Eesti uudised

Valitsus annab reservist raha liitlasvägede kohalolekuga seotud kulude tarbeks (33)

Toimetas Piret Pappel, 28. mai 2015 18:22
USA tankid Tapa sõjaväelinnakusFoto: ALDO LUUD
Valitsus eraldas reservist 170 500 eurot liitlasvägede kohalolekuga seotud täiendavate vajaduste katteks siseministeeriumi valitsemisala asutustele. Neid vahendeid kasutatakse operatiivraadioside parandamiseks.

Samas suurusjärgus on plaanis leida lisavahendeid ka 2015.aasta riigieelarve seaduse muudatuste ettevalmistamise käigus liitlasvägede isikkoosseisu, tehnika ja teabe vastu suunatud tegevuse ennetamiseks ja tõkestamiseks. Need kulutused on vajalikud, et Eesti saaks täita vastuvõtva riigi kohustusi.

Liitlasvägede püsiva kohaloleku tagamiseks on Eesti kui vastuvõtva riigi kohustuseks siin viibiva liitlasvägede personali, tehnika ning teabe kaitsmine. Kui liitlasvägede isikkoosseis ja nende perekonnad tunnevad ennast Eestis turvaliselt suurendab see liitlasriikide tahet ja valmisolekut oma vägesid heidutusmeetmete raames Eestisse saata.

Varem on valitsus eraldanud kaitseministeeriumile seoses liitlasvägede kohalolekuga veebruaris 40 miljonit eurot, et rajada aastatel 2015-2019 liitlastele vajalikku taristut ja arendada väljaõppevõimalusi.

Samal teemal

16.04.2015
Eesti kaitsevõime kasvab jõudsalt
01.02.2015
PILTUUDIS: Margus Hunt külastas Tapal asuvaid USA sõjaväelasi
25.11.2014
Mikser tänas kindralit USA üksuste kohaloleku eest

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee