Kristiina OjulandFoto: Teet Malsroos
Kristiina Ojuland, RÜE esimees 28. mai 2015 17:41
Euroopa Komisjoni ettepanek jaotada 20 000 immigranti Euroopa Liidu liikmesriikide vahel kannab endas tõsist ohtu Eesti rahvuslikule julgeolekule ja halvendab meie vaesuses elavate inimeste olukorda. Aafrika ja Lähis-Ida immigrantide lubamine Eestisse survestab meie niigi nõrka ja killustunud sotsiaalsüsteemi ja rikub meie kultuuriruumi. Meil on veel võimalus panna käsi ette sellele ajalooliselt pöördumatule käigule. Vaadakem ometi, mis Soomes on juhtunud viimase kümnendi jooksul!

Olen saanud kümneid kirju ja kommentaare eestlastelt, kes elavad põhjamaades ja kellel on igapäevane kogemus kohaliku kuritegevusega kokku puutudes või lihtsalt kultuuriruumi reostamisega, mille on põhjustanud nende riikide valitsuste kergemeelne otsus lubada immigrantidel riiki sisse imbuda. Kordan veelkord, see protsess on pöördumatu ja Eesti tulevikule ohtlik. Eestlasi on niigi vähe, meie sündivus on madal, nõrk sotsiaalhoolekanne ohustab meie laste ja noorte toimetulekut täiskasvanuna.

Valitsus, kes täna Eestis teeb selle otsuse, ei ole tõenäoliselt võimul 20 aasta pärast. Aga kui tänane sini-puna-kollane koalitsioon lubab immigrantidel takistamatult sisse tulla, siis veerand sajandi pärast on kogu meie kultuuriruum radikaalselt muutunud.

Uus põlvkond võõramaalasi tekib siis nii kiiresti, et me ei jõua silmagi pilgutada. Ei ole ju mingi saladus, kui lasterohked on aafriklaste või araablaste pered. Ei ole ka saladus, et nendes kultuurides ei ole kombeks naistel tööl käia, mis tähendab seda, et nad jäävad meie sotsiaalsüsteemi elatada. Lisaks vanemahüvitis, mis on piisavalt suur, et tavalise viie lapse asemel sünnitada seitse-kaheksa või veelgi rohkem. Kas olete selleks valmis, et taoline "lõbu” kinni maksta?

Milliseid makse plaanib valitsus ja kelle arvelt tõsta, et aidata Aafrika seiklejaid paremale elujärjele? Eestis on viimase 10 aasta jooksul juba kasvanud asüüli taotlejate arv 10 korda. Võrreldes teiste ELi riikidega on Eesti erandlik seetõttu, et neljandik meie elanikkonnast ei kuulu põlisrahva hulka. Meie kohustus on seista selle eest, et Eesti rahva põhiseaduslikud õigused oleks tagatud, et meie keel, kultuur ja traditsioonid oleksid kaitstud. Me ei tohi võtta endale kohustusi, mis halvendaksid eestimaalaste sotsiaalmajanduslikku seisu ja mis ahistaks kultuuriliselt põlisrahvast.

Olen seda meelt, et Eesti ei tohi nõustuda Aafrika immigrantide vastuvõtmisega. Immigrantide sissevool Euroopasse tuleb peatada. Euroopa Komisjon käitub täiesti vastutustundetult Euroopa põlisrahvaste suhtes, andes sisserändajatele signaali, et nad on Euroopasse oodatud. Tegelikkus on teine - igas riigis, kuhu tuhandeid immigrante on vastu võetud, kasvab kuritegevus ja kultuuridevaheline konflikt. Lisaks sellele on selgunud tõsiasi, et niinimetaud põgenike seas on olnud ka ISISe võitlejaid ja arvatavasti ka muid kurjategijad või vähemalt kelme, kes tulevad Euroopasse hõlptulu otsima.

Eesti ei tohi korrata vigu, mida teised riigid on teinud. Meil peab olema julgust vastutada Eesti tuleviku eest ja öelda "ei!" Euroopat ohustavale immigratsioonile. Immigrantide invasiooni tolereerimine on kuritegelik poliitika Euroopa põlisrahvaste vastu.

Kutsun rahvast üles alustama allkirjade kogumist pagulaste Eestisse lubamise vastu!