Krimi

Prokurör nõudis oma elukaaslase last peksnud ja vigastanud Egert Mustale 12-aastast vangistust  (49)

Õhtuleht.ee, 25. mai 2015 11:30
Egert MustFoto: Teet Malsroos
Prokurör taotles täna Tallinna ringkonnakohtus toimunud kohtuistungil mullu sügisel oma elukaaslase pisitütart Emilyt väärkohelnud ja rusikaga näkku löönud võõrasisale 12-aastast vangistust.

Põhja ringkonnaprokurör Saskia Kask taotles maakohtu otsuse tühistamist osas, millega Egert Must (33) mõsteti süüdi kaudse tahtlusega kuritegudes ja määrati talle üheksa-aastane vangistus ning leidis, et mees tuleks mõista süüdi otsese tahtlusega kuritegudes ning mõista talle 12-aastane vanglakaristus, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Musta kaitsja vandeadvokaat Natalia Lausmaa taotles seevastu maakohtu otsuse tühistamist ja uut otsust, millega Must mõistetaks õigeks või alternatiivselt vähendataks talle mõistetud karistust.

Ringkonnakohus langetab otsuse 1. juunil, ütles kohtu pressiesindaja Anneli Vilu.

Emily kasuisa Egert Musta mõistis Harju maakohus 15. aprillil süüdi lapse korduvas kehalises väärkohtlemises ja eluohtliku tervisekahjustuse tekitamises ning mõistis talle liitkaristuseks üheksa-aastase vangistuse.

Põhja ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse kohaselt on eeluurimisega tuvastatud, et Must peksis 3.-16. septembril 2014 Maardus asuvas majas oma elukaaslase tütart ning tekitas sellega lapsele ka eluohtliku vigastuse.

Emily ema elas varem Võrus, kuid kolis siis Harjumaale. Möödunud aasta septembris ütles üks tema Võru naaber Õhtulehele, et lapse ema käis öösiti pidudel, kusjuures tema aastane laps oli kodus tõenäoliselt üksi.

Väike tüdruk toodi mullu septembris Tallinna lastehaiglasse üliraskes seisundis. Laps oli teadvuseta ning mitmed vigastused tema kehal viitasid, et ta on kannatanud ränga füüsilise vägivalla all.

Samal teemal

28.02.2016
Väikese Emily sandistamises süüdi mõistetud Egert Must jäi ka enda lapse hooldusõigusest ilma
05.08.2015
Pisitüdruku peksja otsib õigust riigikohtust
15.07.2015
Võru linnavolikogu liige kritiseeris väärkoheldud Emily isa: tänu teie jamale on Eesti riigil neli ülalpeetavat
01.06.2015
Ringkonnakohus mõistis Emilyt piinanud võõrasisale 9 aasta pikkuse vanglakaristuse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee