Kommentaar

Eero Janson | Pagulased ja kvoodid: miks ja kuidas? (91)

LISA KOMMENTAAR

http://www.pagulasabi.ee/projektid 27. mai 2015 11:06
Projekt "Eesti Pagulasabi võimekuse tõstmine humanitaarabi pakkumisel". Projekti rahastab Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest 21521 euroga. Projekti kestus: mai 2015 – jaanuar 2016.
Projekti eesmärk on tõsta Eesti Pagulasabi humanitaarabi andmise võimekust. Selleks (1) võetakse kasutusele humanitaarprojektide haldamiseks mõeldud tarkvara, (2) kaasatakse organisatsiooni töösse konsultantidena humanitaarabi valdkonna eksperte, (3) koostatakse humanitaarabi käsiraamat nii eesti kui vene keeles ning selle juurde kuuluv koolituskava, (4) kaasatakse organisatsiooni töösse kommunikatsioonispetsialist, et parandada organisatsiooni nähtavust ja väljapoole suunatud kommunikatsiooni, ning (5) viiakse läbi visiit Türgisse, valmistamaks ette järgmist humanitaarabi programmi tööks Süüriast ja Iraagist põgenenud inimestega.
27. mai 2015 09:50
ˇKüll meie inimestel, kes sõja jalust omal ajal põgenesid teistesse riikidesse, vedas, et neisse samamoodi ei suhtutud, kui praegu meie suhtume.
Max 27. mai 2015 21:39
27. mai 2015 22:44
ära võrdle sõrme m.nniga,oinas!
Huvitav 26. mai 2015 16:28
mtü- sid rahastavad erinevad euro- kui meie omad nn suurasutused. Samas tahaks teada, milline on MTÜ Pagulasabi põhikiri, eesmärk, kohustused jne? Loogiline on, et eesmärk on abi, aga milline?( kas abisaadetiste saatmine kriisikohta või abistada kanda kinnitada uuel kodumaal?) Tuleb meelde " Mägra maja" luuletus.
(Naabrimutt juba muretseb, et kuhu siis tema koos kahe kassiga kolima peab, et rahu saada. )
anonüüm 26. mai 2015 15:25
Olen nõus,et nn.paulste elu pole kerge..kuid miks neid tuua väikesesse külakohta kus omadelgi elu-olu allapoole Harju keskmist..Suures linnas on tühje maju küll või siis koolimaju mis niisama vandaalide lõhkuda,tehku korda saavad elada oma komuunina nii nagu heaks arvavad-kõik käe-jala juures..nii kino,teater..jne..Ma eitaha olla kitsarinnaline aga maal on eluolud kordades raskemad kui linnas..ja kui öeldakse et olge tolerantsed siis no kuidagi ei saa ,,(
Mõtlik 26. mai 2015 15:03
Huvitav, millise kategooria alla läheb eestlase oma huvi või õigus? Millegipärast on kohustus võõraid sallida, teenindada ja muretseda nende heaolu eest! Muretseme vene kolonisaatorite ja nende järeltulijate pärast. Nüüd sokutatakse vägisi uusi võõraid elutsema. Hoolitsege võõraste eest! Kuidas oma rahvas elab, pole kellegi mure!
Jaanus Käkk 26. mai 2015 12:25
KuI Sa,Eerokene,omas nii kindel oled,miks ei nõua teie punt siis referendumit!?Kardad tulemusi?
Lumememm 26. mai 2015 21:17
Tegelikult ei tohikski seda referendumit nii väga nõuda...
Ilmselt tuleb referendum internetipõhine, ja tulemus on 99 % soovivad pagulasi ja 1% ei soovi.
Siis pole meil enam midagi kobiseda ka, öeldakse, et ise ju tahtsite...
ats 26. mai 2015 12:18
Eero,sa oled samasugune nagu seda olid 40atel eesti riigi mahaparseldajad!kui tuleb putin,oled sa esimene,kes tervitab,,eesti vabastajat,,!nüüd oled hakanud muret tundma aafrika sõjardite raske elu üle.kas sul on aimu miks nad niiväga euroopa tulla tahavad?suurem osa neist sõjakurjategijad,mradöörid,vägistajad jne.!nad ei ole iialgi põldu harinud ja oma riigi heaolu peale mõelnud.on vaid soov sõdida,et rikastuda naabri tapmise arvelt.kus saab tavainimene sellise summa raha kokku,et maksta inimkaubitsatele?kui nad juba euroopas (kreeka,itaalia)jala maha panevad,on kohe sõjapõgenikud.kes kontrollib nende taustu?seda pole võimalik ka kõige parema tahtmise juures teha.ja valge inimene usub seda umbluud,mida murjam on välja mõelnud!ehe näide helsinkist,terve itäkeskus neid murjameid täis,rautaasemal ja metroasemal käib vilgas gräkki müümine,see vist ainuke töö mida nad teevad.vägistamised pole üldse enam mustade poolt üllatavad.enne tuleb ikka mõelda,kui oma niigi raske elu veel raskemaks ja kannatamatuks teha.valge euroopasse,must aafrika ja elagu ise kuidas tahab ,ning õigeks peab.euroopasse neid vaja pole.minu poolt KINDEL EI PAGULASTELE!!!!

looja 26. mai 2015 11:47
Eestis oleks koht parteile, kes ütleks kindla ei pagulastele, üldse igasugusele sisserändele, peaks autojuhte inimesteks, lõpetaks mängimise tulumaksu ja aktsiisidega, kuid ei ajaks EKRE-taolist iba ja ei läheks lauspruuniks kätte
oh heldene aeg 26. mai 2015 14:13
ole lahke, tee oma mitte-iba ajav parteikene, ma huviga jälgiks, kuidas sel läheb :)
PAANIKA 326 !!! 26. mai 2015 11:31
Paanikaks on põhjust rohkem kui küll - 1) sogamine pagulaste arvuga - miks räägid ikka 326-st, kui juba on avalikustatud, et meile määratud arv on üle tuhande? 2) räägid pagulaste intensiivsest keeleõppest, kuid teadaolevalt pagulastel eesti keele õppimise KOHUSTUST ei ole? 3) kui palju on pagulaste hulgas sõjapõgenikke, kui palju inimsmugeldajate poolt suure raha eest värvatuid? Miks neid tagasi ei saadeta?
Kui Eesti peaks praegu survele alluma ning kvoodid vastu võtma, siis alles saame teada, kui palju meile pagulasi ette nähtud on - 32 600 või 326 000 või ... Miks ei tegelda probleemi põhjustega, aga tagajärgedega - inimmassi ümberasustamine neile omasest keskkonnast võõrale maale ei ole lahendus, vaid probleemi ümberkantimine.
Andres 26. mai 2015 10:17
MEID RÜNNATAKSE! BRÜSSEL. GO HOME! EESTIT RÜNNATAKSE!
Andres 26. mai 2015 10:17
MEID RÜNNATAKSE! BRÜSSEL. GO HOME! EESTIT RÜNNATAKSE!
syyt 26. mai 2015 10:11
Ei TAHA neid siia, sest pool Aafrikat on taga ootel!
pensionär 26. mai 2015 10:03
MILLEKS RÄÄKIDA INIMVÄÄRIKUSEST, see on meil ammu kadunud, ma ei aita ühtki pagulast inimväärikusele kui minult on see siin riigis ammu ära võetud,Hoidke oma eesti rahvast.
kräuks 26. mai 2015 09:58
mingi tattlapakas aja pu.si otsast välja.küll need edukad mustad edukad ärimehed ta öösel paljaks teevad.ja naisele ka pisut sugu.

Maakas 26. mai 2015 09:44
Noormees ära aja jama, need asiaadid ja afrikaanid on meie jaoks võõrliik, nagu ameerika naarits (mink) või šaakalid. Miks me neid hävitame, sellepärast et nad tõrjuvad kohalikud liigid välja. Kas sulle meeldib,kui meie tänavatel hakkavad spatšeerima mingisugused pulstijukud, kes selle asemel, et vaikselt rääkida- kisavad. Ja oi kuidas nad oskavad veel paljuneda- tule taevas appi ! Kõige hullem on siin-juures, et neil pole mingit tööharjumust. Siit tulenevalt saavad nad hakkama vaid tänu abirahadele.
Vanamari 26. mai 2015 09:42
Huvitav,kuidas toimub "tasuta" arstiabi? Meil oma inimesedki ilma haigekassa kindlustuseta. Siis ei jätku oma inimestele ju enam midagi.
vaba mees 26. mai 2015 09:38
Mind ajab Valdo Randpere jutt närvi, ta võrdleb töökaid eestlasi aafrika mustadega, kes on harjunud puu all lebema ja banaani sööma. Must ei hakka iial sama innukalt tööle kui eestalne, kes on 700aastat orjapõlve läbi elanud. Tood ühe musta siia, see toob kohe oma 20 sugulast järele.
Rootsi on rikas Euroopa riik ja võib endale lubada immigrantidele sellise raha maksmist, Tartus saavad enamus inimesi 300 eur. palgapäeval raha kätte, kuhu madalamale me saaksime veel langeda?
Randpere saab kindlasti 26. mai 2015 18:34
omad laksud kätte! Ta veel hakkab vabandama nende sönade eest. Haige jobu raisk
lase ahmed tööle 26. mai 2015 09:09
elasivad rootsis tommy ja annika, 25 aastased. rootsi riik on nende elusse ja haridusse selle ajaga kulutanud 10 miljoneid. küll õppis annika midagi ja siis õppis tommy midagi aga tööd pole tommy ja annika päevagi teinud ja tegelevad oma rootsi juraga.
ja siis tuleb pagulane ahmed, 25 aastane. ja hakkab kohe tööle, metrood koristama. ja 6 kuuga keelt õppima. rootsi riik pole tema ettevalmistuse peale öörigi kulutanud, aga saab täisjõus töömehe kohe kätte. samal ajal kui tommy ja annika oma rootsipärase juraga tegelevad, teeb ahmed tööd, mid keegi peab tegema. ja see ongi põhjus, miks rootsi põgenikke võtab. et tommy ja annika saaksid oma rootsi juraga tegeleda ega peaks tänavaid pühkima. sest kui tommy ja annika tänavaid pühivad, siis pole neil aega rootsi juraga tegeleda.
aga eesti tegeleb samal reformikommunistlku ibaga. eesti peaks võtma ekseli välja ja arvutama, kui palju efektiivsemalt me eesti inimesi kasutada saaksime, kui nad ei kuluta oma aega tänavapühkimisele.
Gunar Stahl 26. mai 2015 10:34
Parim, mida olen lugenud, huumori võtmes on see probleem kõige paremini arusaadav.
Max 26. mai 2015 08:52
Ehk looks norm. tingimused 1x ka oma inimeste jaoks,ei tasu tuua 1 tuhandest kel hästi läheb,ülejäänuid hakkame ülal pidama.Vt.kodutunnet,see on paljuski eesti reaalsus.Need on inimesed ,kes on 20.a. oodanud inimväärsemat elu aga pole saanud.Aafrikas on üle miljardi neegri,see ei ole lahendus,kui 300 vastu võtta,need ei ole isegi pungad,õitest rääkimata.Kui kellelgi Malmös tuttavaid on,küsige kuritegevuse ja probleemide kohta,mis mustadega on......
Ly 26. mai 2015 08:01
Eero, meil endil on Eestis vanureid, invaliide, vaeseid, madalapalgalisi, kes vajaksid toetust, tähelepanu, abi. Teie julgete tulla lagedale väitega mingisugusest Karwanist, kes tuli üksinda ja ammu, võrrelda praeguste 326 migrandiga, kelle sihtmärgiks on töötuna abirahasid saada, nendele järgneb perekond ning kui uks on paotatud, siis aina voolab ja voolab neid juurde. Ma ei soovi rohkem sel teemal rääkida, minu poolt on kindel ei Aafrika immigrantidele.
konsa 26. mai 2015 07:13
Eero Janson | Pagulased ja kvoodid: miks ja kuidas?
<<<<<<
ei ole mingeid PAGULASI, on OKUPANDID
copy pste
NB!!!! TEGEMIST ON ILMSELT TEATUD MÕTTES MEIE RAHVA EEST VARJATUD INFOGA
SIIANI PUUDUB EESTI KEELNE AMETLIK TÕLGE
Genotsiidi vältimise ja karistamise konventsioon
https://www.riigiteataja.ee/akt/23973
Mitteametlik tõlge
II artikkel
Käesoleva konventsiooni kohaselt mõistetakse genotsiidi all iga allpool loetletud tegu, mis on toime pandud kavatsusega hävi­tada osaliselt või täielikult rahvuslikke, etnilisi, rassilisi või usulisi üksusi, nagu:
(a) üksuse liikmete tapmine;
(b) üksuse liikmetele tõsiste kehaliste vigastuste või vaim­sete hälvete tekitamine;
(c) üksusele tahtlikult selliste elutingimuste pealesuru­mine, mis põhjustab üksuse täielikku või osalist hävimist;
(d) abinõude rakendamine üksusesisese sündimuse takista­miseks;
(e) laste sunniviisiline ümberpaigutamine ühest üksusest teise.
III artikkel
Karistatavad on järgmised teod:
(a) genotsiid;
(b) vandenõu genotsiidi toimepanemiseks;
(c) genotsiidi toimepaneku otsene ja avalik õhutamine;
(d) genotsiidi toimepaneku katse;
(e) kaasosalus genotsiidis.
noor 26. mai 2015 06:35
tööjõuline mees saab sellise ajude pesemise eest ka veel palka, häbi peaks olema!
yyui 26. mai 2015 17:46
hea meel, et selliseid inimesi ei tunne ja ei taha ka kunagi tunda! Oma rahva reetmise häbi ei pese ükski aeg maha, olgu nad neetud igaveseks!

Eero lepi sellega. 25. mai 2015 23:13
No näed Erokene, see siin ei ole madalalaubaline, kõuge peale tige ja vinguv netikommija vaid tahad või ei-RAHVA HÄÄL!
Ka sina ja sinu MTÜ peate sellega arvestama et kuskil on ka eestlase jaoks piir!
Mõtle hästi järgi-kust ja miks sai alguse taas vabanemine nö. laulev revolutsioon, kuidas ja miks küll pani rahvas vastu okupatsiooniaegsele venestamisele.
NB! Sama on ka sundsolaaritamise puhul.
Lumememm 25. mai 2015 23:06
Oi-oi kui nummi artikkel mingist nummist Karawanist, kellele Eesti riik andis kaitse 1997. aastal ja 3 aastat tagasi avas ta restorani ja on nüüd edukas ärimees.
1997 oli peaaegu 20 AASTAT TAGASI!
Mida ta 17 aastat siin lihtsalt NIISAMA tegi?
Mu laps on 15 aastane ja ka juba 3 aastat suviti tööl käinud.
Mina olen võõramaalaste riiki toomise VASTU
kohutav 25. mai 2015 23:00
etnomasohhist ja USA-EL-ÜRO tallalakkuja,pöörduge nende organite poole kes seda hävitust teevad neis riikides kus kohalt põgenikud tulevad,EI Multikultuurile ja Erinevus Rikastab.
Järjekordne 25. mai 2015 22:45
juudas, Eestimaa reostaja, käsi tõmbub rusikasse!
Kodanik 25. mai 2015 22:39
Selline jama ajab ikka väga vihaseks. Kindel EI murjamitele. Valitsus ei saa nendegagi hakkama kes juba on siia imbunud.
Kus on delete 25. mai 2015 22:21
Oskate te öelda, kus saaks klikkida ja teatada, et tegemist on ebasobiva artikliga!!!?
Mees, mine rända natukenegi maailmas ringi, ja vaata suu ammuli, mis tegelikult toimub! Häbematu!
Onu Ruudi 25. mai 2015 23:20
Välja uurisin! See poisike ajab ju omast arust äri. Meie kõigi turvalisuse ja heaolu arvel ning reostab murjamitega Eestimaad. Ju siis on Euroliit ikka kena juudakopika sellistele välja käinud. Ega nad muidu nahastki välja ei poeks.
https://www.inforegister.ee/BWXFXAF-EERO-JANSON
eestlane 26. mai 2015 19:00
Seda ma arvasin, et palgaline murjanite smugeldaja!
ei noh 25. mai 2015 21:57
...ja siin vöib musta valgeks teha,kuidas kunagi,aga üks imelik osa sellest tekstist jäi vaevama,kus öeldi, Soome ja Rootsist,et neilt tundub ei ole kahjuks öigeid andmeid saadut,kas siin kadedus jälle osaks.Soomes on praegugi väga palju Aafrikst,Somaliast jne. tulnuid ,kes istuvad Soomes vanglas,ja süüks neil peamiselt vägistamine lähes pooled vangid on kahe keelega kodanikud,aga nad ei oska isegi kohalikku keelt,väga raskusi töötajatel,siis peab arvestama,et nad ei söö sealiha,möni ei sööl ei söödaüldse liha jne. väga palju erilisi nöudeid kaasneb kohe nendega,siis paastud,(päeval siis ei sööda ) ja selleks peab neid eraldi öösel toimas käima, lisaks palvetuse kohad,eraldi keegi Somaaliast tulnud käib omal keelel siis neid läbiviimas. See on selline suure usu erinevus,et hiljem köik te poliitikud laubalt ainult higi jääte pühkima,on töelisuus. Te praegu ei oska seda kujutada ettegi,et islami usk ,on mis hakkab valitsema teie üle,aga mitte vastupidi ja seda on juba ammu teatatud,kuid te ikka veel ei usu,et ISIS terrotistid ründavad järgmiseks Euroopat.kidas vöite mnii pimedad ja kergusulised olla,ja veel teete riigis seadusi,millest köik algused said,olete nüüd önnelised oma vikerkaarega... Isegi preagu Venemaa hakkas ohtu nägema ja röhutab selle nimel et nad ei poolda vikerkaare seadusi, Soovitus,viige ennast välispoliitikaga kurssi.
Jänks 25. mai 2015 21:56
Sellise jutu peale tahaks tollele idioodile kaikaga anda. Pagulased on need kõige haavatavamad!!! Aga kas need 80 000 eestlast, kes peavad miinimumpalga eest töötama ei ole haavatavad ega ei vaja kaastunnet? Või pensionärid, paljulapselised, üksikvanemad?? Selliste jobude arvates mitte, sest nemad on ju kõigest omad eestlased, aga neegrid ja moslemid vajavad toitmist, koolitamist ja mida iganes veel, siis saame jälle Brüsseli ees pugeda.
Siia neid pagulasi igatahes lubada ei tohi ja kui muu ei aita, siis tuleb mässama hakata ja kui vaja siis kasvõi koos venelastega, ainuüksi eestlaste väikesest streigist võib väheks jääda.
Saavadki kaikaga 26. mai 2015 18:40
Asjad muutuvad varsti eestis. Köik propagandistid saavad laksud sisse.
Isegi listi koostatakse, et kes ja kuidas tulevikus ette vötta. Eesti on väike inimesed mäletavad. Éero tundub julge olevat. Elame näeme....huumorit hakkab kövasti saama

amatöör 25. mai 2015 21:40
Eesti ei peaks vastu võtma pagulasi Aafrikast ega ka araabia maadest, sealt tulevad euroopasse majanduspagulased ja nemad ei hakka siin kunagi tööd tegema.
uku 25. mai 2015 21:37
punane libedik oled,eero janson,ma vihkan sinusuguseid oma rahva vihkajaid!ühtegi võõrast lontrust pole meile siia vaja,said aru,kommar!
Alar1 25. mai 2015 21:30
Ma ei saa aru, mis krdi ajude seebitamine nüüd käib? Muudkui püütakse ülemaailmsete mõrtsukate Eestisse toomist õigustada. Ennustan ette: Samamoodi, kui viidi salaja ära pronkssõdur, samamoodi leiame ühel päeval, et neegrid on juba Eestis. Aga siis ma luban valitsusele Neegriööd, hullemat, kui Pronksiöö!
pead siis reserveerima mõne öö 26. mai 2015 02:22
Pangakontoris juba mitu uuseestlast käis pangaarvet avamas. Pead ei anna, et pagulased, kuid küsimus jääb õhku.
Aga jaansonid on osa smuugelahelast ehk räpane äri.
ajupesu 25. mai 2015 21:26
Ajupesu käib täiel tuuridel. Mina ei suuda mõista miks üks terve mõistusega inimene või riik peaks vabatahtlikult endale häda kaela tõmbama. Iga normaalne vanem soovib oma lastele ikka paremat elu, miks meie riigijuhid soovivad halba saatust Eesti lastele. Kuidas saab Brüssel meile mingi kvoodi peale suruda? Kuidas, kas me polegi enam vaba ja iseseisev riik?
nojah 26. mai 2015 09:11
Eks vana, minekul Euroopa, kes koloniseerimise ja misjoneerimisega maailmas pikalt hävingut ja kurjust külvanud, püüab nüüd arvete maksmise teistele kaela sokutada.
*** 25. mai 2015 21:03
Vaatamata inimeste pahameelele, tehakse ikka risti vastupidi elik las koerad hauguvad, karavan läheb ikka edasi.
Vaatasin Ringvaates Valdo Randpere intervjuud sellest, kui ta oli ise pagulane. Mäletan seda aega ja ka seda ärahüppamist väga hästi. Isegi sai kuulatud nende Rootsis välja antud kassetti. Keskpärane.
Ehk peab ka meelde tuletama, et ees ootas neid ka eestlaste kogukond. Ei saa tuua võrdlust Rootsiga- eestlastel ja rootslastel on sarnane usk ja ka kliimavööde- aafriklastel mitte... Kas on jõus see 300+ inimeste hulk või see 1000?
Lisaks 25. mai 2015 22:14
Randpere kõikvõimalikud meedia uksetagused läbi koputanud, kus sama jura ajanud. See, mis toimub, on uskumatu. Brüsseli kamp koos valitsuse paremate poegadega arvab tõesti, et meie rahvas on loll!
Kahtlane lugu selle Rändpedega 25. mai 2015 22:34
Ta oli komsomolitegelane ja päris kõva. Ju ta läks ikka KGB teadmisel, mitte põgenikuna.
tavaline eesti mees 25. mai 2015 20:51
Tallinnas tappis üks selline pagulane Tuneesiast ära oma eestlannast abikaasa ja tahtis tappa ka nende ühist last. Muidugi tööd ei viitsinud see hädaline teha, naist peksta aga viitsis kűll. See hädaline raisk, sai 14 a vanglat, kuid point on selles, et meie toidame teda ju ikka edasi, ta on ju vanglas meie taskust tulnud maksumaksja raha eest. Ise elasin 2005 Suurbritannias, seal tappis űks valge ära mustanahalise, ütleme välja neegri. Sellest räägiti ja kirjutati massiteabevahendites terve nädal ja valge sai 20 a. Samas tappis mustanahaline ära inglasest tööandja, sellest ei olnud kuskil essugi kirjas. Null. Nagu ei olekski midagi juhtunud. See on mingi rassism oma inimeste vastu. Kas meie tahame ka tulevikus elada sellises Eestis, kus võõramaalased siin peremehetsevad ja eestlane on üks loll sõnakuulelik ori? Mina ei taha. EI PAGULASTELE.
Jah 25. mai 2015 20:50
Indias käies ei soovitanud giid anda pärismaalastele nuiamise peale mittemidagi. Annad ühele, teisele, siis vudib kari kokku ja sind aitavad jalad. Mõttetu, see piisk ei aita mittemidagi, vastupidi arendab ainult lollidelt valgetelt kerjamist. Ega rahaloopijat austata sellepärast, ta on lihtsalt puutumatutest veel madalam idioot.
No toome Euroopasse miljoni, aga 20 000 000 tahavad ka. Janson 1. järgi liigituvad ka nemad abivajavateks inimesteks. Paistab, et Eero Jansoni 1. genereerib suurema tellitud paskvillide seeria.
kiire 25. mai 2015 20:47
Viimane aeg on mošeesid ehitama hakata, aga mitte tegeleda mingite eesti laste toetustega.

Onu Ruudi 25. mai 2015 20:45
Loen kommentaare ja küsin teilt jällegi: "Kus kurat on see kirjas, et me peame nende murjamite suhtes sallivad olema?" Meie konstitutsioon (millele küll reformikommarid alatasa sülitavad) igatahes ei ütle selle kohta sõnagi. Küll on öeldud, et see riik on loodud EESTI RAHVA PÜSIMAJÄÄMISEKS! Ja kes on vähegi rohkem maailmas reaalselt reisinud (mitte ainult turismipiirkondades töllerdanud), see teab, et võõraid ei sallita eriti kusagil. Isegi Euroopast leiab mitmeid piirkondi, kus isegi valgeid, kuid võõramaalastest turiste lausa kivide ja kaigastega minema pekstakse. Halvemal juhul saate veel tina ka. Nii, et ise olete süüdi, et valitsus üldse üritabki Euroliidu kaudu neid murjameid teile pähe määrida. Kui te oleksite vähem orjameelsed ning oma maad ja rahvast reaalselt armastaksite, siis ükski valitsusliige ei mõtlekski niisugustele asjadele, sest see tähendaks talle kindlat poliitilist enesetappu. Ja muidugi ei traaviks, lagastaks, rüüstaks ja varastaks meie maal ükski murjam ega ka muu välismaine hulgus.
mitte uskuda 25. mai 2015 20:41
1941 läksid Rootsi Eesti inteligents. Rootsi tahtis ja andiski Venemaale eestlasi välja. Eestlastel tuli Canadasse ja mujale edasi pageda. Rootsi- miks Eesti kulla Venemaale andsite???
Onu Ruudi 25. mai 2015 20:51
Tegin juba korra ettepaneku, et võiks õige püstitada mälestusmärk kõigile neile eestlastest põgenikele, keda lääneriigid Venemaale välja andsid. Pea kõigi jaoks tähendas see kindlat Siberisse sõitu, kust tagasi ei pöördunud paljud. Kas oleks nüüd keegi, kes selle idee teoks teeks? Pealegi võib neid inimesi olla mitte vähe, vaid lausa sadades.
mari 25. mai 2015 20:32
Algpõhjuseks on liiga suur sündivus. Sellega tuleks tegeleda. Ja ikkagi, MIKS peaks pagulasi valimatult vastu võtma. No lihtsalt ei saa aru. Me ei ole neile seal kaugel kuidagi võlgu. No mitte kuidagi. Miks mitte pagulasi vastu võtta näiteks rootsist, soomest, ehk ka Saksamaalt ( etnilist rahvast ), sest nende rahvuste puhul võib rääkida tänuvõlast. Sarnase nahavärvi, usu ja kultuuritaustaga inimesi. Kui Euroopas peaks mingi katastroof toimuma, kas lõunas võetaks meid vastu, vaevalt.
jep 26. mai 2015 09:25
Näide, kuidas aina paisuv mass lämmatab intellekti - ei osata midagi endaga ette võtta - peale sündivuse suurendamise.
Ei "pagulastele"! 25. mai 2015 20:24
Mingisugust kohustust seda saasta siia lubada ei ole. Oma vaeseid ei jõua toita ega harida, maal inimesed puha hambutud ning elavad viletsuses. Vanurid ja suurpered põlevad kodudes sisse ning meie hakkame aafrikat päästma:D Kui see ei ole ebaõiglus ja näkkusülitamine oma abivajajate suhtes, siis mis veel?Jüriöö ülestõus tuleb siin korraldada!
uku 25. mai 2015 21:38
Bird 26. mai 2015 11:30
Ilmselt mingi ylestõus tuleb.Ma pole kungi toompea ees mmelt avaldmas käinud, aga nende kuradi neeguste vastu meeleavaldamiseks võtan kasvõi töölt vabad päevad.
olge ise ka tublid 25. mai 2015 20:20
Radikaalne tolerast Eero Janson, kas pisutki piinlik pole valida välja see sisuliselt parim näide pagulaste võõrasse ühiskonda kohandumisest ja jätta kõrvale ülejäänud 99%, mis kunagi ei kohandugi või kui kohanduvad, siis mitte MEIE ühiskonda, vaid moodustades oma sootsiumi - eriti kui neid siia massilisemalt sisse tuua -, mis siis hakkab vastanduma MEIE ühiskonnale. Vaata näiteid Rootsist.
tavaline eesti mees 25. mai 2015 20:08
See Eero Janson jutt ajab ikka ilgelt vihale. Järjekordne reformi poliitbloirel, kes on valmis Eestimaa värvilistele ( lilladele ja mustadele ) maha műűma aga oma rahva hädalistest vaestest, invaliididest ja paljulapselistest ei hooli essugi. Kui tahad hädalisi aitata, aita aga siin samas eestimaal oma eesti inimest mitte murjameid,kes meie raha eest siia lebotama ja lulli lööma tulevad. Eero Jansonile vaja korralda ekskursioon Malmő getosse, las siis tunneb kui hädalised need pagulesed tegelikult on.
Miks 25. mai 2015 22:20
ta Aafrikasse neid abistama ei lähe.
tavaline eesti mees 25. mai 2015 20:07
See Eero Janson jutt ajab ikka ilgelt vihale. Järjekordne reformi poliitbloirel, kes on valmis Eestimaa värvilistele ( lilladele ja mustadele ) maha műűma aga oma rahva hädalistest vaestest, invaliididest ja paljulapselistest ei hooli essugi. Kui tahad hädalisi aitata, aita aga siin samas eestimaal oma eesti inimest mitte murjameid,kes meie raha eest siia lebotama ja lulli lööma tulevad. Eero Jansonile vaja korralda ekskursioon Malmő getosse, las siis tunneb kui hädalised need pagulesed tegelikult on.
Kati 25. mai 2015 20:02
Mis rumal lugulaul, keda autor enda meelest lollitada tahab? Eesti rahvas oma jah-sõna ei anna , ja kui valitsus üritab rahva tahet eirata, siis nõuame valitsuse tagasiastumist. Aga juba praeguseks sissesmugeldatud immigrandid tuleb ükshaaval laiali paigutada Lasnamäele, Sillamäele, Narva, Kohtla-Järvele. Peaks hea lõpptulemuse kindlustama.
irw 25. mai 2015 20:22
Viimsisse kah. Ikka mõnda rikkamasse kohta kah. Siis näeme, et kuidas asi ka reaalselt toimub rikkamate inimeste, laste keskel.

USA 25. mai 2015 19:57
peab vastutama tekitatud kaose eest ,koos oma Prantsusmaa ja Inglismaa toetajatega, sõjalistes operatsioonides, mis tekitasid põgenikevood .
Pagulane UKs 25. mai 2015 19:53
Selle ilusa jutukese lopuni lugedes,sain aru,et eesti ja eestimaalased peaksid veel tanulikud olema,et nad on nous uldse eestisse tulema ja ules naitama sobralikkust koige vaetimatele.Sain ikka oigesti aru voi.?
ma sain ka nii aru. 25. mai 2015 20:13
Samas meie saadikud Brüsselis müüvad mõnuga eestimaad maha.
Pagulased,siis pagulased,kuid miks ei pakuta meile ukrainlasi???Võtame ukrainast mõned sisse,pealegi pidi võtmine-mittevõtmine VABATAHTLIK olema?
Nad ju ka ohutsoonis või EL-l on suva,mis NEIST seal saab.?
Kunagi töötas meil ukraina keevitaja,no oli lahe vend,selline sõbralik,kui eesti keeles midagi viltu läks,ütles rõhuga-vaabandus.No lahe vend ja pole musta värvi.
Tean ka teisi ukrainlasi ja meedias pole kuulda olnud,et nad tolgendaks abirahade najal ja looderdaks,samas on vägistamine ja tapatöö neile loomuvastane,võib muidugi ette tulla,kuid ka eestlaste hulgas on pätte.!?
teine arvamus 25. mai 2015 19:45
Mõnedele meeldib meenutada immigratsioonilainega Eesti paadipõgenikke sõja ajal. No ei saa võrrelda neid omavahel. Tollal saadeti sõja jalust ära ikka perekonnad, praegu tulevad noored prisked mehed üksi. Oma naised/ lapsed jätakse sõtta , ise putkavad minema. Ka peavad nad väga rikkad olema, kas keegi rahastab neid, või on raha saadud kuritegelikul viisil. Minu meelest võivad reisisellid olla Trooja hobusteks, kes ootavad veel uusi kaaslasi ja vastavat käsku.
Me kindlustame siin riigipiiri, samal ajal veetakse teadmata taustaga murjaneid hulgi lõunast sisse.
kussjuures 25. mai 2015 23:28
...need noored prisked mehed pildusid osa põgenikest...kristlased...üle parda keset merd! ja meil hakkavad nad meid kui kristlasi ja meie maad armastama??? Kuule kirjatsura....pead perearstile pöörduma...siin on mõistus sinust lahkunud! Kuidas sina kirjatsura teed kindlaks, et mõni neist keda vastu võtame polnud kristlaste merre loopimise juures...vastutad??? Kuidas teed kindlaks et ISIS pole neid euroopasse "lähetanud"??? Selle ühe oma näite pealt???
eit 26. mai 2015 19:09
Nad tulevad siia, et Euroopast islamiriiki teha!
epa 25. mai 2015 19:34
Kirjutage, kuidas ja kui suur pere seal ikkagi on. Tekkis siin arvukate must-valgete lastega või tuli sealt karwanimaalt järele meie mõistes terve suguharu? On see koogipood küll Eestile ja tema majandusele eriti vajalik ja edasiviiv nähtus, lausa TÖÖ!-
nuujah 25. mai 2015 19:30
Ei need pagulased tööle lähe, kui toetust riigi poolt saavad pea kolm korda rohkem, kui palka saama hakkaksid. Ning oma pereliikmed veavad kah kõik siia, igaüks oma 5-6 inimest.
JA SAMAS MEIE AMETÜHINGUD 25. mai 2015 20:42
Vinguvad,et tööandja ei saa kõrget palka lubada,oma vaestele käib miinimum-390.-väga hästi,kuid sissetungijaid peetakse TÄIEGA üleval-eesti külalislahkus-Welcome to Estonia!
Vao pagulaste videod näidatakse "lõigatult",on näha,et lökitavad seal oma ruumides,tööst mitte sõnagi.Puuke pole lisaks vaja,meil endilgi küllalt.
valge 25. mai 2015 19:22
Vaata nii ongi. Neeger ärimees ja valge ori. Neegrit rahastatakse kusagilt aga valget mitte. Vot mitte kuidagi ei soovi võõramaalasi. Miks investorid lähevad Aasiasse, Hiinasse? Sellepärast, et seal ei ole multikultuuri. Investor ei soovi tegeleda ja riskida ei tea millega. Kui valget ka rahastatakse ei tea kust siis me poleks nii vaesed, siis ei sünniks nii vähe lapse valgetel.
Merit 25. mai 2015 18:54
Esimene kommentaar küll eemaldati kiirelt aga küsin siiski veelkord....Et kuhu siis meie Töötukassa plaanib pagulased tööle suunata, kas umbkeelseks Maxima kassapidajaks? Ja jätkuküsimus oli, et kus siis juba töötavad Töötukassa poolt tööle aidatud praegused Vao küla elanikud?
Merit 25. mai 2015 18:49
Ja kuhu siis meie töötukassa abistav käsi nad tööle suunab? Kas Maxima umbkeelseks kassapidajaks 300 euri eest. Või kus siis ka juba need praegused Vao küla elanikud juba töötavad tänu töötukassa abistavale käele????

noneh 25. mai 2015 18:42
syrreal 25. mai 2015 18:35
Kuidas saab E. Janson garanteerida, et Eestisse saabuvad pagulased ei kujuta tulevikus ohtu? Mitte kuidagi. Ega saabuvad inimesed ei loobu oma usust, moraalist ja kommetest, teisisõnus sellest, mis kasvõi osalisest on nende koduriikide probleemide aluseks. Põhimõtteliselt tahab E. Janson sealsed probleemisd Eestisse importida.
Mina seda kohe kindlasti ei soovi.
teda ei huvita 26. mai 2015 02:30
tema teenib per kärss.
keio 25. mai 2015 18:35
Kas kirjutaja üldse jagab miks ta selle tüki üllitas.Väga halb ja erandlik näide.Ei tasu moosida.
qq 25. mai 2015 18:04
Selle asemel, et tuhanded neid pagulasi kontrolliksid parem pange need tuhanded pagulaste kodumaal olukorda kontrollima ja parandama.
Ära tüütavad need silmnähtavalt moosivad lood.
tule taevas appi 25. mai 2015 17:59
Järjekordne tellitud artikkel, et kaitsta teemat heledas valguses näidata. Üksikud põgenikest on tulnud, et tööd teha. Enamus loodavad lihtsamalt läbi saada ning teiste kulul elada.
Onu Ruudi 25. mai 2015 18:50
Huvitav, kas neil, kes sellist saata vorbivad, on eesmärk rahvast lollitada või siis välja vihastada? Karta on, et õnnestub siiski lollitada, nagu õnnestus ka reformipättidel, terve kari ullikesi leida, kes nende poolt hääletasid. Eks nüüd kordu samasugune asi, nagu 1940.-ndal aastal, kui tõemeeli paljud tolad hääletasidki punaste kandidaatide poolt. Muidugi võltsiti valimisi ka siis (e-hääletusfarssi ju läbi viia ei saanud), aga kahjuks oli ka väga-väga palju ullikesi, kes Stalinile "Hurraa!" karjusid ning oma rahva hävitajatele hääle andsid...Nagu praegugi on palju neid, kes murjamikarja maaletoomise eest lausa sõdivad. Alates Tarandist ja Kallasest ning lõpetades rottajakirjanike ja nende tibidega, kes omale "lemmikloomadeks" Egiptusest või mujalt värvilisi mehi toovad. Noh nii, nagu tuuakse kaasa kilpkonni, suhkruoravaid, papagoisid, minisigu, krokusid ja teisi eksootilisi loomi.
P.K. 25. mai 2015 17:45
Tolle Karwani pereäri on Kebab House, Tallinn Gonsiori 12. Väga kehva teeninduskultuuriga. Ei taju, et oled sinna oodatud; pigem on suhtumine, et oled tüütu tülitaja. Kuna liigun sealt tihti mööda, ei näe sees viibivat erilisi rahvahulki, mis eelduslikult peaks majanduslikult võimaldama sellist rendipinda Tallinna Kesklinnas üleval pidada. Kas võib olla hoopiski tegu mingi muu, tõeliselt tulusa äriga...
Kahtlane jah.... 26. mai 2015 13:06
102k euri näitab inforegister 2013 aasta käibeks....kui rahvast väga ei liigu nagu sa mainisid siis 1,6miljonit vanas rahas tundub kahtlane jah....
ghio 26. mai 2015 17:55
eks 26. mai 2015 19:11
kanepi ja tablettide müük on tõesti tulus äri!