Eesti uudised

Eriväelased harjutasid kaitseliitlastega tavatu sõja pidamist (3)

Toimetas Geidi Raud, 26. mai 2015 14:21
Foto on illustratiivne.Foto: Teet Malsroos
Kaitseväe eriüksuse võitlejad pidasid koos kaitseliitlastega õppust "Dagger", kus keskenduti peamiselt sõjalise toetuse ja tavatu sõjapidamise harjutamisele.

Nädal aega kestnud "Dagger" oli tihedalt seotud ka Leedus toimuva regionaalse erioperatsioonide õppusega "Flaming Sword", mis võimaldas Eestisse õppusele tuua nii teiste riikide eriväelasi, kui ka õhutranspordivahendeid.

Nii viibis eile Eesti õhuruumis esmakordselt näiteks vertikaalstardiga hübriidlennuk CV-22 Osprey.

Samal teemal

"Tänavune erioperatsioonide õppus oli peamiselt suunatud Kaitseliidu võitlejate treenimisele, et olla valmis võitlema sõja kõigis dimensioonides, sealhulgas neis,
milleks konventsionaalsed üksused ei valmistu," ütles kaitseväe erioperatsioonide väejuhatuse ülem kolonelleitnant Riho Ühtegi.

"Kui kaitseliitlastele lõppes õppus pühapäeval, siis meie eriväelased jätkavad
õppusega veel nädal aega, nüüd juba regionaalses keskkonnas "Flaming Sword", mille raames tehakse erioperatsioone ka Leedus," jätkas Ühtegi.

Erioperatsioonide väejuhatusel on oluline osa Eesti iseseisvas kaitsevõimes ja selle peamine ülesanne Eesti riigikaitses on arendada tavatu sõjapidamise võimet.

Lisaks kuuluvad üksuse ülesannete hulka eriluure- ja seire, sõjaline toetus ning otsene rünnak.

Kaitseväe erioperatsioonide grupp loodi 2009. aastal. 2. oktoobril 2012 sõlmisid Eesti ja Ameerika Ühendriigid koostöömemorandumi Eesti eriüksuse saatmise kohta NATO
operatsioonile Afganistani. 2012. aasta lõpus kinnitas valitsus seadusemuudatuse, millega loodi kaitseväe erioperatsioonide üksus.

Erioperatsioonide üksus teeb aktiivselt koostööd lisaks Ameerika Ühendriikidele Saksamaa, Poola ja Balti riikide eriüksustega.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee