Galeriid

KRIITILINE PILK: meie presidendi supersportlik vorm on taandunud (62)

Õhtuleht.ee, 26. mai 2015 17:26
President Toomas Hendrik Ilves ametisse astumisel oktoobris 2006. Paremal Evelin Ilves.Foto: Tiina Kõrtsini
Teist ametiaega presidendina oleva Toomas Hendrik Ilvese sportlik vorm on väliselt taandunud ja riigipea pisut tüsenenud, täheldavad kriitilise pilguga riigialamad.

2006. aasta oktoobris istus Toomas Hendrik Ilves presidenditoolile kaunis priskes kehalises vormis – nagu oli siis ka ta tema tollane abikaasa Evelin. 

Samal teemal

Aastate käigus muutus presidendipaari elustiil aina sportlikumaks. Kui nüüd taas vana asja meenutada, siis oli proua Ilves alguses suur rulluisutamise ja üldse sportlike eluviiside propageerija, rääkimata tervislikust toitumisest, mis on tema jaoks jätkuvalt oluline. Oma proua spordipropagandale aitas tegusalt kaasa presidentki. Kuuldavasti viljeles Toomas Hendrik Ilves suurt koormust andvat CrossFitt'i ning nakatas sellega abikaasatki.

Riigipea kehaline vorm oli 2010. aastaks sedavõrd sportlik ja stiil nooruslik, et enne sümboolse stardipaugu andmist koolilaste heategevuslikule teatejooksule tegi dressidesse riietunud president koos lastega eeskujulikult soojendusharjutusi. Tuleb märkida, et hiljem ei ole Ilves dressitraditsiooni koolilaste teatejooksu avamisel jätkanud – viimasel korral saabus president Vabaduse väljakule laste sekka soliidses ülikonnas ja palitus.

Fotomeenutusi sirvides jääb mulje, et meie president on aastatetagusega võrreldes pisut tüsenenud ning kaotanud oma sportlikku vormi. Aga eks kaasneb ju aastatega paratamatult rahulikum eluviis ning mõõdukam aktiivsus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee