Maailm

GALERII | TURISTID HÄIRITUD: väikesele Kreeka kuurortsaarele on paatidega saabunud üle tuhande põgeniku (43)

Õhtuleht.ee, 28. mai 2015 07:59
Kreeka kuurortsaarele on paatidega saabunud üle tuhande põgeniku.Foto: Reuters / Scanpix
Viimasel paaril päeval on populaarsele Kreeka kuurortsaarele Kos saabunud Süüriast ja Afganistanist paatidega ligi 1200 põgenikku. Kuna immigrandid magavad pappkastidest tehtud asemetel, pargipinkidel ja pesevad end linnatänavatel olevatest voolikutest tuleva veega, kurdavad osad sealsed turistid, et kuurort on muutunud "põrguks".

Kui rikkamatel põgenikel on nutitelefonid ja krediitkaardid ning nad ööbivad hotellides, siis vaesemad, kellel pole sentigi raha, magavad tänavatel ja pargipinkidel.

Samal teemal

Suurbritanniast Manchesterist koos abikaasa Tonyga Kosile puhkama sõitnud Anne Servante kirjeldas Daily Mailile, et nende puhkusest on saanud õudusunenägu, sest Kreekalt asüüli tahtvad rahatud pagulased istuvad restoranide juures ja jälgivad, kuidas rahvas seal sööb.

"Me oleme siin (Kosil - toim) käinud juba peaaegu kümme aastat. Meile meeldib süüa, juua ja lõõgastuda. Sel korral on aga atmosfäär muutunud. Siin on väga räpane ja valitseb suur segadus. Samuti on siin piinlik. Ma ei istu ju restorani maha, kui inimesed jälgivad, kuidas ma söön," kirjeldas Servante.

Ka teine puhkusele tulnud Suurbritanniast pärit paar avaldas Daily Maili ajakirjanikule pahameelt. "Me ei tule siia enam tagasi, kui saar näeb ka järgmisel aastal välja nagu põgenikelaager."

Kui turistid suhtuvad põgenikesse üldjuhul vaenulikult, siis mõned kohalikud elanikud annetavad immigrantidele raha, süüa ja riideid.

Kosi saare pindala on 290 ruutkilomeetrit (võrdluseks Hiiumaa: 989 ruutkilomeetrit), mis tähendab, et 1200 inimese lisandumine ei saa sugugi märkamatuks jääda.

Afganistanist ja Süüriast pärit põgenikud ootavad Kosil, et Kreeka nad turvaliselt mandrile toimetaks.

Samal teemal

11.08.2015
GALERII | Kreeka kuurortsaarel puhkesid migrantide ja politseinike vahel kähmlused
30.05.2015
Vahemerel päästeti üle nelja tuhande migrandi
30.05.2015
Gräzin: Eestile pole põgenikekvoote vaja
28.05.2015
Rõivas: Euroopa Komisjoni pakutud põgenikekvooti ei tasu võtta lõplikuna