Hummer, mille juht oli suure kogemusega autoärimees. Võimas masin lõi rivist välja ka SEBi sularahaautomaadi, samuti sai suurt kahju K-arvutisalong.

Poodi Hummeriga ramminud mees ütles toona Õhtulehele, et põrutas klaasseina, sest ajas gaasi- ja piduripedaali sassi.

Samas aasta oktoobris oli Võru poes otsapidi sees Mitsubishi. "Selline tunne oli, et nüüd kukub katus kokku," meenutas toona Võru kauplusetöötaja.

Autopedaale on varemgi segi aetud. 2005. aasta oktoobris rammis 50. eluaastates Ene autoga Räpina kaupluses paikneva apteegi ust. Temagi ütles, et ajas pedaalid sassi ja vajutas piduri asemel gaasi. Auto sõitis välisuksest sisse ja jäi selle piitade vahele kinni.

13 KOMMENTAARI

r
Rahvamees 29. mai 2015, 18:18
Õnnesärgis sündinuid on teisigi. Nõukaajal juhtus liiklusõnnetus Puhu ristis. Tallinn-Tartu, Jõgeva-Põltsamaa ristmikul vältis tellisekoormaga veoauto...
(loe edasi)
s
29. mai 2015, 12:34
sellepärast ongi tsiviliseeritud maailmas igaks juhuks poodidel uste ees metallist või betoonist tõkke
Loe kõiki (13)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee