Repliik

Repliik | Kus on riigikogu Sonda toetusrühm? (10)

Andres Raid, ajakirjanik, 27. mai 2015 16:55
Andres RaidFoto: Arno Saar
Uus riigikogu loksub pisitasa paika ja läheb suvele vastu. On aeg pisut hinge tõmmata, et sügisel taas alustada. Vaim on tööl kogu aeg, see jaksab, aga kere on pisut teistsugune ega jõua lõpmatult sellele tempole vastu panna. Paika on loksumas ka 40 parlamendirühma ja 36 ühendust – just niipalju meil on neid avaliku teabe kohaselt.

Ühendused tunduvad siduvat inimesi mingite ideede põhjal, valik on lai ja kõik need ühendused mahuvad kenasti Eesti filmi toetusrühma Meie oma Oscar ja kasakate toetusrühma vahele. Fantaasiaga pole nimetuste puhul kokku hoitud ja tõsiseks minnes on tegelikult tore, et keegi millestki kas või deklaratiivselt hoolib ja midagi või kedagi toetab.

Hoopis tulusamad on parlamendirühmad, neid on, nagu öeldud, 40. Nendesse kuulumine toob konkreetselt sisse. Ka siin on skaala lai alates Pärsia lahe riikide ja lõpetades Eesti-Mongoolia parlamendirühmaga. Hõivatud on terve maailm ja taas on tore, et meil hoolib keegi Mongoolia ja Aafrika käekäigust.

Viimasega juhtus aga veidi pahasti, sest alles hiljuti deklareeriti meie sõjaväelasi Kesk-Aafrikasse saates, et prantslastele tuleb seal appi minna. Nüüdseks on selgunud, et muu hulgas tegelesid prantslastest rahuvalvajad seal kohalike alaealiste ärakasutamisega. Meie poiste rolli selles ei uuri keegi, aga olgu, need olid sõdurid ja tsivilistidest toetusrühmade liikmed harrastavad lihtsalt seisusekohast parlamenditurismi.

Paraku kandideerivad tulevased saadikud aga Räpinas või Sondas. Kuid need kohad unustatakse kohe, kui riigikogu koht käes ja Sondal pole Maldiividele suurt midagi vastu panna. Usutavasti on oluliselt rohkem saadikuid käinud Manhattanil kui näiteks Viivikonnas, kuhu silma järgi otsustades kolm elanikku alles on jäänud. Ja mida sealt Viivikonnast otsida – päevaraha Manhattanile ja tagasi on hoopis teisest klassist, muud hüvitised veel pealekauba. No ja muidugi kuhjaga muljeid ja kogemusi, kuidas Punjabi kojamees jäätmeid käitleb ja kui ilusad me kõik selle taustal välja paistame.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee