Juhtkiri

Juhtkiri | Hüvasti, liikmemaks ja parteipilet?

Õhtuleht.ee, 25. mai 2015 18:28

9 KOMMENTAARI

t
tom/ 28. mai 2015 08:59
ära kaotada eraondade rahastamine riigikassast!ka ,,,,annetused,,( altkäemaksud) tuleks kaotada,,see annetus ,on ju mingi uue seaduse ostmine!
riigikogulaste arv 21-le! palk-4 miinimumi! kolm ministrit alles jätta-pea,-sise,-välisminister,,köik,,saavad hakkama küll.praegused ministrid ei oska ju ise midagist teha-nöuandjaid on ees-taga,,milleks siis neid ministreid vaja kui nöuandja teeb köik ära! nagu pöllumajandusminister? kas see ei oleks siseministri asi?
ehk peaks olema veel mini minister juures? piimakarjaminister? lihaloomakarja,-hobusekarja,-lambakarjaminister?asfaldiauguparandusminister?
f
fru/ 26. mai 2015 20:43
m
Mats./ 26. mai 2015 14:33
Riigikogulaste palgad tuleb siduda miinimumpalgaga, annetused parteidele võrdsustada altkäemaksuga ja parteide riiklik rahastamine lõpetada, samuti lõpetada kuluhüvitiste maksmine riigikogulastele ning riigikogulaste arvu tuleb vähendada.
i
Iga partei/ 26. mai 2015 16:27
peaks ennast elatama liikmemaksudest. Rohkem mitte üks sent! Siis näeks, kes on ustav parteilane, kes liulaskja.
f
fru/ 26. mai 2015 20:44
tulemuseks oleks rikkurite partei, mis hooliks ainult rahast, sest keegi teine sinna kuuluda ei jaksaks
r
RAivo/ 26. mai 2015 09:39
Polegi õieti sõnu pärast sellist väljaütlemist. Ikka täielikud puukparasiidid rahva kõhnukesel rahakotil.
r
reformierakonna rahastamine/ 26. mai 2015 09:20
neil ei ole vaja liikmemakse maksta, sest kui riigieelarvest puudu jääb, siis pressitakse ettevõtjatelt erinevate meetoditega raha välja. Ega siis ettevõtja ei pea annetama otse erakonnale nii et see kuskil raamatupidamises näha on. Pisemad tegelased lasevad oma "kohtumised valijatega" lihtsalt mõnel kohalikul ettevõttel kinni maksta ja eks suuremate teenete eest tuleb välja käia suuremad summad kas juba saadud teene eest või loodetava teene eest. Näiteks Paldiski Põhjasadam peab nüüd vist elu lõpuni reformierakonda nuumama, sest neile tehti Pakri poolsaarele vabakaubandus tsoon. Enne riigikogu valimisi oli proua Laine Jänes Paldiskis kohalikus kõrtsis oma pastakaid ja visiitkaarte jagamas, aga kohtumise korraldasid sadama tegelased. Kui Laine ise selle kinni maksis, siis võtan sõnad tagasi.
t
Tõnu/ 25. mai 2015 23:40
See, et erakonna liikmeks saab olla ainult inimene, kes esiteks regulaarselt maksab liikmemaksu ja teiseks osaleb erakonna tegevuses, peab olema elementaarne seaduslik nõue. Erakondade rahastamise komisjon peab kontrollima, kas erakonnad ikka koguvad kõigilt liikmetelt liikmemaksu ja need erakonnad, kes seda ei tee, kõrvaldama mistahes valimistelt - olgu need kohalikud või üleriigilised. Tahad poliitikas osaleda ja võimu ligi pääseda - maksa! See peab olema esmane nõue, mis kindlasti välistab ka "surnud hingede" või väljamõeldud liikmetega manipuleerimise.
j
justnimelt/ 26. mai 2015 09:50
pannakse nimekirja väljamõeldud inimesed või inimesed, kes on küül reaalselt olemas kuid memmekesed ei tea sellest midagi, et nad partei liikmed on ja siis valivad e-maili teel. Naerukoht.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee