Juhtkiri

Juhtkiri | Kas iga ametnik väärib head palka?

Õhtuleht.ee, 26. mai 2015 17:52

8 KOMMENTAARI

m
MM/ 27. mai 2015 18:42
Pealkirjas mainitakse ametnikke aga tekstis kirjutatakse tippametnikest. Kui teksti mitte lugeda, siis jääbki mulje, et kõik ametnikud on ... noh, väljavahetamist vajavad. Aga ometi on suur vahe, kas tegemist on tippametniku või lihtsa ametnikuga. Ei maksa tavalisi töörügajaid võrdsustada nendega, kes suurt palka saavad. Pealegi aastate jooksul on lihtametnike hulgas suurt harvendustööd tehtud. Päris huvitav on, kuidas hakkab töö sujuma, kui veel lihtametnikke koondatakse. Niigi on kogu aeg vesi seljas. Aga selleks, et teada saada, kui palju keegi tööd teeb, on nädala aruanded oma ülemusele. Bluffida ja voosterdada on päris keeruline.
i
Isiklik kogemus/ 27. mai 2015 15:31
Niipea, kui saavad ülemusteks elukogemusteta ja mingite kahtlaste erialadiplomitega noored, hakkab kõik untsu minema.
Esiteks ei suuda need noored kogemuste puudumisel mitte midagi peale segaduste korraldada. Küll täidavad nad vastuvaidlematult "ülalt" tulnud käske, mida annavad tavaliselt tänu poliitilisele hierarhiale paigale pandud samasugused diletandid.
Need alluvad, kes asjust taipavad, need püüavad aidata ja noort egomaniakki suunata tegema õigeid otsuseid. Neid hakkab egomaniakk koheselt vihkama, sest ta saab aru küll, et ta on loll. Loll oma kõrval aga targemaid ei kannata!
Järgmisena hakkavad vanad juba vastu ja neid saab distsiplinaarkorras karistada. Vanadel saab noorest hullust silmini ja nad lahkuvad, kes ei lahku, need süüakse välja. Varsti on spetsialistid asendatud samasuguste noortega kui see ülemus ise, kui on meesterahvas, siis on uued pikakoivalised piigad, kui aga naine, siis on meed uued mehed, kellede seksuaalsest orientatsioonist päris hästi aru ei saa.
Nüüd ongi olemas popp ja noortepärane kollektiiv, mis ei tea mida teha, kuid selle-eest on kuulekas ja auahne samas.
Kas asutus, selle osakond vms saab nii tööd teha? Saab ;)! Valetades kui hästi kõik on, tehes koosolekutest ülemustekiitmise liturgiad jne.
Ja palgad tõusevad ka ja kindlasti. Lisaks hangitakse suur hulk "töövahendeid", mis siis koju veetakse, nt äriklassi läpparid, monitorid jms.
Lihtsalt vanad olijad poleks sellist segadust luua lasknud ja seepärast tuligi neist vabaneda.
See on EV tänane tüüpiline argipäev ja seda kiidetakse takka, sest kogu se kamp on ju juhitav, manipuleeritav ja kui vaja, siis ka pime ja kurt.
Mitte üks asi ei lähenda inimesi enam, kui koos sooritatud kuritegu!
t
Tuleb aeg,/ 27. mai 2015 14:38
kus ka kõrged palgad kokku kuivavad. Jälgige iga päev maailma maj.uudiseid ja polegi raske arvata. See maiade kalender, mis 2012. aastani tehtud, ei tähenda maailma otsest lõppu, vaid lõpu algust. Hea elu aega on ümber saamas. Ainult ümberringi allamäge minek. Elus küll nähtud. Nii head kui halba. Tänapäeva kukkumine aga on juba tähendusega. Inimene on ahne ja seda välja ei ravi.
l
lähtudes pealkirjast/ 27. mai 2015 09:38
Kes keelab kasutada kunagi kasutusel olnud tööpäevapildistust? kes asja tunneb, saab koheselt, heade tulemustega fikseerida inimese päevase tööpanuse. (korratakse protseduuri mitmel päeval sellest töötajat ette teadustamata). Tulemused võivad olla vägagi üllatavad!
ametikoht koondadakse.
l
lähtudes pealkirjast/ 27. mai 2015 09:54
vigade parandus: ametikoht koondatakse ei pruugi olla täpne. On ka muid meetmeid!.
Arengumaa----juuu !/ 27. mai 2015 06:35
Nagu arengumaadel tavaks, saadakse meil ametnikuks ainult tutvuste kaudu. Muidugi annab see, et tulevasel ametnikul keegi sugulane või hea tuttav juba mõnuga riigipiruka kallal maiustab, automaatselt ÕIGUSE samuti sellest pirukast rammusaid palasid haugata. Oleks rahval kah sõnaõigust, nagu demokraatlikus riigis iseenesestmõistetav peaks olema, võiksid parteide saksakambriasukad vaid anekdoote vesta.
a
autor/ 26. mai 2015 18:53
.Palun avaldada ka nende 329 ametniku ametid ja mis on nende panus mis on suurem kui riigikogulase palk.Miks nad saavad lisaks palgale veel muid hüvitisi ja lisatasusid?
p
paraku/ 27. mai 2015 15:39
Mis näitaja on üldse riigikogulane ja selle palk. Mõttetu nupulevajutaja , kes ei vastuta oma tegude eest .

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee