Eesti uudised

Jaak Madison astus korporatsioonist välja (33)

Teele Talve, 26. mai 2015, 07:00
Foto: ALAR TRUU
Hiljuti arvati Sakala korporatsioonist välja EKRE liikmest riigikogulane Jaak Madison. Noorpoliitik selgitab, et lahkumine on ajutine ning juba sügisel on tal kavas naasta.

Jaak Madisoni sõnul oli Sakala korporatsioonist lahkumise põhjuseks ajanappus. "Kuna ma pidin olema suhteliselt aktiivne liige ja kolm-neli päeva nädalas õhtuti oma aega seal kulutama, leidsin, et nii ei ole võimalik. Siis austusest oma kaaslaste vastu korporatsioonis ma tulin eemale," räägib Madison, kes oli korbis rebase staatuses. "Kui olla värvikandja, et siis pole hullu, kui sa ei jõua käia eriti. Aga rebasena on sul ikkagi kohustused oma kaaslaste ees tunduvalt suuremad," selgitab ta. "Lihtsalt ma vean teisi muidu alt, et kui ma olen hingekirjas, aga kohal muidu ei käi. Et see pole aus, kui ma olen nimekirjas ametlikult."

Samal teemal

Ajanappuse põhjustas Madisonile poliitikasse minemine. "Juba jaanuari alguses olin ma suhteliselt eemal korporatsiooni tegevusest seoses valimiskampaaniaga. Ja märtsi alguses läks töökoormus seoses valimistega veelgi suuremaks, kogu see riigikogu asi ja ka kogu see, mis peale hakkas. Siis ma ütlesin kaaslastele ausalt, et ma eemaldun korporatsiooni tegevusest umbes pooleks aastaks," räägib Madison, et kui kiiremad ajad möödas, on tal plaan naasta. "Septembri lõpp või oktoobri algus hakkavad taas need külalisõhtud, et eks ma käin neil külalisõhtutel jälle ja lähen tagasi, sest siis peaks see periood rahulikum olema."

Sakala korporatsiooni kuuluvad näiteks veel ka sotsiaalminister Margus Tsahkna ja kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee