Maailm

GALERII | TURISTID HÄIRITUD: väikesele Kreeka kuurortsaarele on paatidega saabunud üle tuhande põgeniku

Õhtuleht.ee, 28. mai 2015 07:59

43 KOMMENTAARI

b
BOT/ 11. august 2015 23:11
Mida te jokutate nende värdjatega? Ma pole küll ässitaja, kuid enda arvate tuleks paatidele tuli avada. 7.62mm teeb kiire töö. Paar päeva niitmist annab teisele kaldale selge signaali. Ja kui ei anna, siis jätkake tegevust, kuni mõte on kohale jõudnud. Oleks siis tegu PÕGENIKEGA, my ass. Nende nutvate moslemimuttide ja pommikandjatest laste pildid on juba ammu mõju kaotanud. Jäänud on ainult üks - must ja masendavalt oht valge rassi rassi minemapühkimiseks.
m
mamsel/ 11. august 2015 21:53
nii tore, see ju alles algus.
s
saatke eestisse/ 31. mai 2015 13:46
i
inimkonnale/ 30. mai 2015 00:37
Jaakobuse kiri 2:
Hoiatus erapoolikuse eest
1 Mu vennad, ärgu olgu teie usk meie kirkuse Issandasse Jeesusesse
Kristusesse ühendatud vahetegemisega inimeste vahel!
2 Kui teie kogunemisele astub sisse kuldsõrmustega mees
säravas rõivas ja astub sisse ka vaene räpases rõivas
3 ning teie pöördute särava rõiva kandja poole ja ütlete talle: „Sina istu
siia paremale kohale!”, vaesele aga: „Sina seisa seal!” või: „Istu siia mu
jalajäri ette maha!” -
4 kas te siis ei ole mõttes vahet teinud ja saanud erapoolikuiks
kohtumõistjaiks?
5 Kuulge, mu armsad vennad, eks ole Jumal selle maailma vaesed
valinud saama usu läbi rikasteks ja pärima kuningriiki, mille ta
on tõotanud neile, kes teda armastavad?
6 Teie aga olete häbistanud vaest! Eks just rikkad rõhu teid ja
eks just nemad vea teid kohtuisse?
7 Eks just nemad teota seda kaunist nime, mis on nimetatud teie üle? 8 Te teete hästi, kui te tõepoolest täidate kuninglikku seadust
kirjasõna järgi: „Armasta oma ligimest nagu iseennast!”
9 Aga kui te soosite ühte rohkem kui teist, siis te teete pattu ja
Seadus tunnistab teid üleastujaiks.
10 Sest igaüks, kes peab kinni kogu Seadusest, aga vääratab
ühesainsas asjas, on süüdi kõige suhtes.
11 Sest see, kes ütles: „Sa ei tohi rikkuda abielu!”, ütles ka: „Sa ei
tohi tappa!” Kui sa ei riku küll abielu, ent tapad, siis sa oled
Seadusest üle astunud. 12 Nõnda siis rääkige ja nõnda siis tehke nagu need, kelle üle
kord mõistetakse kohut vabaduse seaduse järgi.
13 Sest kohus on halastamatu selle suhtes, kes ise ei ole
halastanud, kuid halastus kiidab end kohtust kõrgemaks.
a
Arbert.L./ 29. mai 2015 21:10
See ei ole sõjapagulus. Kuulaks veidi inimesi, kes otseselt nendega tegelevad. Tegemist on puhtalt majanduspõgenikega mille hulka kuuluvad ka õnneotsijad ja muud klounid. Nad teavad vaid seda mis infot neile "müügimees" müüb. Selleks on euroopa sotsiaaltingimused, tasuta korter, elamisrahad, tasuta riided, kõiksugu soodustused ja muidugi imelised vana euroopa linnad... Ja seda need sajad ja sajad murjamid siis siia euroopasse otsima tulevadki. Mõelgem.
k
Karin/ 29. mai 2015 21:07
Miks neid tagasi ei saadeta ?
Kui meist keegi läheb ebaseaduslikult kuskile riiki, saadetakse meid kohe välja.
i
ix/ 28. mai 2015 20:59
Appiii!
Kuidas võib üks inimene nii loll olla ja sihukestt saasta suust välja ajada?
See kes siin mainis et nad on piiririkkujad ja et neid tuleks vastavalt kohelda- tuline õigus. Tuli peale paadid põhja., paar kolm paaditäit põhja lastud ja kinnipyydmisel laager väljasaatmisega sinna kust tuli ja varsti ei põgene enam keegi abirahasid saama
r
Reaalsus/ 28. mai 2015 19:59

a
Appiii-le kell 14.15/ 28. mai 2015 19:29
Hea on moraali lugeda, aga kas sa ise oled selliste asüülitaotlejatega kokku puutunud, oled nendega samas linnas elanud? Kui ei, siis sa ei tea millest räägid! Kahjuks!
v
vastuseks sulle/ 28. mai 2015 23:48
olen elanud, elan ja jäängi elama,sellepärast teangi mida räägin. sinul lmselt kogemus selles vallas puudub! ega kõige hullemad neist, kestoesti kriitikat ei kannata, need ei saa ise ka normaalsete inimeste keskel elamisega hakkama, sellise dkogunevad tavaliselt ühte kanti elama ja sisi teevad omi rahutusi seal. Ja need teised, need inegreeruvad ja saavad edasise elukorraldusega hakkama nagu kõik teised inimesed!
p
paat/ 28. mai 2015 19:05
Mis mõttes afganistaanist ja paatidega veel !???!
Mida te seal toimetuses suitsetat?tahaks ka proovida
n
näen neid igapäev/ 28. mai 2015 15:30
Kuidas möni aru ei saa, et nad ei ole töörahvas?! Meie eestlased nn. majanduspögenikud k.a mina oleme tulnud Soome TÖÖD tegema, et oma pere elatada ja lubada endale paremat elu. Aga mida nemad siin teevad?! Elavad sotsrahade peal ja 10st söjapögenikust vast 1-2 käib tööl heal juhul. Ylejäänud teevad ainult lapsi ja elavad sossu rahade peal. Ja Soome riik vötab ainult laenu juurde, et neile laiskvorstidele maksta. Helsingi kesklinnas olen kordi ja kordi kokku puutunud väga ebameeldivate mustadega, kes jälitavad ja käivad pinda nii et lausa hirm tuleb peale! Loodavad, et möni loll euroopa naine abiellub nendega ja saavad kodakondsuse. Mul poleks isiklikult nende vastu midagi, aga olen lihtsalt isiklikul tasandil nii palju väga ebameeldivalt nendega kokku puutunud ja äkki töesti ei saa neid nimetada SÖJAPÖGENIKEKS vaid TÖÖPÖGENIKEKS?! Nyyd hiljuti vabanes vöi on kohe vabanemas vanglast yks nn söjapögenik Soomes kes on kordi ja kordi vägistanud siin noori tydrukuid kellest yhe ka tappis. Öudne möelda, mis saama hakkab :( oijh.. need kes tulihingeliselt neid praegu kaitsevad... te ei tea kui söna otseses möttes persse Eesti elu läheb ja mis saama hakkab.
a
Appiiii!?/ 28. mai 2015 14:15
Häbi eesti inimesed!
Tänapäeva ühiskond vist on unustanud kõik sõjakoledused... mis meie maad on saatnud. KUIDAS te saate olla nii vaenulikud? Osade maade pagulased ehk tõesti on laisad ja muidusööjad. Aga hetkel ikkagi kui rääkida Süüriast, siis keegi ei põgene sealt ära vabatahtlikult! Kas ise jataksite kodud ja laheksite ei tea kuhu uitama, teadmata mis teist ja teie lastest saab. Olge mõistlikud, mõistvad! Lausa halb hakkab, kui lugeda millised vaenulikud kommentaarid. Pange end sellesse olukorda hetkel! On teil lapsi kodus? Nüüd mõelge , et keegi koputab te uksele ja annab teada, et on viimane hetk jalga lasta või ootab teid ja teie pisikesi lapsi, beebisid surm kohapeal, naisi sõjaväelaste poolt vägistamine. Kas seisaksite uhelt kodumaa lipp käes ja laseksite endast hulgal meestel üle käia, laseksite oma lastel surra voi sõja keskel ohtu sattuda? mõelge inimesed. Ükskõik kuskohast nad tulevad, nad on samuti lihast ja luust, kellegi pere, kellegi lapsed, kellegi vanemad jne. Kui on sõja olukord ja midagi pole parata ning elu võimatuks osutub kohas, kus hetkel viibid. mida teed sina? Häbi toesti. Tänage jumalat, et Eesti on suutnud vabaduse säilitada ja saate elada omal maal ja omade laste ja peredega õnnelikult, ning et ei pea muretsema kuhu poole putket panna! Ära olete unustanud kõik koledused. Üks nõme kommentaar teise järel, küll eraldatud saartele tööriistad kätte jms jama, mida siin kirjutatakse. Kui oled ise sõja keskel, kas ootaksid palakest leiba ja vett ja inimeste heatahtlikkust või ootaksid kirvest et endale minna "telki" ehitama - kaasas 2, 3 või mitu iganes last teil on ja haige vanaema sinnaotsa! Hetkel ei pea te päevatoiduks olema piimasupp kiluvõileivaga ja see ainsaks toidukorraks üdlse päevas... saate minna supermarketisse ja osta mis hing ihkab! Selline ie ole elu olnud koguaeg! Selliseks ei pruugi ta ka jääda! Südametud inimesed !!!!!! APiiiii!!! Ärgem unustagem kust me tleme , pärineme...
t
to Appiiiii?/ 29. mai 2015 21:10
Küll sa veel karjud appi, kui pagulased siin kuritegusid korda saatma hakkavad ja probleeme tekitama.
h
Helle/ 31. mai 2015 01:31
Ah et saame elada vabas Eestis? Mis vaba see on, kus eesti rahva hääl enam miskit ei loe? Mis õnnelik elu see on kümnetel tuhandetel lastel, kes esmaspäeval kooli tulles on meeletult nälginud...terve nädalavahetuse? ME EI HOOLI OMA RAHVAST JA OMA LASTEST! MIllest siis üldse rääkida? Pole vaja võrrelda Eestist läinud sõjapõgenikega, sest need piltidel ei ole mitte sõja- ,vaid mugavuspagulased ja moslemikarja me sellisena siia ei soovi. rahva tahe on selgelt näha, ei ole vaja MTÜ-l Pagulasabi oma tulevikurahade e isikliku kasu nimel eestlasi mja Eestimaad hävitada!
v
vabanda / 31. mai 2015 19:34
väga aga kuidas saad sa sellist läbi mõtlemata juttu rääkida.sa pole eales metsast välja saanud ja elu nende tsurkade kõrval elanud.parem ära sõna võta.
v
vaata pilti/ 11. august 2015 21:56
syyrias ei ole neegriidid
m
mees/ 28. mai 2015 13:59
ja mis on se üldpilt mida seal piltidel näha on? MOSLEMID ei midagi muud ,kui moslemid. viimne ,kui üks nendest ROTTIDEST tuleks tagasi saata täpselt sama kummipaadiga millega nad tulid. Moslemid on räpased rotid ja nad ei hooli ei endist ega kellegist teisest.Siin ei ole enam rahvusega mitte midagi pistmist ,usk on se mis asjale punkti paneb.
k
?/ 28. mai 2015 14:16
kui sinu kodumaal tuleb sõda ja sul õnnestunud Soome põgeneda, kuidas suhtuksid, kui sind kui ROTTI tagai saadetaks? oleks meeldiv vast küll! Oled sa sisi moslem või kristalen või jumal teab kes!?
l
laisik/ 29. mai 2015 19:16
kle ära unda rsk,need pole sugugi sõjapõgenikud vaid majanduspõgenikud,vaestel sõjapõgenikkel pole suuremal osal rahagi,et põgeneda,sest sõda on kõik hävitanud..ca 5000€ maksta vahendajatele...saavad maksta vaid järjel inimesed,kes otsivad lahedamat elukest euroopa maksumaksja turjal! healjuhul vaid 10% 100-st on sõjapõgenikud,kes midagi allesjäänut maha on suutnud põgenemise tarvis müüa!!!
t
to ?/ 29. mai 2015 21:11
Ei põgene meist keegi Aafrikasse ega Araabiamaale, ole rahulik.
h
Helle/ 31. mai 2015 01:36
Kui minu kodumaal tuleb sõda ja siit eestlasi Soome põgeneb, siis ei ole see moslemite minek valgete juurde, vaid valgete minek valgete, oma hõimuvellede juurde! Mõttetu on kaagutada siin moslemite kaitseks, oled hüüdja hääl kõrbes, sest rahvas on 99% vastu sellisele sundkoloniseerimisele ja veel moslemite kasuks! Kui Eestit on vaja kaitsta sellise teo eest, siis on see väärt kogu rahva tänavateletulekut! See ei ole vähemtähtsam pööre, kui oli laulva revolutsiooni aegu! Paneme õlad kokku ja ei lase meie saamatutel lapsvalitsejatel või endistel kommudel meid rohkem koloniseerida, aitab!
a
aga / 31. mai 2015 19:38
mind ei saadeta tagasi kuna õppisin soome keele ja otsisin omale ise tööpaiga ja elamise.mul on ka soomlastest tuttavaid kellega helistame ja vastastikku külas käime.
n
no teile ju pole ristiinimesed meeldinud,/ 30. mai 2015 21:44
siis nüüd kaltsupeadega hakkama.
Aga eks jänkid naeravad,tegelikult tuleks see must mass otse Obama juurde saata.Kogu selle asja taga on juutidest vabamüürlased.
a
ab/ 28. mai 2015 10:44
kas maailmas on vähe tühje saari, kuhu neid asustada? Meilgi tühje laide küllalt. Tööriista kast kaasa ja aidaa! Targemad ja tugevamad jäävad ellu! Juudidki rajasid oma riigi kõrbesse omal ajal!
h
hmm/ 28. mai 2015 14:02
juudid läksid palestiinasse ja ütlesid,et se on nüüd nende maa ja sõda käib seal selle pärast siia maani. Kas sa tõesti tahad nende moslemi rottidega sõda pidada aastasadu ? Parem on need moslemid tagasi saata sinna kus tulid. Just välja noppida ainult moslemid ja se usuline saast tagasi saata sinna kus tulid.
t
tule taevas appi/ 28. mai 2015 10:27
Kui EL nii hirmsasti tahab neid "pagulasi" saada, siis mingu suurte kruiisilaevadega Aafrika randa ning toogu nad siis ohutult kümnete tuhandete kaupa korraga ära.laiskvorstid ning islamistid oleks eelisjärjekorras. See muidugi irooniaga .
n
Naiivne/ 28. mai 2015 09:21
Huvitav, kas neil seal Kreekas napib mõistust või relvi, et piiririkkujatele tuli peale panna? Aga äkki on see hoopis tulus äri? Las kõnts aga tuleb, kohalikele mafioosodele jookseb kindlasti midagi taskusse...
d
dee/ 28. mai 2015 10:43
antud juhul oled kõntsaks sina
ü
?/ 28. mai 2015 14:18
ühel päeval võid sina selelks kõntsaks osutuda, kes peab asüüli taotlema kuskil
t
to ?/ 29. mai 2015 21:14
Ei lähe meist mitte keegi Aafrikasse ega Araabiamaadesse midagi taotlema.

a
Andres/ 28. mai 2015 08:46
See ju kreeklaste äri, väga kasulik pealekauba.
a
Andres/ 28. mai 2015 08:46
See ju kreeklaste äri, väga kasulik pealekauba.
l
Lugeja/ 28. mai 2015 08:43
Tuleks jah tagasi saata need tööpõlgurid, kes euroopasse abirahasi tahavad saama tulla.
Ainuke viis kui veel võiks mõne põgenikuga leppida on see, kui riik ei kulutaks nende peale mitte ühtegi senti ja nad ise peaks hakkama saama, ehk siis tööle tuleks panna nad kohe vägisi...
e
emake maa/ 28. mai 2015 08:40
Põrgust on just pääsenud need pagulased
k
kahju, et Atlandi ookean/ 28. mai 2015 10:48
nii suur on, et ei lase neil otse oma õnnetuste põhjustaja - amimaa rannikule seilata...
Süüria ja Afganistani põgenikud on USA agressiooni ja sealt väljakasvanud IS ja kodusõdade tagajärg. Ja et EL (vähemalt osad riigid) on seda agressiooni toetanud või isegi osalenud, siis ongi tulemused käes.
a
aga/ 31. mai 2015 19:45
kindlasti ainult tugevad mehed on pagulased.aga kus siis nõrgad naised ja lapsed on.
p
plääd/ 28. mai 2015 08:39
Hulluks on läinud see maailm, see ei ole enam normaalne mis toimub, kõik on peapeale pööratud...
m
28. mai 2015 08:47
mis sa sellest tagajärjest vahid, kommi parem põhjuseid
l
lihtne/ 28. mai 2015 19:13
See nn.vana-euroopa on aastasadu seal oma röövelikku koloniaalpoliitikat ajanud ning siis uttu tõmmanud, ise nad selle maa tühjaks varastasid ja selle segaduse maha jätsid.
k
Kalju/ 28. mai 2015 08:35
Kas odavam ei oleks panna saabujad paati ja toimetada päritolumaale tagasi?
h
Heiki./ 28. mai 2015 08:44
Ja paari nädala pärast on nad jälle tagasi.Võidavad ainult smurgeldajad.Mõned aastad tagasi saatis Soome mustlased oma kodumaale tagasi.Nüüd on nad kõik jälle seal tagasi.
n
normaalne/ 28. mai 2015 08:13
saavad endale pagulased ja jäävad turistidest ilma, hea diil.