Videod

ÕHTULEHE VIDEO | Cirque du Soleil etendustes kasutatavad kingad värvitakse enne iga etendust üle (2)

Katharina Toomemets | VIDEO: Mari Luud, 27. mai 2015 18:00
Foto: Mari Luud
"Meil on kokku umbes 250 kostüümi, 300 paari kingi ja 30 parukat-mütsi. Garderoobis töötab neli inimest ja igaüks vastutab ühe osa eest," räägib maailma tipptsirkuses Cirque du Soleil töötav Luana Ouverney Abreu, kui palju asju tsirkusetiimi tagatubades on.

Lisaks on neil kaasas lademetes nööpe, niite, lukke ja kõikmõeldavaid kostüümidetaile. Ikka selleks, et kui mõni kostüüm ära laguneb, oleks vajalikud asjad kohe võtta. "Peame iga päev kontrollima, et kostüümides poleks auke, enne iga etendust värvime jalanõud üle ja teeme parukad korda." Selleks, et kõik tehtud saaks, läheb garderoobiassistentidel umbes seitse tundi. "Tavaliselt on meil igas linnas ka mõned kohalikud abiks, kes aitavad meid pesupesemisel ja triikimisel." Muide, ka oma pesumasinad ja -kuivatid toob tsirkus alati endaga kaasa.

Kõige rohkem parandamist vajavad Spanish Web'I etteaste kostüümid. Spanish Web on number, kus akrobaadid teevad trikke laest alla rippuvatel köitel. "Kostüümid on tehtud nahast ja kui nöör sinna vastu hõõrub, läheb kostüüm kergesti katki," räägib Luana ja lisab, et parandamine on ka artistide turvalisuse huvides. "Kui aga kostüümis on auk, võib see hõõruda vastu artisti nahka ja haiget teha." Kõige raskem on neid parandada, kuna iga nahatükk tuleb lahti harutada ja asendada.

Samal teemal

14.09.2017
ÕHTULEHE VIDEO | Cirque du Soleil' meeskond veab endaga kaasas üle 2000 kostüümielemendi
14.09.2017
ÕHTULEHE VIDEO | Tsirkuse kõige ohtlikumas etteastes kaasa tegev akrobaat: selle tegemiseks peab olema kümme aastat kogemust
14.09.2017
ÕHTULEHE GALERII | Vaata, mis toimub maailma tipptsirkuse Cirque du Soleil lava taga!
25.04.2017
Vaatemänguline Cirque du Soleil tuleb taas Tallinnasse