Tarbija

RIA soovitab kõigil kasutada Gmailis kahetasemelist autentimist (2)

Õhtuleht.ee, 27. mai 2015 14:21
Foto: AP/Scanpix
Riigi Infosüsteemi Amet soovitab konto ülevõtmise vältimiseks kasutada Gmaili postkasti logimisel kahetasemelist autentimist. Soovituse andmise põhjus on üha kasvav kontode ülevõtmine ja nende edasine kasutamine petukirjade saatmiseks.

"Üha rohkem on juhtumeid, kus inimene on kaotanud enda meilikonto üle kontrolli ja tema identiteeti kuritarvitatakse. Näiteks küsitakse tema nimel tema sõpradelt ja tuttavatelt võltskirjadega raha," ütles RIA intsidentide käsitlemise osakonna juhataja Klaid Mägi.

RIA-le on tänavu teatatud enam kui 40 Gmaili konto ülevõtmisest. Mägi sõnul on kindlasti ka neid, kes ülevõtmisest teada ei anna ja ülevõetud kontode hulk on seetõttu tõenäoliselt palju suurem.

"Kahetasemeline autentimine võimaldab paremini kontot ülevõtmise eest kaitsta. Kui ülevõtmine on juba toimunud, seda teenusepakkujalt tagasi küsida," lausus Mägi.

Kahjuks kustutatakse pahatihti kontode ülevõtmisel kontoomaniku kirjad ja nende tagasisaamine võib osutuda võimatuks. Nutitelefonide puhul võivad kaduma minna ka kontaktid telefonist.

Konto ülevõtmise ja sellega tekkivate ebameeldivuste vältimiseks soovitab Mägi kahefaktorilist sisselogimist kasutada igal pool, kus see on võimalik.

Lähemalt Gmaili kaheastmelisest autentimist saab lugeda SIIT

Samal teemal

08.09.2015
Petukirjade tõlkija andis end ise üles, tellija mõisteti süüdi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee