Eesti uudised

Isegi EKRE pole Ojulandi rassistliku retoorikaga nõus (116)

Teet Teder, 28. mai 2015 13:43
Mart HelmeFoto: Arno Saar
Et muidu poliitiliselt tahaplaanile jäänud Kristiina Ojuland järsku pagulaste teemal niivõrd kirglikuks muutus ja kogenud poliitikule omase tasakaaluka sõnavaliku unustas, arvab EKRE esimees Mart Helme, et ju Ojuland eurosaadikuna pagulastega halbu kogemusi sai.

"Motiive peab tema enda käest küsima. Ma ei välista, et ta on omandanud hulgaliselt kogemusi immigrantidega oma tööaastatel Brüsselis. Seal on terved rajoonid, kus on väga selgelt näha, et elanikkond ei ole traditsioonilist Euroopa päritolu. Võib-olla tal on sellega seoses selliseid kogemusi, mis on teda ärritanud ja millede kordumist ta ei tahaks Eestis näha," rääkis Helme.

Samal teemal

Kas Ojuland arvab tõesti, et "valge rass on ohus" või näeb ta, et rahva seas ollakse üksmeelselt pagulaste vastu ja hääbuva poliitikuna saab ta sellest poliitilist krediiti lõigata?

"Ma ei oska näha tema erakonna puhul poliitilise krediidi lõikamise võimalusi, sest erakond tähendab teovõimelist organisatsiooni," ütleb Helme, et seda RÜE-l ei ole. "Ta pigem väljendab solidaarselt üldist valitsevat meeleolu, mis rahva seas on. Selles mõttes ta vaatab, et see on teema, kus ta saab väga julgelt ja riskivabalt positsioneerida ennast rahva poolele."

EKRE on ainus riigikogu erakond, kes võtnud selge ja ühemõttelise seisukoha, et pagulasi Eestisse vastu võtta vaja ei ole. Nüüd sama selge jutuga Ojulandist sai EKRE suur konkurent?

"Eks Ojuland ja RÜE üritavad seda (EKRE seisukohti) kopeerida ja riigikogu välise erakonnana tähelepanu äratamiseks polegi neil väga palju muud varianti, kui kasutada käredamat kõnepruuki. Me ei pelga ja ei pea neid mingiteks konkurentideks. Iseküsimus on see, et ma tema retoorikaga ei ole nõus, kui ta räägib, et see on valgete vastane rassism."

Helme märgib, et EKRE Ojulandiga koostööd ei tee.

Samal teemal

03.06.2015
Abdul Turay: Ojulandil on raskusi Eesti ühiskonnas koha ja tööjõuturul töö leidmisega!
29.05.2015
OJULANDI AHASTAV HÜÜE: valge rass on ohus!
28.05.2015
Kristiina Ojuland | Eesti rahvuslik julgeolek on ohus
28.05.2015
OJULANDI HINNANGUL ON VALGE RASS OHUS: tuleks alustada üleeuroopalist allkirjade kogumise kampaaniat, et ükski põgenik üle Vahemere ei pääseks!