Kristjan Kasearu Foto: TEET MALSROOS
Marko Tiidelepp 25. mai 2015 21:45
Rivaalitseva restorani peakokk sõidab autoga peakokk Viktor Paulusele otsa ja peab nüüd tema pisemagi tuju peale ringi jooksma. Kokapoisid keedavad nahkrihma, mis satub kliendi lauale. Saskia üritab oma suhet Maksiga kindlamale teele juhtida ja tekitab paksu pahandust. Viktor Paulus saab aga lõpuks ise oma tujukuse eest karistada.

Nii kirjutatakse "Köögi" tänase osa kohta telekavades. Eks näis, mille eest Viktor Paulus (Indrek Taalmaa) karistada saab, kuidas arenevad ettekandja Saskia (Miina Vilo) ja Maksi (Kristjan Kasearu) suhted.
Ja veel, ma ei väsi kordamast – minu looke on kokkuvõte tänasest osast, mitte sügavtõsine teleanalüüs ega filmikriitika. See jäägu filmi- ja telekriitikute mängumaaks.

Tänane osa algab sellega, et Maks ja Saskia on voodis. Mõned osad tagasi oli Maks voodis hoopis teise tüdrukuga! Asjad käivad kuidagi väga kähku!
Maks ärkab, pildistab salaja magavat Saskiat ja vaatab seejärel tehtud fotot. Ekraanile tuleb ka pilt, millel on Maks koos Vikaga (Margaret Kodusaar). Maks vajutab telefoni kinni. Ei tea, kas see on solvumine, mis Maksi hinges või miski muu? Tõeline armastus?

Peakokk Viktor Paulus jalutab tänaval. Räägib telefoniga. Näib, et ta helistab varustajale, sest palub tuua noore talle liha. Ta astub autoteele ja löögi ta autolt saab! Juhiks on konkureeriva restorani peakokk Helena (Haide Männamäe), kes on ehmunud ja kiirustab Viktorile appi. Peakokk avab silmad, märkab Helenat ja tõdeb, et ta on vist ikkagi põrgus! Ja lisab, et niimoodi siis saadaksegi konkurentidest lahti!

Maksi ja Saskia juurde tagasi. Telefon heliseb, on vaja ärgata. Saskia läheb kööki, kus on ees vaid tühi külmkapp! Saskia tõdeb, et peaks ikka süüa ka ostma, poodi peaks minema. Maks uurib, et kas nüüd peab hakkama siis lapsi ka tegema!? Ja noormees lisab, et nad on ju vaid sõbrad, kuna ta pole tõsiseks suhteks veel valmis.

Saskia kinnitab, et ta ei solvu seepärast, kuigi türduku nägu räägib hoopis midagi muud. Kööki tulevad ka baarman Kaspar (Veljo Reinik) ja ettekandja Natali (Carmen Seljamaa), kes on paar ja elavadki üürilistena selles korteris, kus ka Max üüriline on. Natali on üllatunud, kui ta pooplajast Saskiat köögis näeb ja uurib, mida Saskia siin teeb ja lisab kohe, et ärgu ta siiski parem rääkigu! Saskia läheb vannituppa ja Natali uurib Maksilt, mis saab Vikast! Maks vastab lühidalt, et Vika pettis teda!

Kuid liigume noorte juurest meie suurepärasesse kööki. Peakoka jalg ongi kipsis! Mees tõdeb teise restorani peakokale, et ta ei reetnud teda ja oli arstidele ütelnud, et ta enda auto veeres üle jala. Peakokk Helena tänab Viktorit.

Köögis toimetavad Fred (Märt Koik) ja Egon (Jarmo Murumaa). Egon tõdeb Fredile, et too ei oska steiki teha, et see on vintske. Fred tõdeb, et vintske oli püksirihm, mida ta sõi siis, kui laeval oli. Ei möödu palju aega, kui kutid lepivad kokku kihlveo, et keegi sööb ära Fredi tehtud püksirihma ja kihlveo summaks on 100 eurot! Egon on kindel, et selle rihma sööb ära Fred!

Samal ajal jätkavad vestlust Viktor Paulus ja naaberrestorani peakokk Helena. Naine on tänulik, et mees teda vahele ei rääkinud ja luba sõidutada Viktorit tööle ja töölt koju! Ja ta lubab sõita sinna kuhu vaja. Viktor võtab kviitungi – Helena esimene sõit on keemilisse puhastusse, kus on tema ülikond! Nüüd on saabunud Viktori hetk, nautida seda, et saab hakata Helenat jooksutama!

Kööki tagasi – seal haiseb! Isegi ettekandjad tulevad kööki, kuna ka saalis on jube hais. Egon naljatleb, et Fred keedab madalakalorist hommikusööki! Haisu põhjustajaks on püksirihm, mida Fred hautab! Kuna olukord on terav, lubab Fred rihma ära süüa järgmisel päeval ja tänaseks rihma lihtsalt marinaadi panna!

Vahelduseks oleme ka baaris. Kaspar tuletab Maksile meelde, et järgmisel päeval on käes üüri maksmise aeg! Maks tõdeb, et tal pole raha, kuna ta ostis ju Vikale kalli sõrmuse! Seda vestlust kuuleb ja näeb ka Saskia.
Õige varsti on baarileti taga üks kena neiu, kes soovib espressot! Maks lubab selle valmis teha! Näib, et neiule Maks meeldib ja ta uurib, mis ametit Maks peab – Maks viskab nalja, kuid tõdeb lõpuks, et ta on peakoka vanemabi! Ja ta lubab teha neiule väga maitsva prae! Pool tundi läheb aega!
Kaspar ei saa aru, mis toimub. Ta uurib Maksilt, et mis värk see nüüd on? Maksil on ju suhe Saskiaga? Maks kinnitab, et nad on Saskiaga vaid sõbrad, kes vahetevahel ka seksivad! Kaspar ei saa jätta mainimata, et Maksil on sõprusest väga huvitav arusaamine!
Kuid – restorani saalis ajab Saksia kenale neiule baarist joogi sülle! Nii, et viimane peab lahkuma! Ja loomulikult – see juhtus kogemata!!!
Maks naaseb praega! Neiu on kadunud! Küsib Saskia käest, kas tema teab kus tüdruk on? Saskia ei tea midagi! Neid on lihtsalt kadunud!

Naaberrestorani peakokk Helena on naasnud just keemilisest puhastusest, kui Viktor ulatab talle ka püksid! Ta oli unustanud need enne kaasa anda! Ta sai ju väga kõva löögi just Helena juhitud autolt! Helena on küll pahane, et miks Viktor talle varem pükse ei andnud! Kuid võtab siiski need kaasa! Viktor lisab, et olgu siis Helena tal ka kell kuus järgi! Helena kinnitab, et tema tööpäev lõpeb kell seitse, kuid see ei morjenda Viktorit! Kell kuus!

Tagasi Maksi ja Saskia juurde. Nad on voodis! Jälle! Ühtäkki Maks küsib, et kas ta tellib Saskiale takso, kuidas muidu tüdruk koju saab! Saskia vihastab, tõuseb voodist ja tõdeb, et ta tellib takso ise! Lisaks jätab ta Maksi lauale üüriraha, kuna kuulis, et Maksil on sellega probleem!
Hetk hiljem on Maksi taos ka Kaspar, kes kutsub Maksi videomänge mängima. Maks ei viitsi minna ja juhib tähelepanu ümbrikule laual, seal on üüriraha, Saskia jättis! Kaspar on üllatunud – seks sõprade vahel ja nüüd saab selle eest veel ka raha!!! Uskumatu!!!

Vahepeal toimetavad Fred ja Egon köögis. Nad valmistuvad püksirihma söömiseks! Kuid olukorrad vahelduvad kiirelt!

Restorani naaseb neiu, kes eelmisel päeval Maksile silma peale pani ja nüüdki otsib ta Maksi! Maks tuleb ja palub, et neiu nüüd ikka tema prae ära ootaks.

Vahepeal on Viktor ja Helena istunud Helena autosse ja istuvad ummikus. Viktor juhatab teed, ta teadvat, kust lõigata, kust saab kiiremini! Kuid ummikus on nad igal juhul! Ka seal, kust kiiremini pidi saama! Lõpuks ollakse kohal – peakokk on taaskord Helenat mõnitanud ning soovinud sõita Lasnamäele, et osta kioskist pakk nätsu, arbuusimaitselist! Helena on vihane – kaks tundi ummikus selleks, et osta lihtsalt pakk nätsu! Viktor on ikka tõbras!!!

Restorani tagasi! Maks toob neiule prae lauda! Selline roog, mida pole isegi menüüs. Seda märkab ka Vika, kes kutsub Maksi enda juurde – menüüvälist rooga ei tohi pakkuda! Noh, eks Vika on ärritunud hoopis muu pärast, kui toidu pärast! Saskia päästab olukorra – selle neiu näol olevat tegemist kuulsa toidublogijaga, kes põeb laktoositalumatust ja kuna restorani menüüs on kõik toidud tehtud koore ja piimaga, siis Maks päästis olukorra!
Veidi hiljem näeme seda, kuidas Saskia neiule seekord mõned joogid pähe kallab! Kogemata!!!

Fred ja Egon jätkavad köögis rihmasaagat. Nüüd on jõutud juba püksirihma garneeringuni! Näib, et tuleb püksirihma salat paprika ja muu maitsvaga!
Kööki tuleb ka Natali, kes otsib salatit, kuna klient saalis ootab! Ja nii jõuabki püksirihmasalat hoopis saali, kliendini, keda kehastab Aivar Riisalu!
Pahur klient leiab salatist vintske püksirihma ja näitab seda Natalile – mis see on? Natali tõdeb, et see on kalkunisalat! Pahur klient küsib vastu, et kas nende restoranis käivad kalkunid püksirihmadega ja kalad traksidega! Ja ta soovib näha seda inimest, kes selle salati tegi! Nüüd on asjad ikka puhta p.... .
Nii jõuabki saali, tigeda kliendi juurde Egon. Klient mõnitab Egonit ja sunnib teda püksirihma sööma! Ja nii ei jää Egonil muud üle. Ta sööb püksirihma tüki ära ja palub juurde vaid veidi saia.

Saksia ja Maks on jälle voodis. Seekord küsib Maks, kas Saskia tahaks ööseks tema juurde jääda!

Peakokk Viktor Paulus väljub majast. Trepikoja ette on sõitnud varustaja oma autoga! Helena olevat palunud tal tulla Viktorile järgi...
Ja ei mingit kohtingut, kuid peakokk ise selles süüdi!
Mis suunas liigub Maksi ja Saskia suhe! Kas Maks naaseb siiski Vika juurde!
Milliseid uus põnevaid toite pakutakse!
Uusi sündmusi, suhete keerdkäike, põnevaid toite tuleb teil nüüd siiski pikemalt oodata, sest see oli selle hooaja viimane "Köök". Loodame, et sari sügisel jätkub, sest tegelikult on ju "Köök" igati mõnus vaatamine. On nalja ja irooniat, on väga häid näitlejaid ja lahedaid kilde!