Eesti uudised

Pevkur: Euroopa Komisjoni pagulaskvoot on meie jaoks liiga suur (25)

Toimetas Kristin Aasma, 27. mai 2015, 16:41
Siseminister Hanno PevkurFoto: Teet Malsroos
Eesti ei saa sellise lähenemisega nõus olla ja komisjoni välja käidud kvoot on ebaproportsionaalne, kommenteeris siseminister Hanno Pevkur Euroopa Komisjoni tänast ettepanekut immigrantide ümberpaigutamiseks liikmesriikide vahel kommenteerides.

Pevkuri sõnul ütleb Euroopa Komisjon pagulaste ümberpaigutamise kvoodi arvutamisel, et võti on Eesti jaoks 1,85, vahendas ERR-i uudisteportaal. "Arvestades, et Eesti moodustab Euroopa Liidu rahvaarvust umbes 0,26 protsenti ja SKP-st 0,14 protsenti, on komisjoni ettepanek umbes 10 korda suurem ja meie hinnangul ebaproportsionaalne," rääkis Pevkur Eesti Rahvusringhäälingule.

Ta lisas, et kui komisjon on valmis arvestama eelmisel ja sel aastal oluliselt kasvanud asüülitaotlejate arvu Eestis, samuti Eesti hetke võimalusi, vajalikke ettevalmistusi kohalikes omavalitsustes majutuskohtade osas ning muid tegevusi, on Eesti kindlasti valmis liikuma konstruktiivselt edasi, leidmaks rändekriisile lahendusi.

"Tundub mõistlik, et protsessi jätkamiseks lepitakse liikmesriikide ning Euroopa Komisjoni poolt kokku konkreetsed kahepoolsed tegevused ja arutatakse läbi nii eri riikide suutlikkus kui ajakava pagulaste vastuvõtmiseks," märkis Pevkur.

Samal teemal

18. september 2015, 07:00
Europarlamendi Eesti saadikud toetasid pagulaste ümberjagamist kvootide alusel
9. juuni 2015, 12:35
KAS PAGULASKVOOT SOBIB? Valitsus kujundab täna seisukoha põgenike küsimuses
28. mai 2015, 17:41
Mart Nutt | Solidaarsus ja pagulasprobleem
28. mai 2015, 17:37
Juhtkiri | Brüsseli põgenikevanker sõidab kraavi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee