Eesti uudised

Isegi EKRE pole Ojulandi rassistliku retoorikaga nõus (116)

LISA KOMMENTAAR

Mis jama te siin korraldate?? 30. mai 2015 17:27
Keda see ERKE kotib kõik kommentaarid on Ojulandi pool, ja kuidas on rassistulik pagendada mustanahalisi pätte ja vargaid. Milses kuradis on küsimus, koguge allkirjad ja saate teada mida rahvas arvab.
!!! 29. mai 2015 19:08
Mõned aastad tagasi käis siin külas kõrge musta värvi Euroliidu ametnik. Telesaates oli teemaks vist meie eestlaste poolt armastatud rahvusroad. Juttu oli hapukapsast, verivorstist ja vist ka süldist. See must ametnik oli ekraanil meie toitude peale päris pahane. Võib isegi öelda – oli lausa vihane, millist „jälkust” eestlased endale sisse söövad. Nüüd tekib aga imelik olukord. Kas need mustad-pruunid hakkavad sööma meie poolt austatud roogi või kõrged Euroopa ametnikud lasevad erilennukitega Aafrikamaalt neile mokka mööda toidu siia söögiajaks kohale tuua. Palju see ka meile maksma läheb? Kui keegi teab seda videoklippi, andku siin kuskil teada. Nüüd vaataks seda saadet juba suure tähelepanuga.
kadunud Aasmäe... 30. mai 2015 03:32
... sõnad mauride uutest ning veristest väljaajamistest .. Euroopa põlistelt asualadelt, hakkavad kahjuks selgemaid piirjooni võtma!
Kuulake tema mõnusaid ja rahulikus toonis peetud loenguid Youtube´st
Rahu tema pörmule !!
Urve 30. mai 2015 14:02
Kui on tegemist moslemiga, siis söödav liha peab olema halal. Sealiha on nende meelest saastane ja seda süüa ei tohi. Ja üldse on tohutult pretensioone. Nemad kompromisse milleski ei tee ega toiduvalikut ega muid usulisi tõekspidamisi ei muuda
Juba enne "suuri" ... 29. mai 2015 12:24
...valimisi sai märgatud, et L...ba-Kristi seab ennast Helmedele kaamerate käivitudes kahtlaselt lähedale. Nüüd siis on olukord selgunud, ikka võõrad trumbid oma tasku. Jätku Helmed rahule. Ta on selliste meeste kõrval ikka pahvak paha haisu, mille tuulehoog kohe ja lõplikult laiali puhub.
villu 29. mai 2015 11:24
jälle see õhtulehe kirjatsura noolib oravate taguotsa-kui on must näita ust,peab olema eesti seaduses sees 1.punktina.
Jüri Kukk 29. mai 2015 11:10
No on ikka pealkiri pandud, halvustab nii pagulusevastasust, EKREt kui ka Ojulandi!
Muideks 29. mai 2015 08:49
Need meie valitsejad teadsid juba enne valimisi ,et neid murjameid hakatakse meile pea suruma.Kõik olid vait.Kui nad oleks seda juttu enne valimisi ajanud siis ei oleks nad üldse riigikogusse saanud.Nüüd siis kaagutavad,et peame vastu võtma.Ei pea me midagi,kes nad merest üles korjas hoidku nad omale.Iga roju oma koju.
Paavo 29. mai 2015 08:10
Ojulandil on õigus, valgeid on vist ca 1 miljard, värvilisi 6. Kui Aafrika ja Araabia valgub Eurooppasse. pole valget rassi enam kauaks. Ei pea isegi olema mingi superpessimist. Rootsi on ju hea näide sellest, kus üks rahvas on otsustanud end hävitada ja teiseks muutuda. Arvan, et 50.aasta pärast on alles veel mõni blond viikingite järeltulija, rootsi rahvas on aga valdavalt pruunisilmne ja tumeda nahaga. Kas kogu Euroopa peaks sellise tee valima ? Arvan et ei, kuigi tundub, et rong on juba läinud.
tom 29. mai 2015 07:20
jah.ojulandil on ikka öigus küll selles küsimuses,,kellele neid musti siia vaja on? kui siia saavad,siis olgu köik nende päralt-kui ei siis on kohe kisaet oleme rassistid?igaüks olgu omal maal!vaadake mis toimub mujal maailmas,kus mustad on ? mässu aj maffia,,meie linnaosa,siia pole teistel asja? olgu aafrikas ja punkt!
käroliin 29. mai 2015 08:08
mul ei ole mustast rassist inimeste vastu siis Eestis midagi, kui nad on siis tulnud külla , õppima või tõesti tööle misiganes põhjusel. aga need kontrollimatud massid, kes ei ole valmiski kohanema kohaliku kultuuri ja tavadega- no mulle tundub see pigem eurokomisjoni ärategemisena. Mul on meeles selle Itaalia ametniku irve kui ta intervjuul eesti kohta ütles,: teil ei ole mingit valikut ega sõnaõigust. :(. Ja kõige hullem- ükski euroametnik ei rõhu, et esmajärjekorras tuleks lõhkuda see kurjategijate võrgustik, kes neid inimesi pagulusse saadab. Kasvõi selle raha eest, mida nad igale pagulasele "kaasavaraks" kaasa annavad. Ojulandi- no teda tuleks küll endast eemal hoida, lihtsalt poliitik, kes antud olukorda iseeenda promomiseks ära kasutab. Ei sisu, ei vormi- neid reformikate näol niigi palju
monika 29. mai 2015 11:29
Ojulandil on õigus. Tsiteerides Kevadet ,,mis nad tulevad siia meie õuele ,,Võidelgu ka omale riik ,mis meeldiks,et sinna jääda. Oli ka meil siber, kui palju eestlasi sinna jäi, kui palju paadipõgenike hukkus. aga nüüd on meil oma Eesti, kuigi oleme jälle kellegi lõa otsas.

kolla 29. mai 2015 06:50
oleks ta enne valimisi sellist juttu ajanud istuks praegu riigikogus ja soristaks igasugu perkkelastele pähe.
säga 29. mai 2015 06:45
kristiinake räägib üldiselt õiget juttu,kuid tema sõnade siiruses kahtlen ma sügavalt, sest oli ju tema see kes andis EUga liitumisleppele alkirja ja seda EV põhiseaduse vastaselt. mis puudutab aga praegu välja välja öeldud sõnadesse, siis peaks ta olema väga hästi informeeritud, (sest oli ta ju isegi välisminister) et ansipi valitsuses otsustati maale tuua 30-50tuh migranti kuna kodumaalt on sisuliselt sunnitud kümneid tuhandeid lahkuma reformi erakonna targal juhtimisel. mis puudutab Helmet siis olen temaga 100% nõus et väljendeid peaks ikka natuke valima ka sest vastasel juhul on koššer meedial võimalik uusi silte külge kleepida.
lll-lll 5. august 2015 00:36
lllllllllllllllllllllllalllllllllllllllllllllllllllllllllllllllkirjaLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLALLLLLLLLLLLLLLKIRJALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLAAAAAAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKIRJAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAMÕTTETUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUALLLKIRIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOONNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN
naine 29. mai 2015 06:36
EKRE mehed on 100% Ojulandiga nõus, aga pelgavad seda tunnistada, julge naine ütles välja selle, mida enamus Eestis elavatest inimestest mõtleb - iga hinnaga EI sisserändele! Kõik erakonnad arvestagu, et võivad jääda oma valijatest ilma, kui oma rahvast sisserändega hävitama hakkavad. Valijad, pidage meeles, kes praegu sisserändega nõustuvad ja andke sellele hinnang valimistel!
naisele,,, 30. mai 2015 03:35
järgmisi valimisi ei pruugi.. seniste tendentside jätkudes enam senisel kujul tulla!
Või kui ka tulevad, siis mitte enam põlisrahva osavõtul!
Huvitav, 29. mai 2015 06:35
mida Helme siis valesti ütles.Kõik ju õige.Ikka süvenege öeldusse aga ärge niisama lahmige siin.
Rix 29. mai 2015 06:24
Suisa mõnuga loen neid EKRE vastaseid kommentaare kus reformihullud pulbitsevast vihast nii lolli iba suust välja ajavad,et hakka või tõsiselt kahtlema nende inimeste vaimses tervises.
raivo 29. mai 2015 05:46
Ojulandil on õigus,me pistame pead liiva alla et olla poliitiliselt korreksed.aga pärast tagajärgede eest ei vastuta keegi.
Tegudes ja mõtetes Ojulandiga 29. mai 2015 04:47
Tubli Kristiina.SElge ,arukas ja õige jutt.Ei mingit keerutamist ja lolli möla ajamist.Olen iga kell tulema tänavatele,mäöllama ja mässama,aga minu eestimaale see must hord ei tule.Kui mitu korda peab see eesti vabaks saama.Nüüd üks sulipunt )refid nulliAD JÄLLE KÕIK ÄRA.kELLELE MEELDIB AIDATA LIGEMISI,AGA PALUN,MINGE AAFRIKASSE VABNATAHTLIKUKS.
antu 29. mai 2015 01:30
Üldiselt on eelmiste kommentaaride järgi selge, Eestlsele need mustad rahvad ei meeldi. Seega nahhui neid pingeid vaja ? Muu Euroopa pealt on ammu selge, et tööle need ei lähe, mingit tolku neist ei ole hakkavad hiljem vaid Lasnamäel autosi põletama ja kurat teab mida nõudma, panevad karja Eesti naisi pakusks ja elavad abirahast :) milleks seda jama meile vaja ???? Ammu on ju näited muu euroopa pealt olemas :D
No 29. mai 2015 13:57
Aga järsku võimuerkondadele meeldib see uus Euroopalik autopõletamise tava (?) ehk peaks eestlane ka teatavate erakondlaste (eurosaadikute) autode peal seda tava juurutama. Võimurid omakorda saavad rahvast kiita ja Euroopas raporteerida EESTLASTE euroopalike tavade kiirest ja edumeelsest omandamisest.

Nipitiri 29. mai 2015 00:58
Loen ja imestan, kust küll võetakse nendele nn.pagulastele tasuta kortereid, arstiabi ja 1000€ kuus toimetuleku raha?! Lisaks veel tugiisikuid ja tõlke?! Ja seda veel 5.a. jooksul?! MIKS EI JAGU TASUTA KORTEREID JA ABIRAHASID MEIE ENDI EESTI LASTELE, VANURITELE, KODUTUTELE JA NOORTELE MEESTELE, KES OMA TÖÖ EEST SAADUD SANDIKOPIKATEGA EI SUUDA OMA PERELE INIMVÄÄRSET ELAMIST PAKKUDA?! Ausalt - kas olete seal Toompeal lolliks läinud?! Kurat, kui ma ütlen välja OMA ARVAMUSE,et ma EI TAHA,et minu kodu s.t.EESTIMAAD lagastavad mingid mustanahalised, siis olen ma rassist. Mina eestlasena ja samas ka valge inimesena TUNNEN END OHUSTATUNA! Kui käib pidev jutt, et oma kodumaa s.t. Eesti jaoks peab igaüks ka midagi panustama, siis MIDA ANNAVAD EESTI ÜHISKONNA ARENGUKS NEED SISSERÄNDAJAD, keda nagu s...a tuleb pilpa peal kanda? Kas mina, kahekordse kõrgharidusega inimene, pean rabama tööd teha selleks, et toita pagulaste horde? Pean ennast tolerantseks inimeseks, kuid igal ajal on piir! Kuradi tallalakkujad - KAS EESTI ON ISESEISEV RIIK VÕI EI? Ja need ilusad muinasjutud nn.paadipõgenike raskest elust - kust teame meie,kes on tõesti põgenik ja kes otsib lihtsalt mugavat elu? Juba 10.a. tagasi kirjutas rootsi kirjanik Henning Mankell oma Kurt Wallenbergi lugudes, milliste pagulaste tekitatud probleemidega Rootsi maadleb. Meil on õpetlik vanasõna - TARK ÕPIB TEISTE VIGADEST, LOLL OMA VIGADEST. Olge siis seal Toompeal ometi TARGAD!!!
To nipitiri 29. mai 2015 09:00
Toetan igati.Kahju ainult,et nii konkreetse väljaütlemisega on vähe eestlasi.Ja kahjuks on ka suurem jagu eestlasi sellised,et istuvad igaüks oma urus ja ei viitsi isege meelt avaldada.EI MUSTADE SISSETUNGILE.
.. 3. august 2015 12:06
Toetan samuti igati. Neile eestlastele, kes veel kahtlevad ja arvavad, et mustade sissetoomine ei muuda midagi, soovitan otsida infot ka mujalt, mitte ainult meie meediast. Mina ja minu pere oleme nende niinimetatud pagulaste vastu ja ütlen EI mustade sissetungile! l Olen näinud, mis mujal riikides toimub ja see on üle mõistuse õudne.
Rassist 29. mai 2015 00:55
See mingi uus mood vist iga asja peale öelda "rassist" ? Kas tõesti mind peetakse rassistiks ,kui mulle meeldib oma kodumaa ,oma keel ,oma kultuur omad Eestimaa inimesed (mõtlen tõesti valgeid inimesi ,olgu nad siis vene ,eesti,soome ....aga jah mitte mustanahalisi ....neil on oma kultuur ja kombed
EKRE valija 3. august 2015 21:48
Sõnast rassist on saanud manipuleerimise vahend. Seda ei saa enam tõsiselt võttagi.
sups 29. mai 2015 00:41
visake veel erakondadest välja asjalikke kommodoore ja te näete kuidas nad erakonna vastu võitlema hakkavad ja neil on isegi nüüd õigus.
beti 28. mai 2015 23:37
Coudenhove Kalergi kava läbi loetud?
MTi 28. mai 2015 23:08
Arvamus Ojulandist kohe muutus -päris asjaliku jutuga muti :D
Mati 3. juuni 2015 12:10
Tädi on lihtsalt kaval ja kasutab olukorda enda upitamiseks. Ta ju teab, et enamus eestlasi on pagulaste vastu.
EKRE valija 3. august 2015 22:17
Mati, kas sedasama ei püüa ehk teha ka/hoopis EKRE? Ojulandi rivaaliks pidades reedab EKRE oma tegelikke motiive.
ilmar 28. mai 2015 22:30
kas siis meie kodutud on hullemad, et neile elamispinda võimaldada ei saa, aga mustpepule leiab pinna kohe? või on see ikkagi lääne tagumiku lakkumine?
ega me Euroopa liitu laulatatud pole, peaks ju saama välja astuda ka!
Tont. 28. mai 2015 21:49
Kas praegused võimuparteid on endale teadvustanud,et tulevane peaminister tuleb EKRE st ? Sest ükski normaalne eestlane ei taha näha EEstis abirahadest elavaid ja autosid põletavaid moslemeid.
to: Tont, 21:49 29. mai 2015 00:20
EKRE näeb oma peaministrit sama palju kui oma peput. Küll ajab ikka riigikogusse saamine mõningaid inimesi peast lolliks.... Vaimuhaiged kujutlevad end juba maailma valitsejatena.... Sa, Tont, mine homme KOHE Seewaldisse arstlikule kontrollile....
tulevane EKRE valija 28. mai 2015 20:50
Järgmised valimised on kohalikud valimised - erakondadele tuleb anda selge sõnum, et ei hääleta mitte ühegi erakonna poolt, kes toetab sisserändajaid-paadipõgenikke jm rätipäid. Rahvas peab ütlema kindla EI Eesti- vaenulikule tegevusele ja reeturitele igal võimalikul juhul. Kohalikud venelased on selles eestlaste liitlased, nii et pole mõtet hirmutada, omad reeturid on tuhat korda hullemad. Ja kui ka EKRE piisavalt sirje seljaga ei ole, valin hoopis Ojulandi!
tulevane EKRE valija 28. mai 2015 20:52
täheviga tuli, ikka sirge seljaga, vabandust
Valija, to: 20:50 28. mai 2015 21:24
Järgmistel valimistel on palju vähem LOLLE, kes EKRE-t valivad. Sinusugused vajavad ravi.
Ja SINA 30. mai 2015 19:43
eelisjärjekorras üht Molotovi kokteili oma liberastipe.se alla!
seda hirmu nüüd küll ei ole, 28. mai 2015 21:31
et Helme oma seisukohti muudab või ebamääraselt kokutama hakkab.
Mees on ajaloos tugev ja tunnetab,mis ühel või teisel juhul juhtuda võib.
Tasub lugeda tema raamatut:"Poliitikast ja sõjast"kus on lollilegi arusaadavalt kõik lahti seletatud.

tubli Helme, 28. mai 2015 20:47
tark mees ja õige jutt.
tegelikkus 28. mai 2015 20:40
on see,et rassism ja natsism on elementaarsed ideoloogiad rahvuse ellujäämiseks.Õppigem juutidest,kes on suuremad rassistid maa peal.Lugege vana testamenti,kus läbiv idee on teiste rasside orjastamine ja pööramine oma usku ja kes usku vastu ei võta tuleb tappa viimse rinnalapseni.Jahwe Moosesele:Võtke see maa,mis jookseb piima ja mett,tapke selle maa asukad viimse rinnalapseni,sest mina Jahwe olen selle maa teile andnud,mu Iisraeli lapsed.Pöörake ka teised rahvad oma usku ja tehke neist orjad,kes teile jõukust kasvatavad ja kes usku vastu ei võta ,tapke kõik viimse rinnalapseni!"Peale selle on tuhbandeid rabide sõnavõtte võrgus ,kuidas hävitada valget rassi.Ma ei saa aru,kas kõik on mürgitatud,et midagi ei näe?Ma saan aru,et meie riigis puudub julgeolekuteenistus,vaid on refoirmarite-riigireeturite turvateenistus,aga kaitseliit?!See lilla reeturite brigaad tuleb kohe üles riputada,või tahab ka eesti olla solidaarne eurooplastega kollektiivse enesetapuga?Kord juba kõrberahvad määrisid meile ristiusu pähe,järelikult läheb samamoodi islamiga?See,mis toimub ,on nagu rahvale näkku sülitamine!Esimesena tuleks üles puua kõige tülgastavam figurant,nagu sardell!
tuljo 28. mai 2015 20:25
super 28. mai 2015 20:25
nii lihtne on Ojulandil tobukeste silmis plusspunkte teenida..... tegelikult pole tal soosa ega külma neist mustanahalistest, huvitab ainult võimule pääsemine.
ekre valija 28. mai 2015 20:00
olen ojulandiga 100% nõus!
Neegrid ongi kõige suuremad rassistid...ja ikka teisi süüdistamas 28. mai 2015 19:50
Neegrid ongi ju ise kõige suuremad ja sealjuures vägivaldsed rassistid.
Seal kus nemad oma kogukonna on püsti pannud, seal pole valgel inimesel turvaline kõndida.
Vaadake Detroti...või mujale ameerikasse. Kus vägivald, seal ikka tavaliselt neegrid enamuses.
Ja kanged teisi süüdistama.....meenutame seda Rootsi Pipi Pikksuka lugu...isegi seal on nad oma näruste diskrimineerimisnõudmistega haarmed ajanud.
Kuigi ajaloos on see orjakaubandus just neegrite endi korraldatud.....suguharupealikud müüsid oma rahvast rannikule orjalaevadele ja rikastusid.
Ei oleks ükski valge mees ühtegi orja saanud kui neegripealikud seda neile lahkelt ei lubanud
Taimi 28. mai 2015 19:49
Ojulandil õigus.Pagulased tuleb paigutada Riigikogulaste ,poliitikute vahetusse lähedusse elama.Usun et siis tuleb mõistus koju.
EKRÜE 28. mai 2015 19:46
Helme võiks ikka oma positsioone kindlustada, mitte ajada taga poliitkorrektsust. Ükski Brüsseli tont ei saa näpuga näidata terve riigi ja rahva tahtele. Kui mõni tunneb ennast solvatuna - so what??

random 28. mai 2015 18:55
Tubli naine Kristiina,mina ja veel sajad tuhanded Eestlased on sellega nõus.guud gööl
Toivo 28. mai 2015 17:37
No mis rassistlik retoorika see on?
Keegi lihtsalt ütles ,kuidas asjad on.Ja nii ju ongi.Kummaline ja kahju,et nii vähe selliseid asjadest ôigesti aru saada tahtvaid tegelasi on..
Eestlane Eestimaalt 28. mai 2015 17:36
Ja meil mõned kiruvad siiani, et ristiusku toodi sajandeid tagasi mõõgaga, kiruvad venelasi..... Mis nüüd veel tulema hakkab!!!! Võimalik, et juba laaditakse laevu... Varsti nutame ja palvetame kõik püha risti all Putja järele ning venelastest saab kõige parem rahvus.
Haha 28. mai 2015 17:36
Nüüd kisuvad omavahel Kadri, EKRE ja Ojuland, kes enda kasuks saab seda kasutada...
eps 28. mai 2015 17:34
Kui lihtne kodanik väljendab oma arvamust sellest ei muutu midagi. Väga tore et Ojuland selle välja ütles ja nüüd saab teda toetada. Sellest artiklist jääb mulje et ülejäänud poliitikud ajavad vaid ümmargust juttu, et vaid ei peaks kindlat seisukohta võtma enne kui selgub milissele kaasa kiitma peaks hakkama.
aga EKRE polegi 28. mai 2015 17:16
ju rassistlik, see kuvand on nende kohta ajakirjanduse poolt loodud.
kossa 28. mai 2015 16:59
ometi on Ojulandil õigus,eriti kui kuulata Kallase väiteid,et Eesti elanikkond vananeb ja sega nagu oleks vaja uut verd.kelle näol?ainult need mustanahalised pagulased olekski selleks uueks värskeks vereks
Hull lugu küll 28. mai 2015 17:37
Kasa muid võimalusi kohalike elurõõmu, töötaseme ja iibe tõstmiseks enam pole?
Kaja 28. mai 2015 16:42
Support2 28. mai 2015 17:38

Arulagedus 28. mai 2015 16:40
Kristiina te olete üks kaunis blond tuulelipp. Kust tuul, sealt meel, kui kasu annab lõigata te välja ilmute, ei mingeid põhimõtteid. Kahjuks niimoodi poolehoidjaid ei võida. Inimesel peaks olema ikka oma seisukoht, meeldigu see siis teistele või mitte.
Maarja 28. mai 2015 17:03
Selle koha pealt võib see isegi Ojulandi enda mõte olla mitte hetkel odava populaarsuse võitmine. Sellised Ojulandi moodi blondid kenad naised on tõesti ohus. Need mustad ju on lausa hullud selliste järgi.
Arulagedus 28. mai 2015 17:27
Mitte, et ma hullupööra toetaksin pagulaste sisserändu, vaid kommentaari mõte on selles, et Ojuland kahjuks ei ole suutnud seni enda maailmavaatelisi seisukohti väljendada
Arulagedus 28. mai 2015 17:39
Täiendusena, et selle mõtte peale annab ikka ainuisikuliselt tulla, kui küsitluste ja interviuude põhjal enamus eestalsi ju ei soovi neid kuumaverelisi pagulasi siia, kaasarvatud mina. Asi pole pagulaste teemas, vaid Ojulandis. Ta pole seni suutnud väljendada omi maailmavaatelisi seisukohti ja nüüd korraga selline radikaalsus... see lihtsalt näib väga odavana...kahjuks. Tunne Kelam ütles ka eilses foorumis, et igal riigil on ju oma sisemine suveräänsus riigi siseasjades otsustamisel ja et enne pagulaste võtmist oma riiki tuleks esmalt likvideerida sisserände põhjus. Sain aru, et Eestil on võimalus sellel teemal lõplik otsus siiski endal ka öelda.
Maarja 28. mai 2015 16:39
Ojulandil praegu tuline õigus. Mul on viimastel päevadel lausa häbi olla eesti naine. Lausa hirmutav kui paljud eesti naised lausa rõõmust kilkavad. Et no nii nummid pruunid poisid ju. Ainuüksi mõte sellest ajab südame pahaks aga näe on hulk naisi kes läheks lilledega sadamasse vastu.
Ülle 28. mai 2015 16:33
Mingit vihavaenu ei tohi olla mitte ühegi rahvuse vastu. Igal rahvusel on igasuguseid inimesi. Põhjus on väga lihtne, me ei saa pagulasi vastu võtta, kuna oleme väga vaene riik ja me ei saa aidata teisi, sest vajame ise abi.
to Ülle 28. mai 2015 16:45
kas kui oleksime rikas riik, siis võivad mustade- ja rätipeade hordid sisse marssida palju kulub???
Kilekotimees pangast 28. mai 2015 17:41
Aga kuhu riigi raha kaob ja kes vastutab?
Helme! Vea teed! 28. mai 2015 16:29
Täpselt nagu Reformierakond: "Kesikutega koostööd ei tee"! Tead Helme? Su partei on veel liiga pisike, et ninna karata. Ja mis ei tee koostööd? Seda peaksid ikka jagama, et liitlastega koos on suurem võim. Nüüd astusid küll pange! Rahvas pooldab sinu otsekohesust aga kõik pole kuld, mida sa välja ütled.
Tõnu Mandel 28. mai 2015 19:24
Õige tähelepanek. Kui Mart Helme jätkab samas vaimus (isegi kui T.Tedre võimalik sildistamine kõrvale jätta) on ta varsti IRL nägu, seega maa ja kodakondsuse müüjate nägu.
Helmed 28. mai 2015 16:20
ei vöta kunagi vastutust.Nad orgunnivad jamad ja teised vastaku.Kiruda ikka ka oskavad jubedalt
troll 28. mai 2015 15:51
Ojukas julgeb end normaalselt väljendada. Rassistlik see ei olnud. Hoopis enamus teisi poliitikuid on pehmod ja värisevad iga söna pärast. Pontud, nagu sketshis väljendati. Ärge olge nii pugejad. Niimoodi söidavad köik meist yle.
Aksel 28. mai 2015 14:58
Reformist Randpere ütles, et peame võtma, viimase sõja ajal oli muu maailm vastu võtnud 60 000 eestlast, aga vahe on selles, et eestlane on töökas, need neegrid, kes siia tulevad, hakkavad niisama tänaval hängima, tööd nad küll teha ei taha.
Paul 28. mai 2015 16:10
hahaha, natuke uheulbaline on see uldistus, samamoodi voiksid soomlased oelda et koik seal elevad eestlased on patid ja petturid, ja eestlased, et koik soomlased on joodikud.
Ja koik Akselid on jobud.
ex randpere oli ka omalajal omamoodi pagulane kui rootsi yle kargas 28. mai 2015 16:29
jättes lapse maha !!!
random 28. mai 2015 18:59
Ja kes meie pagualsi välja andis?? rootsi ja soome olid need.Randbere tzzzz ole kes oled aga mitte see kes tahad olla.
28. mai 2015 17:18
Rändpära.as on viimane, kes üleüleüldse suud muuks, kui söömiseks pruukida võiks
vahe on ka selles.et 28. mai 2015 17:18
eestlased on kristlased ja läksid kristlikusse riiki ja ei oodanud neid seal mingid tasuta elamispinnad ega suur taskuraha.
Zufrieden 28. mai 2015 14:57
No ei tea, mis motiivid OJulandil on....kas ta välisministrina räägiks sama juttu??:) Aga ausalt öelda, eks ta ikka teab ka, millest räägib. Inimene reisib pidevalt ja silmad on ju lahti! Kes Toompealt kaugemal pole käinud, pangu suu kinni. Voibolla peaks neile reisi korraldama (Itaalia jne). Tõesti tore ja meeldiv on olla, kui kõiksugu murjamid sul kampadena kaasas käivad ja üritavad raha välja petta...Ja seda on viimasel ajal nii kohutavalt palju, kōik vähegi vōimalikud "vaatamisväärsused" on neist sõna otsest mõttes ümber piiratud.
vahet pole mis on motiiv 28. mai 2015 16:31
aga blondu jutt on seekord aksepteeritav!!!!

lugeja 28. mai 2015 14:49
Lahke Eesti võtab vastu igasse külla 2-3 immigranti,annab neile elamise ja raha elamiseks ja siis hakkab kohe elamuehitus!! Kaugel see aeg kui hakkavad siis tulema ka nende sugulased,lapsed,vanemad........................!! Ja siis külaelanike arv tõuseb kahekordseks tänu immigrantidele!! Linnades immigrantide ja nende sugulaste ,,tulv,, ja korrusmajad nende jaoks ka tarvis üles ehitada,hiljem palvemajad,moseed..........! Peame kõik tegema näiteks Rootsi eeskujul kuigi teatud linnaosadesse ei julge kohalikud minna,kardetakse ka pommi ohu eest!!
Kirde-Eestlane 28. mai 2015 14:49
Valged inimesed(estlased, venelased, lätlased, leedulased, soomlased, rootslased, norrakad, ukrainlased, ... jne) - koondume meie kõigi ühise eesmärgi nimel - säilitame Eesti, kui eurooplaste asuala:(!
Kirde-Eestlane 28. mai 2015 14:51
Mitte estlased vaid eestlased - arvuti jättis taas ühe tähe ära - teen ise paranduse, et pärast reformaritel ja EU-kannupoistel midagi järada poleks:)!
28. mai 2015 14:39
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
pontius 28. mai 2015 14:45
ei olegi rassistlik, aga ojuland peaks minema selle jutuga prantsusmaale, le peni juurde ja saaks seal isegi kõlapinda ja võiks saada koguniti uueks orleansi neitsiks !
28. mai 2015 15:50
Miks nüüd nii palju siis?
eestlane 28. mai 2015 14:35
Kahjuks pole meie poliitikudki asjadega päris kursis. Vikerraadios just öeldi, et on olemas selline lepingu säte küll, et mitte keegi ei käse immigrante sisse võtta. Juhul kui riik võtab immigrandid sisse siis antud riik ise majandagu nendega. Ikka päris loll peab oleme see inimene kes võtab immigrante sisse ja siis tööl käiv inimene hakkab neid toitma. Kõige hullem on veel see, et nad nii jubedalt paljunevad. Üks immigrant tõi kaasa 37 pereliiget sest seadus lubas seda.
Põder 28. mai 2015 14:39
Probla on selles, et meil pole eriti kohapeale jäänud ka neid töölkäivaid inimesi!
Merit 28. mai 2015 15:45
Ja miks neid sinuarvates jäänud pole??? Vastan ise, eks ikka sellepärast, et kohapeal pakutava palgaga pole võimalik inimväärikalt ära elada!
28. mai 2015 15:51
Oi, oi, ära nüüd nii suurelt ka mõtle.
28. mai 2015 15:51
rty 28. mai 2015 16:04
mõtlemine ei sobi sulle, mine tee parem tööd!
eestlasele 28. mai 2015 15:25
Üks immigrant tõi kaasa 37 pereliiget sest seadus lubas seda.
Tegelikult ta ei toonud, vaid see tuleb hiljem meil kinni makta ja organiseerida. Pereliikmete lennupiletid ja kõik muu tuleb hiljem meil lisaks maksta. See on osa millest pole veel räägitud.
eestlane 28. mai 2015 15:45
Lisaks tasuta arstiabi vist 5. aastaks, jne. Riik maksab kus nad elavad. Kindlasti on seal HIV haigeid omajagu. Eluaegne ravi. Enne diagnoosi kindlasti seda levitatakse ka kõvasti. Eesti riik ei kannata rohkem neid immigrante välja. Siiber juba nendest venelasteski. Tööle saamise eelis on vene keele oskus. Issand küll. Maa kohti pole ka mõtet lasta neid lagastama minna. Sa mõtled, et nad teevad väljaheiteid WC-sse? Vaevalt. Hea teha neid metsa aluseid täis.
28. mai 2015 14:32
Ilves on nagu kult rukkis - vait. Ilves võtku nüüd EV põhiseadus ja lugegu sealt Brüsselile ja kõigile ette. Lihtne.
Soglassovanie 28. mai 2015 14:39
Enne peab ta seda jänkidega kooskõlastama.
see kentmanni kikimiki 28. mai 2015 14:45
ei ole mingi eestlane ega Eesti president, pukki pandud sionistide ja korpokraatide lakei eesti ettevalmistamiseks nwo-ks. Teeb ja räägib seda, mida kästakse, rahvusriik hukule juhtida
põhiseadus 28. mai 2015 14:49
on EESTI KEELES kirjutatud,kuidas ta saab ette lugeda
No 28. mai 2015 15:21
tema säutsub meil Twitteris muidu niisama
kaasatundja 29. mai 2015 04:40
Ilves on nüüd köhas ja nohus
mis toimub.... 28. mai 2015 14:30
Sama arvamus,me peame oma riiki kaitsma, mitte teda maha müüma, nagu mõnele siin väga meeldib.Võitlesime nii kangesti oma riigi eest ja mida me nüüd teeme, lihtsalt laseme ei tea kelle käsutuses meile võõrast rahvust sisse tuua ja me ei tea mis siis siin üldse toimuma hakkab.Eesti riik ja valitsus peaks oma rahva heaolu eest seisma, aidaku kõigepealt meie oma kodutuid ja nälgivaid inimesi.Aga ei, Euroopa liit kamandab ja meie teeme ainult mis nemad nõuavad, paistab ,et meil pole enam üldse omas riigis sõnaõigust.Kas seda me siis soovisimegi.Olen Ojulandiga täielikult nõus, pole ta midagi valesti öelnud.
28. mai 2015 14:30
Ma väga vabandan oma sõnakasutuse pärast aga praegu tahaks küll otse küsida et herr Helme kuhu su munad kadusid?
Ah et ei tee Ojulandiga koostööd...
Et Ojuland üritab poliitilist krediiti lõigata...
Ükskõik mis see põhjus ka Ojulandil oli, ütles ta otse välja selle mida mõtlevad paljud (usun et suurem osa) eestlased praegusel hetkel. Võib-olla et ehk tõesti kraadi võrra liiga otse, aga jutu mõte on siiski õige.
Minu arvates 28. mai 2015 14:23
võiksid koostööd teha kõik need erakonnad ja liikumised, kes on selgelt väljendanud oma vastuseisu murjanite sissetoomise suhtes, sest see pole midagi muud, kui genotsiid valge rassi suhtes. Ka Piiblis on öeldud, et iga rass elagu oma territooriumil. Äärmiselt hirmutavad sündmused, mis on seotud võõra usu ja kultuuriga immigrantide sissetoomisest naaberriikidesse ja seal sooritatud "vägitegudest", milleks on vägistamised , vargused, narkomaania jm. kuriteod, peaks meid kõiki koondama ühiseks vastasseisuks taoliste sündmuste vastu. Ammugi oleks aeg õppida teiste vigadest, mitte jäärapäiselt astuma samasse ämbrisse. Eesti on eestlaste maa, kuhu kuuluvad ka sarnasesse kultuuriruumi kuuluvad inimesed meie vahetutest naaberriikidest (Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Ukraina, Venemaa, Norra). Murjanid palugu abi oma mittesõdivatest naaberriikidest ja asi ants. Küll aga võiks Eesti riik osutada mõningast humanitaarabi põgenikelaagritele kohapeal.
Ümberasustamisele Balti riikidesse kategooriline EI!!!

märr 28. mai 2015 14:23
kas sa ajakirjanik oled loll? Lugesin kaks korda läbi ja helme ütles selgelt, et ta ei nõustu ideega nagu oleks immigratsiooni valgete vastane rassism. Retoorika kohta ei öeldut midagi.
inimene 28. mai 2015 14:20
EKREl väga kummaline arusaam asjadest,huvitav oleks teada kellele neid murjameid siia vaja oleks,asi pole kindlasti mitte rassismis,vaid selles,et nad siin ikka paljunevad ka ja eesti rahval lõpuks võimalik tõesti välja surra.
Hakkab tulema 28. mai 2015 14:18
Ojulandilt õige avaldus... valge rass hävitatakse meelega. Me saame ja võime põgenike heaks teha mitte rohkem ega vähem kui seda teeb USA - piirid sulgeda ja lihtsalt pealt vaadata. Enne kui pole lennukikandjatäis moslemist julgeolekuohtlikke neegreid ookeani taha toimetatud, pole Euroopal ega Eestil ammugi mitte sellega mingit pistimist. Kes supi keetis, see ka helpigu. EL ja Nato samuti RE on tööriistad USA imperialistlikke eesmärkide saavutamiseks - kontrollida kogu maailma ja kehtestada uus maailma kord, valgel rassil seal kohta ei ole. Soovin Venemaale ja Hiinale edu võitluses shaakaliga kes sellistele plaanidele keskmist sõrme näitavad ja mitte amnmuli sui pealt ei vahi vaid võtavad kasutusele vastumeetmeid, vastasel korral saavad eurooplastest varsti kiipidega kariloomad 27/7 jälgitavad. Okupatsiooni väed ( Trooja hobune) Tapal NATO sildi all juba ootavad oma aega, et tõelist palet ja kohaloleku eesmärki paljastada. Mõtteeainet veel: Norras näiteks oli eelmisel aastal populaarseim lapse nimi Muhhamed... ja Norrakad varsti vähemuses omal maal. FCK NWO
aa 28. mai 2015 14:19
ettepanek 28. mai 2015 14:16
kõik põgenikud paigutada üle Eesti jõukatesse peredesse (Eesti riigi eliit). Vaesed, kes endaga toime ei tule ja paluvad abi ning kodututel pole paadipõgenikega midagi peale hakata. Tarand juba oligi nõus ühe pere enda juurde võtma. JA MURE ONGI LAHENDATUD!
eestlane 28. mai 2015 14:12
Eestlasele meeldib süüa teist eestlast. Miks ???
Asjadest tulebki rääkida ja võimalikult otse. Hiljem midagi ümber lükata on ülimalt keeruline, st. võimatu. Eilne foorum ETV-s oli huvitav. Seda kuulama väga ei pidanudki. Ma pole varem poliitikutel sellist kehakeelt näinud. Sellest luges väga paljugi välja. Seal valitses ka peaaegu ühtne meel. Ega need pagulased peavad elama jääma ikka sinna kust nad tulid. Probleemi tuleb lahendada kohapeal.
28. mai 2015 14:06
Indias poistele relvad tagasi ja vahemerele.
Kodanik 28. mai 2015 14:04
Ojulandil on õigus ja Eesti rahvas peab ennast kaitsma murjamite eest.
28. mai 2015 13:59
Kandekott 28. mai 2015 14:35
EKRE on nõus seisukohaga aga talle ei meeldi edastuse laad.
Muide Juudal oli Piibliloos täita tähtis roll!
28. mai 2015 15:02
Juudas oli truim jünger, kes reetis Kristuse.
kui poleks juudast olnud, 28. mai 2015 17:22
poleks ka Piiblit olnud.
Juudast mitte juudalikult 29. mai 2015 04:10
Juudas oli jüngerschafti raamatupidaja, järelikult usaldati teda kõige rohkem.
Järelikult hästi välja kalkuleeritud reetmine. Nagu eurosaadikutelgi.

Arvamus 28. mai 2015 13:51
Praegu peaksid kõik Eesti eest seisvad inimesed tegema koostööd, aga mitte seda vältima!
Kilekott 28. mai 2015 14:37
Valitsuse moodustamisel eeldati kah, et nad teevad allapoole igakülgset koostööd aga praeguseks on see piirdunud vaid pankadega?