Eesti uudised

Kersna: lastetoetused peaksid jääma vaid vaestele peredele! (131)

LISA KOMMENTAAR

28. mai 2015 16:22
Kus on piir vaesuse ja äraelamise vahel????????????
Mats. 28. mai 2015 15:34
Riigikogulaste palgad tuleb siduda miinimumpalgaga, annetused erakondadele võrdsustada altkäemaksuga erakondade riiklik rahastamine ja riigikogulaste kuluhüvitised kaotada.
mees 28. mai 2015 09:51
huvitav, et reform ei soovi astmelist tulumaksu, tegelikult iga maksuliigutus hakkab kiskuma sinna ,et võtame rikastelt ära ja anname neile vaesematele
Marge 28. mai 2015 06:01
Siis peaksid palga numbrid olema ka normaalsed ,et ära elada
28. mai 2015 05:19
paras Teile kõigile, valisite reformarid, nüüd reformarid räägivad, et raha ei ole ja lastetoetust tõsta ei saa või lastetoetuse seadus üldse tühistada , võimalusel muuta vaestele vajaduspõhiseks. Kvoodipagulased ju tulevad, neile on raha vaja, kvoodipagulased(koos oma pearahaga) on keskklassi kuuluvad, nad ei kuulu kohalike vaeste sekks.
Pehmik 27. mai 2015 13:57
EW-s peaks olema lapsetoetus kindel summa, millest on reaalselt tuge. Pole vahet, mis vanemad teenivad. Kas väiksepalgaline on süüdi, et tema palk on väike. Selle võiks rahulikult siduda miinimumpalgaga. Toetus näiteks üks miinimumpalk.
tean 27. mai 2015 12:45
kui raske on omale mingit toetust taotleda.Ametnike kurjad pilgud jne.Kui pole toimetulekusaajate nimekirjas polegi õigus mingile abile.
arvan, et 27. mai 2015 12:18
lastetoetust võiksid saada pered sõltuvalt pere sissetulekust, sest jõukamates peredes läheb see raha puhtalt lapse taskurahaks.

parteitoetus 27. mai 2015 09:42
Parteitoetused peaksid jääma vaid vaestele parteidele, aga lastetoetustele see loogika ei laiene. Argumendid Helmen Kütilt.
seeb 27. mai 2015 11:17
Täpselt, ja vanemahüvitis vaid vaestele vanematele!
Lugeja 27. mai 2015 08:54
Kuidas küla kutsale, nii kuts külale.
Lapsed on tulevased maksumaksjad. Kui riik distantseerib end mingi osa laste toetamisest, kes peavad arvestama ainult oma perega, siis tulevikus vastutasu nõuda see riik ei saa - ta pole investeerinud nendesse inimestesse. Kuhu annad, sealt ka võtad....
max 27. mai 2015 10:03
Jutt käib ju TOETUSEST. Mis toetust vajab 1500 e kuupalgaga (+teine veel) pere? Alati võib muidugi paremini elada. See "paremini" jääb alati tahtmiseks. Aga mõned pered ei saa unistadagi paremast - nemad katsuvad eluga toime tulla.
mari 27. mai 2015 08:54
Eks ta loogiline on, et asi peaks vajaduspõhine olema. Edukad inimesed ikkagi ei adu vaesuse olemust, et asi ei ole mingis vimmas või ühtede laste eelistamises teistele. Rikastel lasub ikkagi see süü, et nad ei suuda oma töölistele korralikult maksta. Kui paljud firmajuhid võivad väita, et nende koristaja saab korraliku töö eest 700 netos. Kui palk on piisav, siis poleks neid aidatavaid nii palju, ühiskond oleks tervem. Ettevõtjatel on varnast võtta jutt, et pole võimalik. Aga kui ikka 25 aasta jooksul ei ole suutnud oma nö. impeeriumi nii üles töötada, et palgad on alla 1000, siis tuleb endale näkku vaadata ja öelda, et olen ebaõnnestunud. Spordis ja kultuuris virisetakse iga ebaõnnestumise peale kui palju, miks see äri erilisem on. Ja vaadates nüüd näiteks Viimsis ringi, siis ei saa aru, et raha pole. Sealsed lapsevanemad jätavad oma koolimaksud maksmata selle pärast, et maksud on mikroskoopilised, kes neid suudab jälgida, mingi prügikala...
Lugeja 27. mai 2015 09:01
Kahtlemata on üks võimalus kujundada inimesi mõtlema selliselt, et KÕIK peab olema vajaduspõhine, ärge tahtke midagi, vaadake ise, kuidas hakkama saate, samas, kui ükski poliitiline erakond ise suuda ilma riigieelarve abita toime tulla ja võimul olija saab ikka kõige rohkem "toetust"... Kui mõelda, et OSA toetusi võiks olla vajaduspõhised ja OSA kõikidele, siis vajaduspõhised peaksid olema elu elementaarsed vajadused - toit, eluase, ravimid ja ravi. Laste osas ei saa küll kuidagi rääkida vajaduspõhisusest.
Sinu loogika järgi - 27. mai 2015 13:38
Aga kui ikka 25 aasta jooksul ei ole suutnud ennast üles töötada, et palk on alla 1000, siis tuleb endale näkku vaadata ja öelda, et olen ebaõnnestunud.
Kui ikka ise hakkama ei saa, siis tuleb endale näkku vaadata, et oeld ebaõnnestunud! Mis sa ootab käsi pikalt ees!
VALIMIND 27. mai 2015 06:41
Kui minu oleksite valinud,siis ma oleksin lapsetoetuse ära kaotanud ja lapsemaksu pannud,IRW
Riigikogu sipleb ikka 26. mai 2015 21:42
antud lubaduste täitmise raske teostamise kütkes, töö tegemiseks pole ikka veel aega. Aga juba on selge, kes on "rikas", kes "vaene". Maantee- või laevaröövleid polegi vaja rikkuste ümberjagamiseks, ikka kohalikud "robinhoodid" hakkamas. Lõpetage see ülbitsemine, marss Toompealt alla, kui reaalsus silme eest juba kadunud on.
maali 26. mai 2015 20:16
Andku oma kuluhüvitis ja lasteraha igakuu mõnele lasteorganisatsioonile näit. kasuperedeliidule, suurperedeliidule jne. nemad oskavad seda laste heaks kasutada.Ühised väljasõidud,huvitavad peod lastele.
Nii 26. mai 2015 19:52
Kersna sa siis tunnistad üles, et oled riigi raha pidevalt laristanud ja seda ka veel, et kus töötanud, seal ongi ju hea koht raha tuksi keerata. Kui lapsed raha ei saama, siis tulevad ka teil seal rasked ajad, Eestis on neid lapsevanemaid palju, kelle lapsed on näljas. otsi endale teine teema , mida jahvatada ja sellele sohvale pole sa naelutatud.hahahahahahahahahahahahahh
to nii 27. mai 2015 09:49
nii alatu ettepanekuga poliitikut ma näinud, ma kaitsen laps ,olen sotsiaaltöötaja ja tean mis kodudes toimub, korista oma foto ja kao
26. mai 2015 19:44
Eesti ei lõppe Harjumaa piiriga.

maamees 26. mai 2015 19:22
Tegelikult peaksid uued riigikogulased olema esimese aasta tööl ainult miinimumpalgaga.Siis oleks kohe selge,kes võtab seda ametit tõsiselt ja on rahva huvide eest väljas.
töötu 26. mai 2015 18:57
Kas sa kersna oled täie mõistuse juures , tule lõuna või kagu eestisse ja näita kus on need töökohad ja kui mõni tutvusega saabki 300-400 eurose töökoha, maks veel maha , millest ta elab? muudkui räägite Tallinnast, maal pole arvuteidki mida lastelt koolis nõutakse, et otsi sealtkooliks vajalikku. SA OLED ALATU POLIITIK, KAS SINU PÄRAST PEAVAD LAPSED NÄLGIMA. TULE ELA MAAL 2 NÄD ALAT 100 EUROGA-SÖÖ ,PESE PESU ,KOOLITA LAPSI,MAKSA KORTERIÜÜR,KÜTE JNE. ALATU,ALATU,ALATU,MILLISE SOHIGA SA OLED SEAL. TALLINNAS VÕIMALIK KA RIKKAID MEHI VAHETADA.OLED ALATU MAAINIMESE SUHTES: HÄBI!
Juss 26. mai 2015 19:09
Mis sa kisendad siin? Teie ju ise seal valisite Reformierakonna, nüüd sööge seda suppi. Meie siin Tallinnas valisime Keskerakonda. Kui keegi karjuda tohib, siis meie.
Jussike 26. mai 2015 19:26
Sina oled ikka üks ullike.Usud ikka tõesti,et Keskerakon oleks oma lubadused täitnud.See palgalõhe on olnud juba veneajast Põhja Eesti ja Lõuna Eesti vahel.Kui ei usu,uuri siis oma vanavanematelt järgi.Ei ole mõtet kirema hakata,kui tegeliust elust sul pole aimu.
26. mai 2015 18:02
Ehk on vaja pigem vaeva näha selle nimel, et vaesus kaoks meie riigist!
seeb 26. mai 2015 18:00
Nonii, vajaduspõhist lastetoetust arvestatakse laste vajadusi jälgides, vanemahüvitist aga vanema vajadusi jälgides. Järelikult: kui rikkamad lastevanemad ei vaja lastetoetusi, siis loogiliselt ka rikkamad lapsevanemad ei vaja suuremat vanemapalka! Sellisel juhul oleksin liinakese mõttekäiguga isegi nõus! Vanemahüvitise selline erisus on igatahes kuradist...
Loll inimene... 26. mai 2015 17:01
....olen võibolla, aga aru saan asjast siiski nii, et lastetoetus on lastele ja sotsiaaltoetus on neile, kes toime ei tule... Kas Liina arvab, et sünd annab iseeneset kellelegi eelise saada toetust? ...või peaks kõiki neid lapsi kohe sündides karistama, kes kogemata jõukamasse perre sünnivad??? Appi!!! Kes sa inimene selline oled, et seisuse pärast veel sündimata inimestel tahad vahet teha????... ja kes siis lõpuks ütleb, et kes on vääriline ja kes mitte??? Olen küll rumal, aga sellist ebaõiglust on vist ka oluliselt targematel inimestel raske mõista??? ....ja üldse... miks siis Kreeklane või pagulane on rohkem seda raha väärt kui meie oma lapsed????
arvan 26. mai 2015 16:39
et proua ise ka oma abikaasaga ei teeni väga vähe nii, et ta peaks ka lastetoetusest loobuma.
Miks näited on toodud neist, kes teenivad 1000-1500 kuus? 26. mai 2015 16:38
Enamik meie inimesi teenib 400-500 ja just neid peabki toetama. Liinal on õigus!!
Seadke piirid paika ja toetage! 26. mai 2015 16:01
Miinimumpalk + lastele toetused on normaalne suund abivajajatele. Noored on meie tulevik ja kui oled/elad paremini kndlustatud perekonnas, siis ole inimene, liiati on teil läinud paremini, aga kõik lihtsalt ei pääse selle võimsama pumba juurde.

Re 26. mai 2015 15:23
Toetust peab sama iga laps, kuidas saab kindlaks teha kes on vaene pere?
Ema palk meil ka olemas mina leian emapalka peaks saama need naised kes on käinud tööl mitte iga üks,mis tuleb välja üks naine töötab raseduse lõppuni teine aga puhkab kodus ja iga aasta toob uue lapse milleks tööl käia kui saab nägu nii raha ,hiljem naad on paljulapseline perekond keda taas vaja toetada.Minul kaks last mehega kahepeale saame alla 900 eurot kuus kool lasteaed maksud nägu kōigidel normaalselt inimestel ,sooviks ka kolmandad last aga saan aru et ei tule toime sest emapalga vōi toetuse pärast ma seda ei tee ,inimene peaks sünnitama nii palju lapsi kui palju ta suuteline kasvatama ja arvestama oma sissetulekut, se mis hetkel 45 eurot saan ühe lapse raha läheb trenni teise lasteaia kohamaks samas mōtled kellel 4 5 jne lapsi neile tuleb samuti maksta 45 eurot iga lapse peale mitte 100 ja rohkem kas siis se 3 ja 4 laps sööb rohkem vōi riided vajab rohkem
Poeg läks esimise klassi teate kui kurb oli vaatada mōnda last kellel polnud isegi 1 septembril uusi riided üks armas tüdruk oli mustadest riietes juuksed pesematta katkised kingad ja kui nägin tema ema kellel veel oli lapsi kaasas siis vōttab mōtlema keda riik toetab sellised emad joovad raha maha neile savi millised nende lapsed välja näevad.
Sellised peresid ei sa toetada otseliselt rahaga naad joovad seda maha.
Pojal klassis käib poiss kes saab süüi ainult koolis sest mōlemad vanemad on joodikud ,selle pärast poeg kutsub tihti teda meile koju koos ōppivad jne.
Siin tuleb küsimus kas ma pean oma lapsetoetuse andma selliste vanemate kätte?
Selge se et 45 euri on natuke ikka abiks iga peredele ,samas meie loodame ikka enda peale et suudame lapsele pakkuda head elu ,lapse saamine on suur saam mitte vabrikus kommi välja laskmine
Kulla proua, 26. mai 2015 15:40
kes sa siin sõna võtad, kas sa loed läbi ka mida kirja paned? Mis sinu kooliharidus on? Kardan, et su esimeses klassis õppiv poeg leiaks kirjutisest hulgi vigu. Nüüd võta ette ja püüa ise oma vead ära parandada, sellest ehk õpid.
To kulla proua 26. mai 2015 17:29
Sorry vigu tōesti on, haridust olen saanud vene koolist,teil on ōigus poeg tihti parandab mind kui ma ütlen vōi kirjutan valesti ja selle eest olen tänulik oma lapsele
Vabandan kui teid nii väga häirist minu vead.
Arutavad mitte minu vigu vaid toetuse küsimust
Ants 26. mai 2015 15:06
See on täiesti normaalne mõtteviis, aitame abivajajaid, sama kehtib ka tasuta koolisöögile.
Arvan et palju abi võiks olla kooli õpetajatest ja lasteaia kasvatajatest, kes tunnevad peresid
ning teavad täpsemalt kes tegelikult abi vajavad. Kindlasti toimiks see paremini, kui luua
veel üks ametkond.
Selge on see 26. mai 2015 15:05
etlapsevanemad on väga erinevad,sõltumata sellest palju nad teenivad.Ühed teevad kõik selleks,et lapsel oleks mugav kodu.ja kõik vajalik eluks olemas,teised jälle joovad rahad maha,ise kopikatki teenimata.Jaga siis midagi võrdselt.
Rootsist 26. mai 2015 14:59
oleme varmad eeskuju võtma ja Rootsit eeskujuks tooma. Iga laps on väärtuslik sõltumata vanemate rahakotist. Ka Rootsi pisiprintsessi Estrelle eest maksab riik teiste lastega võrdset toetust. Meil olemas hulgakaupa lastekaitsjaid ja sotstöötajaid, kes saaksid jälgida-suunata, et lastetoetusest makstaks laste huvialaringide-koolide, riiete eest, kui vanematel lasteraha kulutamiseks muud prioriteedid.
vastik 26. mai 2015 14:52
Piret 26. mai 2015 14:07
Kas riigikoguliikme palgaga lapsevanem vajab reaalselt seda toetust? arvan, et ei vaja!
Suunake see sinna, kus on reaalselt puudu söögist, mitte luxvidinatest!
mai 26. mai 2015 14:48
just- lõpetage see kerjamine kaubanduskeskustes ning jagage lastele raha vajaduse järgi
siil 26. mai 2015 14:05
Läksin kohe põlema selle peale , küll varsti rahunen aga mõte töötas edasi selles suunas, et äkki hakkaks riigikogulaste palka ka hoopis vaestele jagama. Paljudel ei ole see põhitöökoht. Jätame okei ministrid välja.
siil 26. mai 2015 14:02
Väga huvitav. Et siis hakkavad peamiselt lastetoetust saama igasugused firmaomanikud ja muud sahkerdajad, kellel põhimõtteliselt sissetulek, kui selline "puudub". Seda muidugi maksudest kõrvale hiilimseks siiani aga edaspidi siis ka lapsetoetuste saamiseks. Ja üksikema, kes on Prisma kassapidaja pühkigu toetusest suu puhtaks, sest ta saab ju palka no nii umbes 400-500 euri kuus, see ei liigutu Eesti mõistes vaesuse alla. Sissetulek on ju olemas. Liina on siiani sümpaatne tundunud aga see idee on küll absurdivaldkond.
Karin 26. mai 2015 14:11
Ma olen SInu seisukohaga enam kui päri.

Naine 26. mai 2015 13:44
See on lauslollus. Kuidas saab lahterdada inimest vaeseks või rikkaks? Ainult palganumber ei ütle ju midagi, loeb ju asukoht, ülalpeetavad ja mis seal salata ka kohustused! Meie pere sissetulek on 1000 ametlikult. Mõtled küll, et elad ära kui ei süvene asjasse. Meil kärgpere, kokku kuus last, ainult üks ülalpeetav, lisaks kodulaen. Pole rikkad, kuid pole ka vaesed, saab alati ise juurde teenida. Lastetoetus ongi just lastele, selle eest käivad nad trennis, muretseme sinna asju jne.
Ja kui öeldakse, et vaadatakse laste arvu, siis nii see vähemalt kärgperede puhul tihti pole.
Lapsetoetus võiks olla kõigile ühtne, kasvõi mingi sümboolne summa kui see suunataks trennidesse vms. kohta, inimene peaks ise vabatahtlikult saama sellest loobuda. Oleneb ju trennist, osades on võistlused ja varustused ikka kallimad kui see lastetoetus ühes kuus.
26. mai 2015 13:44
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
ruth 26. mai 2015 14:32
vahet pole, mis nimi sellele toetusele anda, mulle sobib ka näiteks "vaeste laste abistamise toetus". Kas teie, Liisu, 2 lapse ema, tunnistaksite oma lapsed vaesteks? Kas te ei peaks oma täiusliku perekonna, 2 lapse ja keskmiselt suuremate sissetulekutega lihtsalt õnnelik olema, äkki jaguks isegi kaastunnet neile, kellel nii hästi ei ole läinud. Laste väärtuse kohta - kahjuks ei saa me keegi ise otsustada, millisesse perre me sünnime. Aga kindlasti on ühiskonnal võimalik õnnetutesse peredesse sündinud lapsi aidata.
Temal ju jagub kaastunnet! 26. mai 2015 15:03
Samamoodi ei saa ju tema lapsed valida kuhu perre sünnivad ning nad on nö kohe välja tõugatud sotsiaalpiirist, sest nemad tulevad toime enda ja enda majandamisega?
Vaimse alaarenguga paar vorbib lapsi teha süüdimatult, kasvatamisega hakkama ei saa, rääkimata enda elatamisest. Kurb aga tõsi, kuid tihtilugu on nende järgmine põlv väga sarnase käitumismudeliga ning väga harva rebib ennast sellest mudelist välja.
Teine pere teab, et üle 2 lapse neil vara ei ole, nad töötavad, maksavad makse, kasvatavad lapsed pühendumusega jne. Ja kirsiks koogil jätab riik nad lapsetoetusest ilma, sest paar kasvatab siia riiki maksumaksjaid, kes omakorda toidaks ja kataks neid kes hakkama ei saa? surnud ring.
Minu arvates vaieldakse ikkagi vale asja üle, toetused ei ole probleem, vaid elatustase. Eestisse on vaja juurde tuua tööd, st et valitsus peab looma soodsama pinnase ettevõttetele, et ettevõtjal oleks võimalik maksta inimväärset palka, mitte 5 miinimumi eest ja siis ka häda majas.
mina pole küll liisu, 2 lapse ema vaid hoopis üks teine 4 lapse ema 26. mai 2015 16:10
ja ma pean ütlema et mind ajavad käima need hägusate silmadega tussid ja tillid kes arvavad et nende eluülesanne ongi uusi idioote valmis vorpida ja riigilt raha saada sest muuks nad ju võimelised ei ole. Mul ei ole neile kaastunnet, mitte kopika eestki. Juhilubade saamine käib koolist, 1 kuu teooriat ja 2 kuud praktikat, kas laste kasvatamine on ikka nii lihtne et see on iga lolli õigus, tegemisega pole neil muidugi probleemi aga miks kurat pärast riik kasvatagu, kodutunne koristagu ja kõik teised on veel justkui võlgu kuna need idioodid arvavad et neile on sündides jalgevahele rahamasin pandud.
:D 26. mai 2015 16:28
Kompaktne ja nii hea! Tunne tuli täiega läbi!
to hoopis üks teine 4 lapse ema 26. mai 2015 19:21
Kuule mittehägusate silmadega Tuss, sinu tutt saab ka vist kõva tuld, kui neli on juba välja kukkunud, seda siis esiteks. Teiseks, selle asemel, et lapsi vorpida ja teiste inimeste silmade hägusust kontrollida, oleksid võinud koolis vähemalt kirjutama õppida. Ma ei viitsi sinu lodevate elukommete vilju oma maksurahast kinni maksta, mine steriliseeri end ära, siis võid tutile rohelist tuld näidata ja valu anda.
maamees 26. mai 2015 12:53
Mida neile riigikoguliikmetele seal kohvikus küll süüa antakse,et nad hakkavad juba kuu aja möödudes sellist tarka juttu ajama.Oma lubadused unustatakse kohe.
.. 26. mai 2015 12:51
Tegelikult on siin jutus "iva" sees. Ainult kuidas seda teha ja mis aluseks võtta, see on küsimus. Nii ka ei saa, et pere peab minema seda raha "taotlema", paljud seda kohe kindlasti ei tee. Lastetoetus võiks olla seotud kuidagi keskmise palgaga ja maksmine/mittemaksmine peaks toimuma automaatselt. Aga see vaid minu arvamus :)
mõnna 26. mai 2015 12:43
Sulle liinakene tuleks anda iga kuu eesti miimimum ja vaatame mis juttu sa siis ajama hakkad
ruth 26. mai 2015 12:37
selline mõte terade sõkaldest eraldamiseks: neil, kes selle lastetoetuse suunavad otse kusagile kogumisarve peale, pole seda tegelikult vaja. Neil, kel hädasti vaja, läheb iga kuu asja ette. Ja mulle ei maksa rääkida juttu kokkuhoiust ja säästmisest, las need säästavad, kellel on mida säästa. Kui palk on 600 euri ja sellest peab ära elama ka ilma sissetulekuta teismeline, siis ma ütlen vaid, et elu on kõigil ainult üks, tahaks elada ka, mitte mõelda säästmisele kogu aeg. Seda enam, et minuealised on kogenud ka säästudest ilmajäämist. Ma ei tea siiamaani, mis mõte on minu II pensionisambal, raha sinna minu palgast läheb, aga lootus, et ma seda raha ka kunagi veel näen, väheneb iga aastaga.
no 26. mai 2015 12:00
nende pere siis peaks saama...egas raamat palju sisse too ja kogulase palk na väike, kust krt veel selle hübriidauto liisinguks võtta
idioodi pilveke 26. mai 2015 12:27
vot ei tea kas liina peaks saama, aga kindel on see et laste saamise lubamine ja lastetoetuse maksmine tuleks siduda IQ testi tulemustega. Vajaduspõhiste ehk lausvaeste ja lauslollide, ehk tegelikult veel lauslaiskade toetamine, kellede arvates jalgade hargitamine on juba piisav töö mille eest riik neile peaks pappi pritsima, ei vii mitte kuhugi. Aga muideks nad on sellega juba ära harjunud ja arvestavad selle rahaga.
Inimestele tuleb võimaldadad tööga saadavast sissetulekust pere ära toita siis poleks ühtegi toetust vaja.
sass 26. mai 2015 11:43
Liina ongi jöudnud lollide mötete haripunkti aga inimene näitab et teeb tööd,andku oma roller vaesele perele söita mitte ei eputa sellega ajakirjanduses.

Minna 26. mai 2015 11:34
...ja kuluhüvitised võiksid jääda vaid vaesematele riigikogulastele!
Kollane kapsauss 26. mai 2015 11:32
"...arvestades pere sissetulekut, laste arvu ja hõivet."
Lisaks peaks äkki veel arvestama ka seda, palju konkreetne laps sööb, mis sporti konkreetne laps harrastab, millises koolis käib (kas on vaja koolile maksta nn vabatahtlikku, kuid siiski kohustuslikku annetust), milline on lapse klassijuhataja, st palju too organiseerib väljasõite, teatrikülastusi jms.
Kujutan ette, minu 189 cm pikk, kuid alakaaluline 16-a sööb kordades rohkem, kui pr Kersna järeltulija (nt täna - taldrikutäis täisterakaerahelbeputru, 3 praemuna, puuvili, klaas piima). Meie abikaasaga teenime mõlemad omajagu üle keskmise, kuid ikka pean kolmele teismelisele poisile põhjendama, miks ma ei osta nii palju tervislikku toitu, kui nad tahaksid ja ei käi igal aastal reisil, miks ma ei taha, et nad kõikidel sünnipäevadel käiksid, kuhu neid kutsutakse ega kõikides oma ala spordilaagrites.
Sellise vajaduspõhise süsteemi loomine ja vastava ametkonna ülalpidamine läheb rohkem maksma, kui need vähekindlustatud pered võidaksid. Kahtlustan ka, et rohkem teenivate laste vanemate lastetoetused ei jagataks mitte vähemkindlustatud perede vahel, vaid jääks riigi rahakotti, millest siis omakorda peetaks ülal vajaduspõhist lastetoetust määravat ametkonda.
mis on vaesuse kriteerium? 26. mai 2015 11:29
kui rumal jutt Liina Kersna suust
on 26. mai 2015 23:44
"Tarkur" Liina Lepik Kersna om Eesti vaeseim inimene. Tal puuduvad teistele inimestele omased omadused - moraalitunne, kõlblus, ausus , väärikus, intelligentsus, empaatiavõime. Selle kõige asemel ajab ta ükskõik mis alatul viisil taga raha, punast autot, soojamaa reise ja muid "enda tähtsust" toonitavaid välispidiseid asju.
Sada protsenti 26. mai 2015 11:23
nõus. Sama moodi tuleks käituda ka riigikogulaste toetustega. Maksuvabad liisingud, kinni makstavada majoneesiarved jne, tuleks ära lõpetada ja raha suunata vaesematele peredele.
vedas viltu 26. mai 2015 11:13
Lugedes neid kommentaare, tundub, et esimene katse pr Kersnal pildil püsida kukkus läbi. Proovige algatada eelnõu, mis vähendaks riigikogulaste kuluhüvitusi, korrastaks meie vaeses riigis nende palgapoliitikat ehk oleks populaarsem teema.
juta 26. mai 2015 11:12
Seda juttu raagiti sotsialaministeeriumis juba aastaid tagasi, kuid selle mehhanismi, kuidas eraldada rikkad vaestest, ulalpidamine on liiga kulukas.
mii 26. mai 2015 11:11
Eestis ei saa mitte kunagi olema lapsed vôrtselt olen tunda saanud. Pôhjuseid leidub alati, et miks? Kurb aga tôsi ja see ka sunnib inimesi eestist lahkuma. Kahju
eesti mehe kommentaar... 26. mai 2015 11:04
No nii sõge jutt, kuid see on teie arvamus ainult.

kes on vaene kes rikkas, väga madala laubaga murdja üldiselt, kui puht kadetust kasutab. 26. mai 2015 11:02
See jõuk juba töökindlustuse pani pihta, kütuse aktsiis ka, nüüd on järiekord lastega hämama hakkata.
H 26. mai 2015 10:45
Mis teised lapsed polegi lapsed v , arusaamatu . Minu arust teie raha võib vähendata , ainuke asi mida te oskate on ajada jura suust välja sõna otsese mõttes. Kõik lapsed on lapsed , kedagi ei sa eristada kes vaesem kes rikkam, kui ette nähtud siis kõigile
Onu Ruudi 26. mai 2015 10:43
Kõik need Kersna naised, kes avalikkuses on esinenud, on pehmelt öeldes, natuke imelikud! Ma ei teakski, et selliseid üldse olemaski on, kui poleks Vahurit.
Reede 26. mai 2015 10:35
Kuidas Liina Kersna hakkab madala sissetulekuga peresid "rikkamatest" eraldama ja kuhu tõmmatakse piir? Maksupettustega, ümbrikupalkadega ja varimajandusega osatakse vajadusel ennast vaesena näidata ka siis kui sõidetakse Lexusega.
Laupäev 26. mai 2015 12:40
Täpselt sama mõte. Näiteid oma küla varal piisavalt, ainult Lexus puudub.
Sille 26. mai 2015 10:35
See ei ole aus, mida pr Kersna siin teha plaanib,. Ma saan aru, et tahab endast kohe märki maha jätta ja sellest ka selline avaldus. Ise käis oma Vahuriga mööda külakolkaid inimesi lollitamas ja sai just sealsetelt vähem teenivatelt inimestelt hääle kätte ja nüüd siis nii. Mul on kaks last, töötame mehega Valgamaal ja mina saan miinimumi ja mees 400 eurot. Töötame pikki päevi, aga oma vana majakökatsi remondiks raha üle ei jää. Jah meil ei ole palju lapsi ja me saame üldjoontes hakkama, aga kui see lasteraha meilt ära võetakse, siis oleks meil veel raskem. Miks tahate karistada neid inimesi, kes veel on maale jäänud ja püüavad hakkama saada? Uskumatu, et ka mina selle ilusa jutu õnge läksin ja nüüd siis tähendab, et ma hääletasin selle poolt, et mu väike sissetulek veel väiksemaks muutuks. Aga no pole hullu, aeg möödub kiirelt ja järgmine kord, kui prouad ja härrad Kersnad meie külla mulli tulevad puhuma, ma nende poolt ei hääleta.
rajaleidja 26. mai 2015 11:51
Aga teilt ju ei võetakse seda ära.
26. mai 2015 10:31
miks ei võeta midagi ette, et see vaesus lõpeks? miks on ikka veel miinimumpalk nii väike?
Ma ka rikas siis... 26. mai 2015 10:20
Meie peres on kaks last. Mees teenib raha ja mina otsin uut tööd, kuna vana töökohta lihtsalt ei ole enam peale lapsehoolduspuhkuselt tulekut. Mõlemad lapsed käivad lasteaias(Tallinnas) üge lapse kuutasu ilma söögirahata on 42 € Lastetoetus on 45€ Söögiraha päevas on 2,3€ Seega kui mu laps käib aias terve kuu kulub mul lapse peale ligi 70€ ja see korda kahega ehks siis u140€. Võiks kolida, loomulikult kuid mehel töö siin. Teenib ta u 1000€ kätte(koos bonustega ja ületundidega) Aga kuu lõpus on nii, et säästa pole midagi, Perega reisima ei lähe (ka Eestisse mitte, sest see sama kallis kui Türgi) Luksust ei luba. Kord kvartalis viime lapsed kas kinno või teatrisse. Kahjuks rohkemat väga endale lubada ei saa.
Seega, kas mina neljaliikmelise perena, kelle sissetuleks on u 1000€kuus olen rikas inimene või? Alati on võimalik lasterahadest ka loobuda. Kirjutad avalduse ja tehtud, ega keegi seda ei keela. Kuid oma kõrgelt unistuste pilvelt soovitaksin sellel naisel kiiresti maapeale tulla,set tegeliku elu see inimene ei näe. JA SELLISEI TÕUSIKUID VALITIGI.
aet 26. mai 2015 10:02
Ma arvan, et igal perel on vist õigus lastetoetusest loobuda, kui ta tahab. Lapsed peaksid ikka kõik võrdsed olema. Perekond Kersna võiks ju lastetoetuse anda mõnele nende mõistes vaesele lapsele

Inimene 26. mai 2015 10:01
Miks peab lapsi lahterdama ja mõnitama ja halvustama. Ise veel naine. Ma saan aru, et see on Reformierakondlik dogma, et inimesi ei tohi võrdsetena võtta. Et on paremad inimesed nagu see Kersna ja Ansip ja on halvemad inimesed. Aga kas sel naisel pole häbi hakata ka lapsi niimoodi lahterdama?
mamma 26. mai 2015 10:00
Erinevalt reformierakondlaseprouast on minu peres keskmine sissetulek, aga keskmisest rohkem lapsi.
Heldus .. kas see proua üldse taipab, et lastega perel on lisaks lihtsale leivale ja tööle (õppimine on laste töö) ka vaimsed-sotsiaalsed vajadused? Kasvõi vaid üks kord aastas? Näitused? Raamatud? Teater? Kontsert? Kino? Klassiõhtu, -ekskursioon? Et tunda ennast ... inimesena ...
Võiks ju riiki juhtides siiski na palju taibata, et kui inimene ei ole just paduvaene EI KVALIFITSEERU ta selles riigis mitte mingitele peretoetustele. Seepärast on lastetoetusest meie perele suur abi!
Aga tegelikult .. kui poliitika marjamaale pääsenud pereema ajab oma esimese ja vaat et märgilise "teemana" sellist juttu .. siis hakkab minul, kui suure pere emal õudne
kribusk 26. mai 2015 09:58
Lastetoetuse saamiseks peab kirjutama avalduse. Kui avaldust ei kirjuta, siis raha ei saa. Miks te, pr Kersna, avalduse kirjutasite? Et saaks öelda: mina annetan heategevusele (nagu artiklis kirjas oli)? Seda raha, mille riigilt saate?
Pealegi, reff rääkis juba aastaid tagasi raha külvamisest. Siis uuriti reformarite käest, kas nemad saavad lasterahasid. Loomulikult said, seda ei saanud ju riigile jätta, sest jumal teab, mis riik selle rahaga ette võtab. Kui aega on, otsige AK arhiivist lõigud üles. Üks, kes arvamust avaldas, oli mu meelest hr Asmer. Ja nad rääkisid tookord, nagu üks mees, kokkulepitud juttu, mis oma jaburuse tõttu mulle kahjuks meelde jäi.
Ja kui on vaja nii hirmsasti kõigest loobuda, siis peaks üks tubli poliitik tõesti iseendast alustama: loobuma uhkest autost ja kuluhüvitistest ning püüdma üksnes palgaga toime tulla.
Muide, siiani pole kusagilt lugeda saanud, millised on pr Kersna poliitilised veendumused, mida konkreetselt soovib ta poliitikas ära teha, millisele teemale keskenduda, mis on need mured, mis tuleb lahendada. Lastetoetuste äravõtmise tõstatamine tekitab kahtluse, et pr Kersnal ei pruugigi asjalikku ideed olla. Või ehk ikkagi on? Loodetavasti on, ja sellest tulekski nüüd rääkima hakata, sest inimesed peavad teadma, mille eest nad riigikogulasele kõrget palka maksavad.
Kui ma kirjutan lastetoetuse avalduse selleks, et hakata seda siis heategevuseks andma, siis selline käitumine tundub küüniline
Mamma 26. mai 2015 09:56
Eks pr. kersna taha ka tähelepanu endale tõmmata.
Lapsed on kõik võrdsed !
vanaema 26. mai 2015 09:30
No nii.... Meie pere sissetulek koosnebki töövõimetuspensionist ja sotstoetusest. Kokku U.600 eurot.kuna aga on tekkinud võlad,mida igakuiselt likvideerime ning maksud,siis pole õigust toimetulekule niigi. Ja sa tuled midagi siin lausuma,et iga laps ei vajagi toetust! Kui riigikogulased panna elama keskmise palgagagi. Kas elate ära? Oled naisterahvas ise! Selge,et suure palgaotsa komistatuna ei taju enam reaalsust!
lisa 27. mai 2015 12:13
0ma pensioni teenite 1 ühele. kuna teie palk ületab 900 euro. vaene aga peab neil aastat rügama,et saada oma 1 aasta pensini. kus siin siis loogika on?
laristamine 26. mai 2015 09:28
on see,et riigikogulase palk on 3korda rohkem kui eesti keskmine ja miinimumist ei tasu rääkidagi.Loomulikult loobuksid paljud lastetoetustest,kui oleks selline palk nagu pr.Kersnal.Isegi 1000e pere kohta on vähe,et toetusest loobuda,sest enamus läheb maksudeks,pangalaenudeks jne.Mis siit üle jääb?Lasteriided on juba päris kallid,abiks ongi taaskasutus.Kas riigikogulased kannavad taaskasutatud riideid tööl olles,kindlasti mitte.Siin riigis on just palgavahe üüratu,millest aru ei saada,aga ette jäävad need kõige nõrgemad.
Jass 26. mai 2015 09:57
Miks nii tagasihoidlikult? Ikka 4 korda võimsam sissetulek, mitte 3. Seda rohkem panebki imestama Proua soigumine. Küll temal on ikka raske. Kummaline arusaam riigikogulase ülesannetest. Istub päevade kaupa mäe otsas tagumikku laiaks ja siis tuleb pööbli juurde halama. Seadused tema enda kamba poolt tehtud ju ongi. Mis teha kui nupp seda veel ei taba.
trts 26. mai 2015 09:23
Üha valusam on siin riigis elada. Päriselt ka- pettumus, viha, äng suurenevad iga päev. Miks selliseid nõmedaid artikleid üllitada?
nomaitia 26. mai 2015 09:20
lugesin siin kommentaariumit.
juba paar aastat on mul tunne, et eesti koolides õpetatakse kirjutama.
lugema kahjuks mitte.
Sama siin. 26. mai 2015 10:07
Tean, et väga tihti on lastel probleeme ka lausete alustamine suure tähega, nad lihtsalt ei tunnista seda õiget kohta ära. Kummaline, eks?

nonii 26. mai 2015 09:19
oi jeebus küll, jälle üks kuldsuu juures. Need kes teenivad perekohta sellist summat nagu Kersnate pere võivad ise ju avalduse teha ja raha annetada vaesematele. Miks, kuidas julgeb tema otsustada, et võtame just suurenenud ja väga paljudele abiks oleva lastetoetuse ära, uskumatu, isegi neile kes ei saa miinimupalka on see oluline lapse jaoks. Tunnen end halvasti. Kahju, et sellised saavad riigikokku. Võtku oma palk paar tuhat vähemaks ja annetagu vaestele ja hõisaku siis sellest!
neiu 26. mai 2015 09:16
Vaesusel ja vaesusel on suur vahe! 80% nendest vaeste perede vanemad on joodikud. Muidugi anname ainult neile kalkaritele suurema võimaluse rohkem pudeleid kõrist alla neelata. Reaalselt ei jõua see raha nendes peredes nagunii lasteni. SEE ON FAKT. Pr. Kersna, aja oma perse sealt toolilt püsti ja mine käi mõne valla või linna huviorbiidis, seda siis vaese pere näol kus vanemad on joodikud. See Kersna ajab nii lolli juttu, et süda läheb pahaks!
pension 26. mai 2015 09:15
Sellise seadaduse võiks teha,et kodus olev pensionäär saab ainult pensioni mitte tööl käiv pensionäär
loll jutt 26. mai 2015 10:00
Kas vanaduspension peaks olema ette nähtud ainult kodus lebotavale "pensionäärile"?. Olen ka töötav pensionär, staazi üle 50 aasta, aga ei mõista, miks mul peaks vähem õigus olla pensioni saada, kui kodus igavleval pensionäril.
häbi lugeda 26. mai 2015 10:13
Töötav "pensionäär" maksab makse täie rauaga, kui Sul kodus aega üle jääb, võiksid õppida õigesti kirjutama.
hm 26. mai 2015 09:15
No on ikka hiidtoetus, mille pärast kakelda ja sõneleda, ha-ha-haaaaaaaaaa...!
26. mai 2015 09:14
Kuulsa mehe najal "poliitikukarjääri" tegev mimsu püüab pildile pääseda. Kahjuks ainult lollide väljaütlemistega.
perekond Kersna 26. mai 2015 09:11
silmakirjalikkuse supernäide. oi, olen haige, oi olen poliitik.... aga pappi tahan hullupööra... näitekunsti ABC
võrust 26. mai 2015 09:14
teie jutt jumala õige, nägin neid mitu korda enne valimisi lähemalt, raamatuesitlused ajasid lausa oksele...jne
Ann 26. mai 2015 09:11
Riigikoguliikme kuluhüvitis ja eripension-vaat see on laristamine.Kui Liina Kersna saab 3500 eurot palka ja ei suuda ennast sellega ära majandada, et kuluhüvitist vaja on, siis kuidas peavad toime tulema tavatööd tegevad inimesed?
aaa 26. mai 2015 09:09
Kersna tädi on ikka päris heade väljaütlemistega.ise teenib raha nagu putru ja tuleb ütlema kes peaks lasterahasi saama ja kes mitte.lapsed on võrdsed ja neile see raha ette nähtud.kui sul teda palju hakka oma taskust toetusi maksma.mitte ära aja jura suust välja.need poliitikud kõik ühesugused

muidu rikkur jääbki kuluma. 26. mai 2015 09:09
Noh kuluhüvitised peaks ka ainult vaestele jääma.
Jass 26. mai 2015 09:08
Kelle poole Tädi ahastades pöördub? Ärka üles! Ise võimu man. Algata eelnõusi ja tee veel sada imet. Mis muidu passid ja Lexusega ringi kimad. Ilusat kevadet!
mari 26. mai 2015 09:07
Keegi ei keela ju "rikkal" perel tegemast avaldust, et ta ei vaja seda raha! Kes on teie mõistes rikas? Noored pered, kes püüavad hakkama saada ja välisest on kõik korras, kas need on teie mõistes rikkad?
kes teab? 26. mai 2015 08:55
Tore määratlus vaeste lapsed, rikaste lapsed. Võiks ikka aru saada, kui määratlema hakatakse! Lastele jääks elu lõpuni meelde kuidas neid sildistati kui koolis käisid, vaesed, anname palukest.
uuesti 26. mai 2015 08:54
Lastetoetuste ja muude lastega seotud probleeme peaksid arutama ja läbi rääkima nii riigikogus kui ka ministeeriumites vaid need, kellel endil on lapsed, nemad teavad täpselt ,kuidas ,kui palju ja mil moel vajab iga laps raha, et kasvada.
koko 26. mai 2015 08:54
see kersna on üks ebameeldiv inimene kogu aeg olnud. koos oma vahuriga mõtlevad nüüd mingeid jaburusi välja. see selleks, aga mind tõsiselt huvitab, kust see vaesuse piir läheks? meie pere teenib ka hästi, lisaks saab mees ka soomest kahe lapse eest lastetoetust, sest maksab sinna suuri makse. ja ma ei ütle, et meil see raha üle jääks - selle eest saangi rohkem lastele võimaldada, lapsi trennidesse ja ringidesse panna, sest see on ka väga suur kulu perele. kersna-mutt kindlasti ei tea sedagi palju maksab tänapäeval lasteaed, sest tema võsuke ju seal ei käinud. fuhh, kuidas mind ärritavad nii rumalad inimesed. lapsed peaksid riigile olema kõik võrdsed, olenemata nende vanemate sissetulekutest või positsioonist.
Jah 26. mai 2015 08:53
Mina samamoodi eelneva kommenteerija moodi olen üksikvanem kahe lapsega. Sissetulek kuus kolmele 1000 eurot. Sellest eluasemele kulub suvel 400,talvel 500-550.Lisaks toit ja muud kulud. Pr. Kersna arvates olen ka rikas,hoolimata sellest,et ei oma ei autot ega kinnisvara.Tahaksin küll oma elamispinda aga pank paraku laenu ei paku. Häbiväärne avaldus
26. mai 2015 08:51
Täielik nõmedus ju. Milleks hakata lahetrdama lapsi juba maast madalast- kokkuvõttes mõjub see laastavalt laste psüühikale ja kasvabki üles elles vaimus, et olen vaene, saan toetusi- siis hakkab neid toetusi kerjama ka täiskasvanu eas. Kes see idioot nende ideede peale üldse tuleb? See on nii kitsas silmaring ja pinnapealne mõtlemine ja väisi jääb mulje, et ei olegi võimeline sügavamale minema ja mõtlema tagajärgedele, mis on ka poliitikas väga tavaline- probleeme ei lahendata allikast, vaid väänatakse seda probleemi siis siia sinna, mis teeb olukorra palju hullemaks.

maali 26. mai 2015 08:47
parem oleks, kui nii madala tasemel avaldusi ei teeks - keedaks kodus putru ja toidaks vaimuhiiglast.
Nunuh... 26. mai 2015 08:46
...värske reformiprimaat ei saa aru lastetoetuse ideest ja hakkab seda jälle mingiks vajaduspõhiseks sotsiaalabiks väänama. Neil on üldse arusaamisega raskusi. Reformiprimaadid on tegelikult üsna keskpärased kassiirid, aga ei midagi enamat.
seda naist nähes 26. mai 2015 08:45
tuleb meelde metsamaa keiss ja vahuri imal naeratus neid ´´ kuulsaid ´´ intervjuusid tehes.
häbi 26. mai 2015 08:43
miks näitab 17 kommentaari, kui lugeda saab vaid 9?
kas mõned ei arva piisavalt õigesti?
Just just 26. mai 2015 09:14
Kirjutasin kommentaari, meis prouale ei olnud sobilik ja maha võeti!!! Valitakse ka mida rahvas temast arvata tohib ja mida mitte!
Piibliski kirjas, 26. mai 2015 08:41
et antakse nendele, kellel on, nõnda et nendel küll saab ja võetakse nenselt, kellel ei ole nii, et neil enam midagi ei ole ja nii kuni seitsmenda põlveni järjest.
Pagulane 26. mai 2015 08:41
Ei saa hakata lapsi lahterdama.Sina oled rikas ja toetust ei saa.Sina vaene saad see 19,50 euri kuus.Lapsi tuleks vaadata,kui riigi tulevikku.Koik lapsed peaksid saama vordselt.
:) 26. mai 2015 09:03
lastetoetus on juba viis kuud 45 eurot
26. mai 2015 08:39
jajah. ja siis selleks, et toetust saada, tuleb selline tee läbi käia, et enamus loobub toetuse saamisest.
see on jama. laps on laps ja lapsed peaks olema võrdsed.
see meeletu kokkuhoiu poliitika peaks hakkama hoopis teisest otsast.
ei tohi minna nende kallale, kes ise enda eest seista ei saa.
soovitus 26. mai 2015 08:38
Toetusi ei pea vastu võtma, kui inimene tunneb, et ta ei vaja seda. Jään huviga ootama uudist, et pr Kersna loobub vabatahtlikult lapsetoetusest ja on eeskujuks teistele riigikogulastele kuluhüvituse säästmisel. Kõiki oma väljaütlemisi tuleb esmalt kinnitada tegudega, ainult soe aur suust naeruvääristab inimest.

jama ju 26. mai 2015 08:37
Ja rikkad vaadaku ise, kuidas hakkama saavad, eks ?
Mari 26. mai 2015 08:37
Tuleb tagada iniestelt jõukohane ja erialane töö ja töö eest palk, millega on võimalik elada normaalset elu. ja lasteaiakohad kõigile lastele, kes seda vajavad (normaalse tasuga,riiks peaks toetama). Ja lastetoetus rahana tuleb ära võtta nendelt peredelt, kus lapsed on ripakil ja kasvatamata (probleemsed kodud, kus lasterahast elatakse ja juuakse kaks päeva ja siis toitku lapsi kes iganes). Ja lastetoetus ei tohiks olla kindlasti pere ainuke elatusallikas. meil on niigi peresid , kus keegi ei tööta ja lapsi tehakse ainult raha saamise eesmärgil!!!! Nii, et ainult vaesetele lastetoetus on jama jutt, siis vaesus ei lõppegi!!!! Joodikutest naised tuleks sundkorras steriliseerida !!! Siis ei oleks ka nii palju masendunud ja närvilisi noori, kes oma korda toodavad jälle samasugusest peremudelist tulenevaid järglasi.
jah 26. mai 2015 08:36
Ettevõtja 26. mai 2015 08:33
Ma ei saa aru, kuidas ei saa valitsus aru, et probleem ei ole toetuste suuruses ja selle jagamises, vaid selles, et ettevõtjatel ei ole võimalik maksta töötajatele inimväärset palka!! Toetused ei toida, vaid töö ning selle õiglane tasustamine!
Kui oleks võimalik maksta normaalset palka, siis ei oleks vajagi nende toetustega kakelda, vaid inimesed elaksid hästi ära.
tsink lenk pang majandusteadlane 26. mai 2015 08:33
Rikas on riigikoguja mõistes see, kel jääb eluasemekulude maksmise järel elamiseks 79€ kuus?
pat 26. mai 2015 08:31
See on uskumatult rumal arvamus. Debatt käib liiga madalalt. Lastega pered on palju kõrgemalt maksustatud kui lasteta pered ja sellepärast toetabki iga riik lastega peresid. Saksamaal käib debatt selle üle, et isegi toetustega jäävad lastega pered kõrgemini maksustatuks.
Harry 26. mai 2015 08:28
Mõte, et eeskätt vaesemaid toetada, on iseenesest õige. Aga pärast kulutatakse süsteemi halduskuludeks suurem summa, kui kõigile võrdselt jagades. See on juba läbikäidud etapp-tõesta bürokraatidele, et sa vaene oled-OTSIGE LOLLI, KES ENDALE JA OMA LASTELE LASEB NÄPUGA NÄIDATA!
lapsed on vaenlased muidugi 26. mai 2015 08:28
tegelikult tuleks nad maksustada, teevad tüli ja lärmi, voh

arvaja 26. mai 2015 08:28
Tuleb minna Norrasse või Soome, need riigid maksavad ka eesti tööliste lastele lastetoetust ja päris ilusa summa. Meil tõusis üle 20 aasta 19 eurolt 45 euroni ja nüüd on riik hädas????!!! Siis peaks küll 70% peredest hakkama iga kuu tõestama, et on vaesed ja iga euro vajalik. Pigem loobugu rikkamad pered vabatahtlikkuse korras sellest toetusest. See proua astus küll ämbrisse.
Tule taevas appi! 26. mai 2015 08:48
Me oleme eestlased ja elame siin ja praegu! See põgenemine mannamaale ei aita!
See on meie riik ning me peame sellega ise hakkama saama! Eestlane peaks hakkama juba mõistma, et need suured lubadused enne valimisi lihtsalt ei päde, tuleb teha on valikuid mõistusega.
Mirje 26. mai 2015 08:10
Pr. Kersna otsib endale eristuvvat nišši, et )meedia)pildil olla. See on vana kommunikatsiooninipp. Iga riigikogulane peab ju mingi teema leidma, et teistest eristuda. Kahjuks ei hakanud ta õigest otsast peale ja nüüd hakkab raske olema tal kriitikaga võidelda. Ja see hirmkallis auto on ka veel veskikivina kaelas. Kuidas te küll nii rumalalt libastute - Muuli ja nüüd sina ka, Liina.
Riigikogulase palk 26. mai 2015 07:44
Teen ettepaneku riigikogus istujatele säilitada hoopis tema enda palk viimasel töökohal kogu Ettepanek - Riigikogus istumise ajal ja ei mingit spetsiaalset riigikogulase palka. Nii vast saaks riigiasjad korda, et riigikogusse ei lähe keegi seadust tegema, kes selleks tõelist tõmmet ei oma. Pürgitakse vaid raha pärast, et saada piruka juurde.
Mirje 26. mai 2015 08:26
Võimu nimel ikka pigem. Nojah, sellega kaasneb ka rha :)
Jätkusuutlik arutleja 26. mai 2015 07:34
Lastetoetus peab jääma, iga normaalne riik toetab uut ilmakodanikku ja investeerib temasse. Seda Lapsed on kõik võrdsed ja nende eest tuleb igale perekonnale maksta.
jah 26. mai 2015 08:35
usa-s puudub lastetoetus, varsti meil kah!
mina, kui üksikvanem 26. mai 2015 07:24
saan miinimumpalka. aga ma ei ole vaene pere teie mõistes, nii, et ei saa teie arvates midagi. küsisin ükskord abi - mulle öeldi, et on vaesemaid ja küsige ise kelleltki abi. aitäh. Võtame aga uusi ametnikke tööle, kes siis istuvad laua taga ja mõtlevad, et kellele anda ja kellele mitte,,,,,