Eesti uudised

Veerandsada lapsjoodikut on veetnud öö turvakeskuse kainenemistoas (1)

Õhtuleht.ee, 26. mai 2015 15:45
Nõmmme teel asuv turvakeskus.Foto: Tiina Kõrtsini
Tallinna Laste Turvakeskuse juurde veebruaris loodud neljakohaline kainenemistuba politsei poolt öisel ajal kinni peetud joobes alaealistele leiab üha kasutust, praeguseks on seal  oma pead kaineks maganud ligi veerandsada alkoholiga patustanud last ja noort vanuses 13-17 aastat.

Turvakeskus teatab, et praeguseks on joobes alaealisi vanuses 13-17 eluaastat nende  öisele turvakoduteenusele paigutatud 24. Nendest oli  15 eesti - ja 9 venekeelset last, üheksa  tüdrukut ja 15 poissi. Kaheksa patust oli  Tallinnast ja 16 teistest omavalitsustest. Öösel majutatutest lahkus 15  hommikul ise, üheksale  tuli vanem järele.

„Nii raske joobega lapsi meie vastu ei võta, kuna võib olla alkoholimürgistuse oht ja selline seisund võib olla eluohtlik," ütles Laste Turvakeskuse juhataja Priit Siig. „Üldiselt on aga teenus hästi käivitunud ja praktika näitab, et joobes laste turvakoduteenuse loomine on end igati  õigustanud."

Joobnud laps tuuakse turvakeskusesse juhul, kui politseil ei õnnestu kinnipeetud lapse kodust aadressi välja selgitada või ei saavutata lapsevanemaga telefoni teel kontakti.  Politseipatrull teavitab turvakeskust kliendi toomisest eelnevalt telefoni teel, kontrollides ühtlasi, et noorel ei oleks kaasas alkoholi, narkootilisi aineid ega ohtlikke esemeid.

Turvakeskus (Nõmme tee 99) osutab öist majutusteenust ajavahemikus kell 22.00 - 10.00. Hommikul edastab osakonnajuhataja info lapse majutamisest kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajale ja lapsevanemale, alaealine lahkub sama päeva jooksul. Öisele teenusele suunamisele peab  eelnema alaealise tervisliku seisundi kontrollimine haigla EMO-s eelkõige juhtudel, kui noore joove on raske ja esineb mürgistuse, üledoosi või muul moel lapse tervisele ja elule ohtlik seisund.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee